φοιτητες!!!

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ποιο είναι το σχετικό γκρουπ για να πάω;;;
Άρα... θ' αρχίσω να μαζεύω χαρτζιλίκι για το μεγάλο ταξίδι με το χιλιανό πλοίο!

Εκτός αν πάω με το μπαμπά μου, που ως ναυτικός έχει φτάσει ανταρκτική 2 φορές:D!
κρουαζιέρες.
θέλεις και αρκετό χαρτζιλίκι για να φτάσεις στη Χιλή ή Αργεντινή..Πάντως είναι πολύ φθηνότερα από το βόρειο πόλο (15000Ε με το Yamal..) που βέβαια εκεί φτάνεις ακριβώς εκεί που το gps δείχνει 90οΝ...
τυχερός ο μπαμπάς σου και όποιος έφτασε ως εκεί. κι εγώ στην προηγούμενη ζωή μου ναυτικός ήμουνα..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Όταν ακούω (ή διαβάζω) για επαγγελματική αποκατάσταση κάτι με πιάνει... δεν το αντέχω.

υγ. Οι δυο φοιτήτριες της παρέας δίνουν το σήμα: Σε περίοδο εξεταστικής, η μια κοιμάται και η άλλη διαβάζει κόμιξ!! :haha:
το ξερω ουτε εγω το αντεχω..
οσον αφορα το "η μια κοιμαται", ναι, μετα απο 2 μερες ειπα να κοιμηθω κεγω λιγακι..ειμαι απαραδεκτη το ξερω..:bleh:
 

antigoni87

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη! 20-27/3/2009
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
”Don't feel guilty if you don't know what you want to do with your life.
the most interesting people I know didn't know at 22 what they wanted to do with their lives,
some of the most interesting 40 year olds I know still don't.”

Και μιας και η ζωή μου έχει αποδείξει πολλάκις πως οι στίχοι αυτοί είναι σωστοί, τους ακολουθώ χωρίς (πολλές) τύψεις! :cool::cool:

υγ. Οι δυο φοιτήτριες της παρέας δίνουν το σήμα: Σε περίοδο εξεταστικής, η μια κοιμάται και η άλλη διαβάζει κόμιξ!! :haha:
Αυτοί οι στίχοι θα γίνουν πανό στο φοιτητικό σαλόνι μου! Μπαίνω στο κλαμπ.:D

Διαβάζει κόμιξ, ναι!!:clap: που είναι πιο καλογραμμένα απ' τα βιβλία που γράφουν οι καθηγητές μας και μας τα μοιράζουν για να εξεταστούμε στο μάθημά τους! Και έχουν ωραία λογοπαίγνια, χιούμορ, φαντασία και σε κάνουν να μη θες να τα τελειώσεις. Αν κάποιοι καθηγητές βάλουν λίιιιγη φαντασία (ή αποφασίσουν να μας δώσουν συγγράματα άλλων συγγραφέων και όχι τα δικά τους-που είναι πιο βαρετά κι απ' την παράδοση στο αμφιθέατρο:bleh:), τότε ίσως (λέμε, ίσως) να κάνουμε μια προσπάθεια;), χαχα!!
 

antigoni87

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη! 20-27/3/2009
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
τυχερός ο μπαμπάς σου και όποιος έφτασε ως εκεί. κι εγώ στην προηγούμενη ζωή μου ναυτικός ήμουνα..
Και πού είχες ταξιδέψει...;
Η φωτογραφία στο προφίλ σου μυρίζει ωκεανό
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και πού είχες ταξιδέψει...;
Η φωτογραφία στο προφίλ σου μυρίζει ωκεανό
σε όλο τον κόσμο..στην προηγούμενη ζωή μου...
σ' αυτή ούτε ναυτικός είμαι (αν και έχω δουλέψει για λίγο παλιά σε κρουαζιερόπλοιο) ούτε σ'όλο τον κόσμο πήγα (όχι ακόμα...) ...
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Σήμερα την έβγαλα την isic! Από Θεσ/νίκη δεν ξέρω, όμως σου βρήκα το τηλ: 2310 239 300.
Μου είπαν ότι όποτε και να τη βγάλεις, μετράει ως 31/12 του ίδιου έτους, οπότε όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο. Στον οδηγό προνομίων που μου έδωσαν έχει πολλά καταστήματα, γυμναστήρια κτλ που δέχονται την κάρτα στη Θεσ/νίκη, οπότε ψάξε το αν θες!
Πάντως στα Bits&Bytes που πήγα απόψε δεν την δέχτηκαν, δεν ήξεραν καν τί ήταν! Είχα ξανακούσει από συμφοιτητή παρόμοιο σκηνικό -καμιά φορά δεν ενημερώνει ο ιδιοκτήτης τους υπαλλήλους του κι έτσι αυτοί δικαιολογημένα δεν έχουν ιδέα- αλλά σ' αυτή την περίπτωση τηλεφωνείς στο σημείο απ' όπου αγόρασες την κάρτα και διευθετείται το θέμα. Πάντως εγώ για εξωτερικό την έβγαλα κυρίως (μουσεία, ενοικιάσεις ποδηλάτων, hostel κτλ) οπότε δε με πειράζει για τις εδώ προσφορές, αλλά αν τη θες κυρίως για την πόλη σου, ρώτα τα αυτά στο πρακτορείο;)
thanks thanks!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.997
αιωνιος φοιτητής Φιλοσοφικής Σχολής ΑΠΘ
παρώωωων!:haha:
νυν σκληρά εργαζόμενος για τον αρτον τον επιούσιον...!:cool:

Τι μου θύμισες τώρα? Πέρασα 6 από τα καλύτερά μου χρόνια στη Θεσσαλονίκη γιατί ήμουν και καλά (ντεμέκ :haha:) φοιτήτρια στο ΑΠΘ! Θα μου πεις γιατί 6 αντί 4? Ε! Ελαφρώς το ξεχείλωσα το θέμα γιατί περνούσα τέλεια! Είχα πιάσει και δουλειά παράλληλα και δεν ήθελα να γυρίσω πίσω στην Αθήνα! Οι γονείς μόνο σηκωτή δεν ήρθαν να με πάρουν! Τελικά το πτυχίο το πήρα αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα να μείνω μόνιμα Θεσσαλονίκη! Η λατρεία έχει μείνει όμως!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.961
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ σπουδάζω Φιλολογία 4ο έτος και έχω να σας διηγηθώ την τρελή γκαντεμιά μου! Τον Οκτώβρη ανακοινώθηκαν από τη γραμματεία οι ημερομηνίες έμαρξης και λήξης της εξεταστικής του Γενάρη, της τωρινής δηλαδή, και ήταν 19/1 ως 13/2. Ωραία; Ωραία! Κλείνω λοιπόν ολόχαρη τα εισιτήριά μου για Βερολίνο, στις 15 του Φλεβάρη (ώστε να έχω 2 μέρες μετά τη λήξη της εξεταστικής για να ετοιμάσω τη βαλίτσα μου!). Μετά αρχίζουν οι καταλήψεις και οι πορείες, στις οποίες μάλιστα πήγαινα ανελλιπώς, και κάπου στα τέλη Δεκέμβρη άρχισαν να πλανώνται φήμες περί παράτασης του εξαμήνου ή και μεταφοράς της εξεταστικής τον Σεπτέμβρη (άλλο που δεν ήθελα). Ε, φαντάζεστε τί έγινε τελικά...
Εμ... Τέσσερα χρόνια, δεν τα μαθες πια? Κάθε χρόνο τα ίδια... Ποιά εξεταστική γίνεται στην ώρα της? (Δεν ξέρω τι συμβαίνει στη σχολή σου, αλλά στο ΕΜΠ το έχουν ξεφτιλήσει όσο δεν πάει, κι ακόμα περισσότερο!)

Υ.Γ.: Τους αιώνιους μεταπτυχιακούς φοιτητές τους δέχεστε?
 

antigoni87

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη! 20-27/3/2009
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εμ... Τέσσερα χρόνια, δεν τα μαθες πια? Κάθε χρόνο τα ίδια... Ποιά εξεταστική γίνεται στην ώρα της? (Δεν ξέρω τι συμβαίνει στη σχολή σου, αλλά στο ΕΜΠ το έχουν ξεφτιλήσει όσο δεν πάει, κι ακόμα περισσότερο!)

Υ.Γ.: Τους αιώνιους μεταπτυχιακούς φοιτητές τους δέχεστε?
Ε βέβαια τους δεχόμαστε! Και τους αιώνιους και τους υπεραιώνιους και όλους:haha:

Στη σχολή μου συνήθως γίνονται στην ώρα τους οι εξεταστικές, τουλάχιστον έτσι μου τύχαινε εμένα, με μόνη εξαίρεση τις περιόδους αναταραχών, όπως η φετινή. Δηλαδή δε θυμάμαι να καθυστερεί μια εξεταστική χωρίς κανένα λόγο, ενώ έχουν βγει ημερομηνιες! Απλώς τώρα είχα κλείσει τα πάντα, και μετά από 1,5 μήνα άλλαξαν τα πράγματα.

Όπως και νά' χει, αυτή τη στιγμή έχω τα μυαλά πάνω απ' το κεφάλι μου, δοκιμάζω βαλίτσες, γκουγκλάρω για τιπς και δε συμμαζεύεται:D. Το διάβασμα πάει Σεπτέμβρη ανεπιστρεπτί, καλές μου διακοπές!!!:cool:

ΥΓ. Πόσο αιώνιος είσαι; Από περιέργεια!:rolleyes:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.961
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ΥΓ. Πόσο αιώνιος είσαι; Από περιέργεια!:rolleyes:
Έγινα δεκτός ως υποψήφιος διδάκτορας το 1997, και είμαι ακόμα γραμμένος... (για κάποιο περίεργο λόγο, δε με είχαν διαγράψει ακόμα την τελευταία φορά που το κοίταξα)...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
μολις εγινα κ εγω φοιτητρια στα τει εργοθεραπειας και φυσικα η χαρα μου ειναι απεριγραπτη!!!θα σας πω τις εντυπωσεις μου οταν με το καλο ξεκινησω.....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom