το βιβλίο που δε θα τελειώσω ποτε

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Αν και η πρωτη ιδεα ειναι οντως δελεαστικοτατη ..ωστοσο εγω θα συνταχθω με τη δευτερη.Εχεις παει σε τοσες πολλες χωρες ..εχεις τοσες εμπειριες και εικονες ...φανταζομαι πως το αποτελεσμα θα ειναι δυναμιτης .Εχω διαβασει πολλες ιστοριες σου ,ο τροπος γραφης και το χιουμορ σου ειναι σουπερ ..πιστευω οτι θα γραψεις πολυ ενδιαφεροντα πραγματα.
Και αφου αναφερθηκες και σε φιλους σου ...μην ξεχασεις να βαλεις στο βιβλιο και τον αγαπημενο μου ,αυτον με τον οποιο ειχες παει στα Καραιβονησια...στειλε του φιλακι:D:D
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Το νούμερο ένα.-
Βέβαια για την ψυχή της μάνας σου θα το κάνεις. Εκτός αν δεν είναι στα Ελληνικά...
"Αντίστοιχο" βιβλίο που μου άρεσε και διαβάζεται ευχάριστα είναι αυτό http://www.critique.gr/index.php?&page=article&id=394
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Φυσικά αν γράψεις το δεύτερο δεν σημαίνει ότι δεν θα το διαβάσουμε επειδή ψηφίσαμε το άλλο.;)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Και τα δυο.Αλλά αν είχα να διαλέξω σίγουρα το πρώτο.Και εννοείται να το μεταφράσουμε και στα ισπανικά γιατί η Κούβα έχει τρελή πέραση στη Λατινική Αμερική την υπόλοιπη, να πουλήσεις και εκεί καμπόσα αντίτυπα. Στην Αργεντινή όλοι οι συγγενείς του άντρα μου (και είναι πάρα πολλοί),μέχρι τους υπαλλήλους των καταστημάτων,τους γείτονες στο σπίτι που μείναμε και όσους πιάσαμε κουβέντα έλεγαν πόσο ωραία είναι η Κούβα,για αυτούς η ωραιότερη χώρα της Λατινικής Αμερικής και από τις ωραιότερες του κόσμου. Τρελό σουξέ η Κούβα στους υπόλοιπους Λατίνους.
Να τους το διαφημίσουμε το βιβλίο αν το γράψεις και μεταφραστεί και στα ισπανικά.
(αν δώσεις και ποσοστά επί των εισπράξεων ακόμα καλύτερα):haha:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Συμφωνώ με την πρώτη εκδοχή αν και θα ήταν κρίμα κι άδικο ιστορίες όπως αυτή με τους πορνοστάρ να λείπουν από το βιβλίο σου. Σε ό,τι και να καταλήξεις πάντως φρόντισε να το διανθίσεις με χιούμορ. Είσαι από τους λίγους εδω μεσα που μας κάνουν να ξεκαρδιζόμαστε! Η πρότασή μου λοιπόν, είναι να γράψεις ένα βιβλίο για την Κούβα, και σαν επίλογο να βάλεις 4-5 μικρές ιστοριούλες από χώρες που σε στιγμάτισαν.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Πρέπει να γράψεις το πρώτο. Περιμένουμε να γράψεις, με τον δικό σου τρόπο, λεπτομέρειες για την πανέμορφη χώρα που τόσο πολύ αγαπήσαμε. Βέβαια η απόφαση δική σου.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Και εγώ προτιμώ το πρώτο...Μου αρέσει η ίντριγκα το μυστήριο και τα πολιτικά θρίλερ :p
Πάντως, μπορείς να ξεκινήσεις γράφοντας το ένα από τα δυο και αν επιτύχει το εγχείρημα (που θα πετύχει) να γράψεις και το δεύτερο.
Από ότι είδες έχεις μεγάλο αναγνωστικό κοινό και θα σε στηρίξουμε όλοι.
Καλή συγγραφική αρχή σε ότι και αν αποφασίσεις....

Υ.Γ. 1.Όταν εκδοθεί το βιβλίο, θέλω ειδική ενυπόγραφη αφιέρωση. :p
2. Θα υπογράφεις κατάσαρκα αυτόγραφα στις θαυμάστριες σου;;;
3. Όταν θα κερδίσεις το πούλιτζερ θέλω ειδική μνεία. Ευχαριστώ!!!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Προσωπικά θα μου άρεσαν και τα 2.Δεν μπορώ να πω πιο θα έχει μεγαλύτερη απήχηση με σιγουριά αλλά σίγουρα στο 1ο θα γράψεις κάτι πιο αξιόλογο μιας και το έχεις το θέμα όσο λίγοι. Όσον αφορά το οικονομικό κομμάτι που λες αν σε ενδιαφέρει απλά να μην μπεις μέσα όπως γράφεις, έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να το διαθέσεις σε μορφή pdf δωρεάν στο internet;Προσωπικά να σου πω την αλήθεια στην κατάσταση που είμαι τώρα δεν θα αγόραζα κανένα. Όχι γιατί θεωρώ ότι δεν θα αξίζει τα χρήματα βέβαια.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Το ερώτημα είναι τι να εκδώσεις στα ελληνικά;
Το δεύτερο μου φαίνεται πιο "πιασάρικο" κι όχι αποκλειστικά γι' αυτούς που ταξιδεύουν. Το πρώτο θα το αγόραζα μόνο μετά από ταξίδι στην Κούβα. Περίμενε καμιά τρανταχτή εξέλιξη για να το βγάλεις το πρώτο (υποθέτω πως το έχεις σχεδόν τελειώσει).
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο να το διαθέσεις σε μορφή pdf δωρεάν στο internet;

Ναι, αλλά είμαι παραδοσιακός τύπος. Προτιμώ να μπω μέσα χοντρά και να υπάρχει σε τυπωμένη μορφή.

(υποθέτω πως το έχεις σχεδόν τελειώσει).

Θέλει ακόμη δουλειά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom