Ιταλία φλωρεντια βενετια

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Έχω ακούσει ότι τον Γενάρη βρέχει σχεδόν κάθε μέρα και στη Φλωρεντία και στη Βενετία. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που ξέρει πως είναι ο καιρός εκείνη την εποχη? Αξίζει τον κόπο ή δε θα ευχαριστηθώ καθόλου. Δε με νοιάζει το κρύο,μόνο βροχή δε θέλω. Ευχαριστώ πολύ και περιμένω τη γνώμη σας...
Ποιος μπορεί να στο πει με σιγουριά???Παιδιά ο καιρός είναι πολύ σχετικός και ιδίως η βροχή.Εκ των προτέρων ξέρεις ότι θα έχει κρύο αλλα μέχρι τότε κανείς δεν ξέρει αν θα βρέχει ή θα χιονίζει,ποιες μέρες και πόσο,μόνο ο θεός!Και να σου πει κάποιος ότι πήγε πέρισυ την ίδια ακριβώς περίοδο και είχε ηλιοφάνεια όλες τις μέρες,πάει να πει πως θα έχει και φέτος?Το μόνο έγκυρο είναι η πρόβλεψη από ντόπιο μετεωρολογικό φορέα ή εστω διεθνές 3-4 μέρες πριν.Αυτούς συμβουλεύομαι κι εγώ γιατί πετάω την Δευτέρα για Ρώμη.Τα ταξίδια το χειμώνα σε Ευρωπαικούς προορισμούς έχουν το ίδιο ρίσκο στον καιρό με το να πας καλοκαίρι στην Ινδία π.χ που έχει μουσώνες.
 

anastasiakik

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον σας. Πραγματικά είναι θέμα τύχης ο καιρός.Μπορεί να έχει λιακάδα, μπορεί και να βρέχει συνέχεια όμως. Όπως και να 'χει δε πρόκειται να μας χαλάσει την διάθεση κάτι τέτοιο. Καλά να περάσεις villi στη Ρώμη.. Περιμένουμε εντυπώσεις... Καλές γιορτές σε όλους!!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Καλά να περάσεις villi στη Ρώμη.. Περιμένουμε εντυπώσεις... Καλές γιορτές σε όλους!!
Σ'ευχαριστώ πολύ Αναστασία!Με τον καινούργιο χρόνο θα σας έχω και τις εντυπώσεις.Έχω διαβάσει τόσα πολλά για Ρώμη και Τοσκάνη,γιατί θα την κάνω την κουτουράδα και θα πάω και προς τα κει έστω για δυομιση μέρες,που ανυπομονώ να βρεθώ εκεί!!!
Να το τολμήσεις κι εσύ,μην αγχώνεσαι τόσο για τον καιρό εμπειρία είναι κάθε εποχή!Καλές γιορτές!!!
 

xrysa13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

βοηθειαααααααα!!!ειμαι καινουρια στο forum και θα ηθελα τη γνωμη σας,την προσωπικη σας αποψη.τον ιουνιο θα παω ιταλια με τον αντρα μου.θα μεινουμε μια εβδομαδα και θα παμε χωρις γκρουπ,αλλα επειδη ειμαστε πολυ οργανωτικη,εχω καποιες αποριες.ξερει κανεις αν μπορω να παω απο ρωμη σε μιλανο και βενετια με ενοικιασμενο αυτοκινητο?η οδηγηση ειναι οπως στην Ελλαδα η΄θα δυσκολευτουμε?ξερετε ποση ωρα ειναι μιλανο φλωρεντια?? σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.885
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom