Σιγκαπούρη την καλημερα μου απο το νησι των ιπποτων

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Eχε υπόψην σου ότι απο Kuala αναχωρούν πολυτελή πουλμαν για Σιγκαπούρη σε άριστους δρόμους και σε 6 το πολύ 7 ωρες είσαι εκεί. Μπορείς να πεταχτείς για 2 άντε το πολύ 3 ημέρες. Παραπάνω δεν λέει. Κοστίζουν 15 ευρώ ή και λιγότερο (η μία διαδρομή).
Καλά να περάσεις..
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ο καιρος ειναι ο καλυτερος που εχω διαλεξει.
Το ξέρω φίλε μου και γι αυτό "σκάω" περισσότερο

ταυλανδη επειδη εχω παει 4 φορες θα μεινω γυρω στις 10 μερες στο συνολο.
Έτσι μάλιστα. Άρα, λιγότερες μέρες στην Ταϋλάνδη.

απο την αλλη μερια,με το που φτασω βκκ αναχωρω την ιδια μερα για καμποτζη και απο εκει αρχιζει η περιπετεια
Αν δεν έχεις στο πρόγραμμα καθόλου Sarawak ή Sabah, κι αν υπολογίζεις χοντρικά μια βδομάδα για Καμπότζη και τέσσερις για Βιετνάμ, τότε οι μέρες σου είναι ΟΚ.
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Αν δεν έχεις στο πρόγραμμα καθόλου Sarawak ή Sabah, κι αν υπολογίζεις χοντρικά μια βδομάδα για Καμπότζη και τέσσερις για Βιετνάμ, τότε οι μέρες σου είναι ΟΚ.
υπολογιζω γυρω στις δεκα μερες καμποτζη και γυρω στον μηνα για βιετναμ δλδ να εξαντλησω τις μερες της βιζας
για τα μερη που εγραψες ουτε καν τα ειχα στα πλανα μου,
αλλα φενονται ενδιαφερον απο μια 1η ματια που εριξα.

Eχε υπόψην σου ότι απο Kuala αναχωρούν πολυτελή πουλμαν για Σιγκαπούρη σε άριστους δρόμους και σε 6 το πολύ 7 ωρες είσαι εκεί. Μπορείς να πεταχτείς για 2 άντε το πολύ 3 ημέρες. Παραπάνω δεν λέει. Κοστίζουν 15 ευρώ ή και λιγότερο (η μία διαδρομή).
Καλά να περάσεις..
επειδη μαλαισια θα παω αυθημερων μονο για την F1 σκευομαι για σιγκαπουρη
αεροπορικα με την airasia απο πουκετ με 80$$ 2 ways.
εκτος και εαν βγαλω one way και να παω οδικος.δεν το γνωριζα αυτο.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
:russianroulette::russianroulette::russianroulette:βρε buddarho να μας τρελάνεις θες τελείως;;;;
Ζηλεύω παράφορα.-
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
υπολογιζω γυρω στις δεκα μερες καμποτζη και γυρω στον μηνα για βιετναμ δλδ να εξαντλησω τις μερες της βιζας
για τα μερη που εγραψες ουτε καν τα ειχα στα πλανα μου,
αλλα φενονται ενδιαφερον απο μια 1η ματια που εριξα.



επειδη μαλαισια θα παω αυθημερων μονο για την F1 σκευομαι για σιγκαπουρη
αεροπορικα με την airasia απο πουκετ με 80$$ 2 ways.
εκτος και εαν βγαλω one way και να παω οδικος.δεν το γνωριζα αυτο.
Κοίτα, απ' ότι κατάλαβα, Μαλαισία πας μόνο για την F1. Αν θες οπωσδήποτε να πας Σινγκαπούρη (μην ακούς την Dim για το λεωφορείο, αυτή έχει μετοχές στα τοπικά ΚΤΕΛ), πήγαινε με την Air Asia, τζάμπα είναι τα εισιτήρια, δεν αξίζει την ταλαιπωρία, 10 πτήσεις την ημέρα έχει. Γνώμη μου είναι να βγάλεις 2-3 μέρες από Καμπότζη και να πας οπωσδήποτε Kuching (στο Sarawak είναι, με φτηνές πτήσεις από KUL ή SIN), μια από τις ωραιότερες πόλεις της ΝΑ Ασίας - δεν θα το μετανοιώσεις.
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Κοίτα, απ' ότι κατάλαβα, Μαλαισία πας μόνο για την F1. Αν θες οπωσδήποτε να πας Σινγκαπούρη (μην ακούς την Dim για το λεωφορείο, αυτή έχει μετοχές στα τοπικά ΚΤΕΛ).
Dim χρειαζομαι πληροφοριες για το πόσο κοστιζει η μετοχη να κανουμε καποια επενδηση.

Κοίτα, απ' ότι κατάλαβα, Μαλαισία πας μόνο για την F1. Γνώμη μου είναι να βγάλεις 2-3 μέρες από Καμπότζη και να πας οπωσδήποτε Kuching (στο Sarawak είναι, με φτηνές πτήσεις από KUL ή SIN), μια από τις ωραιότερες πόλεις της ΝΑ Ασίας - δεν θα το μετανοιώσεις.
για να σου πω την αληθεια,μαλαισια εχω ξαναπαει αλλα ειχα μεινει KL(με φιλοξενησε ενα παιδι απο εκει το οποιο γνωρισα εδω ροδο)και ειχα γυρισει σχεδον ολλα τα αξιοθεατα της KL + κατι παρκα και κατι ναους σε σπηλιες μερικα km μακρια απο την πρωτευουσα.
θα τον ρωτησω για τα συγκεκριμενα μερη που αναφερεις για να με κατατοπισει καλυτερα και ισως να αφαιρεσω μερικες μερες απο καμποτζη ή και βιετναμ και να τις προσθεσω εκει.

ισως οταν με το καλο να ξεκινησω το ταξιδακι μου,να ξεκινησω και μια online ταξιδιωτικη εξελιξη(ασχετος που ποτε μου δεν τα πηγαινα και τοσο καλα στις εκθεσεις
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Καλά βρε Babaduma... ήταν ανάγκη να με ξεμπροστιάσεις? Ασε να πουλήσω κανένα εισητήριο!! 2 μήνες έχω να σταυρώσω πελάτη.

buddharho, κοιτά και την Welcome To Tiger Airways. Φτηνή και μπορεί να αποδειχθεί βολική για τα δρομολογημένα σου σχέδια.
(Ο απο πάνω μου, δεν στην πρότεινε γιατί έχει μετοχές της Air Asia)
Η μετοχή κοστίζει 2.000 $. Τσάμπα πράγμα! Το αφεντικό τρελάθηκε...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
buddharho ζηλευτο το ταξιδι σου και η χρονικη διαρκεια που πας!!!!
Μακαρι να μπορουσα να τοκανα και γω.
Καλα να περασεις και ο Βουδας μαζι σου.
Παντα τετοια.

:welcome2:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
ο πιτερ που λετε ειναι εντος του σιτε γνωστος σας?
Ειναι ενας συντοπιτης σου. Αν σε παρει χαμπαρι θα προσπαθησει να σε πεισει να τα ακυρωσεις ολα και να πας Bergamo με Ryanair:haha::haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.136
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom