Φολέγανδρος φθηνη διαμονη στη φολεγανδρο?

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ναι αναφη φαινεται υπεροχη και βρηκα πολλα δωματια σε λογικα πλαισια.
αλλα μαλλον θα παμε σικινο γιατι δεν βολευουν οι μερες και τα δρομολογια συνδεσης αναφη-φολεγανδρο
οποτε τωρα μπηκε η σικινος στο πλανο σχετικη ερευνα εχει γινει και αν και βρηκα λιγα για διαμονη νομιζω οτι θα ειναι αρκετα απο επιλογες.
εχει παει κανενας να μου πει εντυπωσεις?
οσο για την αμοργο που συζητηθηκε νωριτερα δν το συζητω την ερωτευτηκα προπερσυ που ειχα παει.
για σίκινο αν κανεις αναζήτηση στο φορουμ θα βρεις καποια πολυ κατατοπιστικα πραγματα που εχουν γραψει η eleva και η ερση!
αν παλι κανεις υπομονη μεχρι τις 18 ιουλη που θα επιστρεψω, θα σου πω κεγω ο,τι θες για το νησι!
ξεκινησες να παιρνεις τηλεφωνα για δωματιο??
 

timasles

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
διαβασα λιγο για σικινο οτι πρεπει ειναι ηρεμια κ μετα λιγη ζωντανια στη φολεγανδρο

απο σικινο
βρεθηκαν αρκετα οικονομικα δωματια , φλωρα 30?, πυργαρι 50
?, λουκα 45 ?, γαλληνη 50?, καμαρεσ 60?
καποια ειχαν και χαμηλοτερες τιμές απο εκεινες που ανεφεραν στα σάιτ τους!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
διαβασα λιγο για σικινο οτι πρεπει ειναι ηρεμια κ μετα λιγη ζωντανια στη φολεγανδρο

απο σικινο
βρεθηκαν αρκετα οικονομικα δωματια , φλωρα 30?, πυργαρι 50
?, λουκα 45 ?, γαλληνη 50?, καμαρεσ 60?
καποια ειχαν και χαμηλοτερες τιμές απο εκεινες που ανεφεραν στα σάιτ τους!
ααα, μαλιστα!ευχαριστω για την ενημερωση!
ειχα δει μονο τις τιμες στα σαιτ και μου χαν φανει υπερβολικες!
εμεις θα παμε εκει να βρουμε δωματιο επιτοπου, ιουλιος γαρ..
 

vaneto

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εύρηκα!!! Τελικά ήμουν τυχερή και βρήκα ενα τρίκλινο στη χώρα της Φολεγάνδρου που θα το κάνουμε τετράκλινο με 100 και αφού είμαστε μόνο για δυό μέρες δεν θα ξεβολευτούμε πολύ. Ακόμα και τα 70άρια είχαν κλείσει για τις μέρες που ήθελα και πήγα να πάθω συγκοπή..! Αλλά ευτυχώς όλα οκ. Τώρα για 2μιση μέρες θα πρέπει να κάνουμε σοφή επιλογή παραλιών και εστιατορίων στο νησί, ώστε να πάρουμε μία καλή, αντιπροσωπευτική γεύση. Αν έχει κάποιος να προτείνει τα highlights, ειδικά κάτι πιο ψαγμένο είναι ευπρόσδεκτος!
Καλή Ανάφη-Σίκινο-Αμοργό-Φολέγανδρο σε όλους!:clap:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Τώρα για 2μιση μέρες θα πρέπει να κάνουμε σοφή επιλογή παραλιών και εστιατορίων στο νησί, ώστε να πάρουμε μία καλή, αντιπροσωπευτική γεύση. Αν έχει κάποιος να προτείνει τα highlights, ειδικά κάτι πιο ψαγμένο είναι ευπρόσδεκτος!
Για μπάνιο οπωσδηποτε πρέπει να πάτε μια μερα Κατεργο με το καραβάκι από Καραβοστάση, να πιείτε τα ρακόμελα σας στην Αστάρτη, να φάτε ματσάτα στην Ανω Μέρα!Αυτά κατ΄εμέ είναι τα must .
 

tpan

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Η Ανάφη που αναφέρθηκε πιο πάνω είναι μαγευτικό νησί. Για όποιον δεν τον ενδιαφέρει η έντονη νυχτερινή ζωή (καθότι έχει μόνο 3-4 μπαράκια), η Ανάφη έχει υπέροχες αμμουδερές παραλίες, τέλειο τοπικό φαγητό, ηρεμία, γραφικότητα κ απίστευτη φιλοξενία από τους ντόπιους. Τώρα σχετικά με Φολέγανδρο, επειδή τη σκεφτόμουν έντονα για φέτος, έχω να πω ότι στα πιο φτηνά δωμάτια (τα οποία τα βρίσκετε όντως από www.folegandros.gr- διαμονή- ενοικιαζόμενα δωμάτια) δεν μου μίλησαν καθόλου καλά (είχα πάρει να κλείσω για αρχές προς μέσα Ιουλίου ίσα-ίσα για να μην προλάβω τις πιο ακριβές τιμές της σεζόν), λες κ μου έκαναν χάρη ένα πράγμα -μη σας πω ότι άκουσα κ 1-2 ελαφρές ειρωνίες, πράγμα που με εκνεύρισε πάρα πολύ. Μόνο ένας κύριος μου μίλησε πολύ καλά (για όποιον ενδιαφέρεται για 65 Ευρώ στα μέσα Ιουλίου με άπλετη θέα στο γκρεμό -κ φαντάζομαι κάπως πιο ακριβά τον Αύγουστο- μπορώ να του στείλω π.μ., δυστυχώς εγώ δεν μπορούσα να τα διαθέσω, αλλιώς θα έκλεινα εκεί, διότι οι άλλοι μου μίλησαν πολύ απρόθυμα, όπως είπα.) Για Αμοργό, που έκλεισα τελικά για φέτος, καμία σχέση (ήδη από 2 τηλ. που έκανα κατάλαβα πόσο πιο πρόθυμοι κ ευγενικοί είναι εκεί οι επαγγελματίες, όπως κ πόσο πιο χαμηλές οι τιμές).
γεια σου eleva,
Θα μπορούσες να μου πεις ποια ειναι τα δωματια που ειχες βρει με 65 ευρω με απλετη θεα στο γκρεμό?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Καλημέρα!
Για Φολέγανδρο λέμε κι εμείς τον Αύγουστο, και ενώ διαβάζω παντού για πανάκριβη διαμονή, έχω βρει αυτά τα 2 με 65 ευρω (ούτε πολλά ούτε λίγα).

Έχει μείνει κανείς εκεί? Από τοποθεσία τι λένε?

http://lambrini-folegandros.com/
http://www.irene-folegandros.gr/
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
και τα δύο φαίνονται τίμια
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εχω μείνει στο 2ο, πριν πολλά χρόνια. Δεν ξέρω αν έχουν κάνει καμιά ανακαίνιση από τότε.
Απλά ενοικιαζόμενα δωμάτια είναι, θυμάμαι ότι δεν είχα ενθουσιαστεί, αλλά δεν θυμάμαι τον λόγο, σίγουρα Basic επίπεδα καθαριότητας κ μπάνιο χωρίς εξαερισμό. Βέβαια για Φολέγανδρο που γενικά είναι πολύ ακριβή διαμονή, δεν έχουν κάτι τραγικό ώστε να σε αποτρέψω να μείνεις...αλλά μην περιμένεις υπερπαραγωγές.
2' από την κεντρική πλατεία, πολύ βολική τοποθεσία. Αν θυμάμαι καλά δεν είχαν προσωπικό μπαλκόνι τα δωμάτια, αλλά 2 καρέκλες & ένα τραπέζι έξω από κάθε δωμάτιο στον διάδρομο που περνούσαν οι υπόλοιποι για τα δωμάτια τους.
Εαν είσαστε <25 όπως εμείς τότε, μια χαρά είναι!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Όχι, 30+ είμαστε πλέον! Άρα γράφουν δράκους γτ λένε ιδιωτικό μπαλκόνι η βεράντα! Θα το τσεκάρω καλυτερα, δεν θέλουμε κάτι λουξ, απλά γραφικό και ιδιωτικό, όχι με κοινόχρηστους χώρους κλπ.. Ευχαριστώ!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Μπήκα στο site και είδα κ εγώ ιδιωτικά μπαλκόνια. Εγώ είχα πάει το 2006, για αυτό σου λέω δεν ξέρω μήπως κάνανε καμιά ανακαίνιση ή επέκταση.
Καλύτερα πάρε ένα τηλ και διευκρίνισε το.
Πάντως θυμάμαι ότι και τότε ήταν από τα οικονομικότερα για αυτό το είχαμε διαλέξει. Δεν τρελαθήκαμε, αλλά δεν απογοητευτήκαμε κιόλας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.413
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom