Σιγκαπούρη την καλημερα μου απο το νησι των ιπποτων

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
καλημερα σε ολλους και ολλες.
ειναι το 1ο μου ποστ που κανω στο σιτε και ελπιζω να με δεχτειτε ευχαριστα.

εχω μια απορια και ελπιζω να βρω την απαντηση εδω μεσα.
για να εισελθουμε στην σιγκαπουρη πρεπει την βιζα να την εχουμε πριν να φτασουμε στην χωρα μεσω της πρεσβεια της σε καποια γειτονικη χωρα(ιδια περιπτωση με βιετναμ) ή με το που φτασουμε στο αεροδρομιο μας παραχωρειτε αυτοματατα πληρωνοντας καποιο χρηματικο ποσο?

φιλικα-ταξιδιωτικα
γιωργος
ροδος
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
καλημερα σε ολλους και ολλες.
ειναι το 1ο μου ποστ που κανω στο σιτε και ελπιζω να με δεχτειτε ευχαριστα.

εχω μια απορια και ελπιζω να βρω την απαντηση εδω μεσα.
για να εισελθουμε στην σιγκαπουρη πρεπει την βιζα να την εχουμε πριν να φτασουμε στην χωρα μεσω της πρεσβεια της σε καποια γειτονικη χωρα(ιδια περιπτωση με βιετναμ) ή με το που φτασουμε στο αεροδρομιο μας παραχωρειτε αυτοματατα πληρωνοντας καποιο χρηματικο ποσο?

φιλικα-ταξιδιωτικα
γιωργος
ροδος
Καλώς όρισες.

Αν έχεις Ελληνικό διαβατήριο δε χρειάζεσαι βίζα. Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ:

http://www.ica.gov.sg/index.aspx
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Απο όσο γνωρίζω για Σιγκαπούρη δεν απαιτείται βίζα για τους Ελληνες.
Εισαι απο Ρόδο εε? Καλως όρισες. Τον Πήτερ τον ξέρεις?
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Απο όσο γνωρίζω για Σιγκαπούρη δεν απαιτείται βίζα για τους Ελληνες.
Εισαι απο Ρόδο εε? Καλως όρισες. Τον Πήτερ τον ξέρεις?
χαχχαχαχαχαχαχαχαχ :haha:
Μου πήρες την ατάκα, αλλά στο συγχωρώ γιατί είσαι εσύ.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες φιλε.
Μηπως σε λενε Πετερ?
(αντε τωρα να καταλαβει ο ανθρωπος τι του λεμε μεσημεριατικα):haha:
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
καλήμερα σας και ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
στις 21/2 αναχωρω για 66 μερες ταυλανδη,καμποτζη,βιετναμ,μαλαισια και μπαλι(ειναι 100% confirmed).
σκευομαι και για 2-4 μερες στην σιγκαπουρη,αλλα ειχα αυτη την απορια σχετικα με την βιζα της συγκεκριμενης χωρας.τωρα που λυθηκε και αυτη η απορια μου,ισως να προστεθει και η συγκεκριμεη χωρα στο πλανο μου.

εαν και διαβαζω αρκετο καιρο το σιτε,σημερα αποφασησα να κανω την εγγραφη σαν μελος.
ο πιτερ που λετε ειναι εντος του σιτε γνωστος σας?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ροδιτης ..ροδιτης !
Λοιπον τελειο ακουγεται το ταξιδι σου και ειναι πολλες οι μερες που εχεις στη διαθεση σου.Να περασεις καλα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μμμμ... λίγο στριμωγμένο είναι, αν είχες καναδυό βδομάδες επιπλέον θα ήσουν άνετος. Θα είσαι λίγο στο τρέξιμο αλλά με καλό προγραμματισμό και χωρίς άσχετα πήγαιν'-έλα, θα δεις αρκετά πράγματα. Και να μην την βάλεις τη Σινγκαπούρη μέσα δε χάνεις και πολλά, μια πιο "δυτική" εκδοχή της Μπανγκόκ ή της Κουάλα Λουμπούρ είναι, αλλά γούστα είν' αυτά.

Ζηλεύω πάντως για το πλήθος των ημερών που έχεις στη διάθεσή σου. Εμείς πού τέτοια χαρά και τέτοια εποχή! :(
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ροδιτης ..ροδιτης !
Λοιπον τελειο ακουγεται το ταξιδι σου και ειναι πολλες οι μερες που εχεις στη διαθεση σου.Να περασεις καλα.
Κι εσύ πού ξέρεις βρε Κλεοπάτρα αν φτάνουν οι μέρες ή όχι; Θα μας τρελλάνεις βρε!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κι εσύ πού ξέρεις βρε Κλεοπάτρα αν φτάνουν οι μέρες ή όχι; Θα μας τρελλάνεις βρε!
Τι λες μωρε:bleh:!
2 μηνες εχει ο χριστιανος στη διαθεση του ...δεν τον φτανουν?
Τι θα παει εκει ...να κατσικωθει?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τι λες μωρε:bleh:!
2 μηνες εχει ο χριστιανος στη διαθεση του ...δεν τον φτανουν?
Τι θα παει εκει ...να κατσικωθει?
Ε, λοιπόν όχι, δεν του φτάνουν. Και δεν το λέω μόνο εγώ, όποιος έχει πάει τα ίδια θα του πει. Και θα το διαπιστώσει και ιδίοις όμμασι.

Δεν είναι ούτε Ρώμη ούτε Παρίσι. Έχεις ρίξει καμμιά ματιά στο χάρτη να δεις την έκταση των χωρών; Μόνο το Βιετνάμ είναι ίσο με την Ιταλία. Είπαμε να λέμε καμμιά σαχλαμάρα να περνάει η ώρα, αλλά εδώ ο άνθρωπος πάει ταξίδι ζωής, δεν πάει για ένα weekend!
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Μμμμ... λίγο στριμωγμένο είναι, αν είχες καναδυό βδομάδες επιπλέον θα ήσουν άνετος. Θα είσαι λίγο στο τρέξιμο αλλά με καλό προγραμματισμό και χωρίς άσχετα πήγαιν'-έλα, θα δεις αρκετά πράγματα. Και να μην την βάλεις τη Σινγκαπούρη μέσα δε χάνεις και πολλά, μια πιο "δυτική" εκδοχή της Μπανγκόκ ή της Κουάλα Λουμπούρ είναι, αλλά γούστα είν' αυτά.

Ζηλεύω πάντως για το πλήθος των ημερών που έχεις στη διάθεσή σου. Εμείς πού τέτοια χαρά και τέτοια εποχή! :(
ο καιρος ειναι ο καλυτερος που εχω διαλεξει.εχει συνδειαστει και με τον παραγοντα ανεργια.13/2 περνω την τελευταια μου και αναχωρω μετα απο μια εβδομαδα.επιστρεφω 28/4 και πρωτομαγια ανοιγει το χοτελ στο οποιο εργαζομαι .

ταυλανδη επειδη εχω παει 4 φορες θα μεινω γυρω στις 10 μερες στο συνολο.εχω σαν βαση το πουκετ και απο εκει εχω κλεισει τις αναχωρησεις για μπαλι,μαλαισια και ισως σιγκαπουρη μολις επιστρεφω πουκετ αναχωρω σε 3-4 μερες και παλι.εκτος απο μαλαισια οπου θα βρεθω αυθημερων στις 10/4 για να παρακολουθησω την F1.
απο την αλλη μερια,με το που φτασω βκκ αναχωρω την ιδια μερα για καμποτζη και απο εκει αρχιζει η περιπετεια στην χωρα και το βιετναμ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom