φοιτητες!!!

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Επ!!Εδώ είμαι και εγώ! Είπα να γράψω εδώ όσο ακόμα είμαι φοιτήτρια..Αν και είπαμε, φοιτητής είσαι στην καρδιά@!! Εγώ είμαι στο Πολυτεχνείο Κρήτης, Χανιά στην Αρχιτεκτονική και φέτος είμαι 6ο έτος. Τελειώνω, αν και δεν θέλω με τπτ!!! Μετά πίσω Αθήνα..

Εγώ να σας πω, ως τώρα ποτέ δεν είχα βγάλει την ΙSIC, και πάντα έδειχνα την κάρτα της βιβλιοθήκης, έχει φωτογραφία μου πάνω, γράφει και technical university of crete, είναι και πλαστικοποιημένη, δεν ξέρω γιατί τους φαινόταν πολύ επίσημη!!! Πάσο και τρίπτυχο είναι σε ελληνικά μόνο οπότε δεν καταλάβαιναν και πολλά!Αλλά τώρα για Αμερική λέω να την βγάλω την ISIC.
Antigoni εσύ που σπουδάζεις?Στην φωτογραφία σου έχεις τον φάρο χανιών ή δεν βλέπω καλά??
 

viajante

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
2ο post μου στο forum και δεν υπάρχει πιο κατάλληλο topic για να γράψω!

Τυπικά αυτή τη στιγμή δεν είμαι φοιτητής, αλλά ποτέ δεν έπαψα να νιώθω!!
Και πως να μην νιώθω δηλαδή όταν μένω ακόμα στο φοιτητικό μου σπίτι, μακριά από γονείς κλπ. Είμαι πρώην ΑΣΟΕΕίτης και μελλοντικός μεταπτυχιακός (από Αύγουστο) στην Ολλανδία.

Μιας και αναφέρθησαν ορισμένες κακές εμπειρίες/περιστατικά από τριτοβάθμια εκπαίδευση θα πω κι εγώ τις δικές μου. Φυσικά η πρώτη (ούτε θετική ούτε αρνητική απλά μου έκανε εντύπωση) ήταν όταν πρωτοπάτησα στη σχολη για να εγγραφώ. Εκεί όπου στην είσοδο μας παρέλαβαν χεράκι-χεράκι κάτι ευγενικά παιδιά, τα οποία σκοτώνονταν να μας καθοδηγήσουν στη γραμματεία, μας έλυναν κάθε απορία και μας έδωσαν και το τηλέφωνό τους ώστε να κανονίσουμε να βγούμε για κάνα καφέ! Η δεύτερη ήταν μια ψυχρολουσία. Σε μία εξεταστική είχα πάρει 3 5άρια και ένα 5,5. Στα υπόλοιπα κόπηκα! Μετά από ένα χρόνο αποφάσισα πως θέλω να βελτιώσω το βαθμό μου σε αυτά τα μαθήματα (είχαμε δικαίωμα βελτίωσης βαθμού σε 4 το πολύ μαθήματα). Πήγα λοιπόν ανυποψίαστος στη γραμματεία για να κάνω αίτηση επανεξέτασης. Εκεί μου ήρθε ο ουρανός κατακέφαλα όταν μου είπαν πως αν ήθελα να διορθώσω κάποιο βαθμό έπρεπε να είχα κάνει αίτηση στην αμέσως επόμενη εξεταστική..Κόντευα να μπω στο 3ο έτος και ποτέ μου δεν το είχα ξανακούσει αυτό! Κι έτσι τώρα το πτυχίο μου κοσμεί εκείνη η καταραμένη εξεταστική περίοδος του Ιουνίου που πέτυχα τον απίστευτο μέσο όρο 5,125!!! (για όλα φταίει όμως μια γυναίκα :D). Η τρίτη μου κακή εμπειρία ήταν ίδια με της antigoni87. Eίχα κλείσει κι εγώ εισιτήρια για Βερολίνο (λες να φταίει η πόλη?) για αμέσως μετά την εξεταστική. Στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα όμως τίποτα δεν μπορείς να προγραμματίσεις. Και έτσι λόγω των καταλήψεων πήγε αργότερα η εξεταστική..Αποτέλεσμα?? Τα πάμφθηνα εισιτήρια που είχα κλείσει με την Easyjet να τα χρυσοπληρώσω τελικά αφού αναγκάστηκα να αλλάξω ημερομηνία ταξιδιού!! Αυτά από μένα. Από Σεπτέμβρη θα έχω και καινούριες (ελπίζω όχι αρνητικές) εμπειρίες να σας πω από BENELUX μεριά!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Η τρίτη μου κακή εμπειρία ήταν ίδια με της antigoni87. Eίχα κλείσει κι εγώ εισιτήρια για Βερολίνο (λες να φταίει η πόλη?) για αμέσως μετά την εξεταστική. Στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα όμως τίποτα δεν μπορείς να προγραμματίσεις. Και έτσι λόγω των καταλήψεων πήγε αργότερα η εξεταστική..Αποτέλεσμα?? Τα πάμφθηνα εισιτήρια που είχα κλείσει με την Easyjet να τα χρυσοπληρώσω τελικά αφού αναγκάστηκα να αλλάξω ημερομηνία ταξιδιού!! Αυτά από μένα. Από Σεπτέμβρη θα έχω και καινούριες (ελπίζω όχι αρνητικές) εμπειρίες να σας πω από BENELUX μεριά!!
καταρχην :welcome:!!!
λοιπον, την πατησα κεγω ετσι με την εξεταστικη και την easy..στο τελευταιο μου ταξιδι στο λονδινο..ουτε οι καταληψεις εφταιγαν ουτε τιποτα τετοιο στην περιπτωση μου..απλως ο καθηγητης αλλαξε γνωμη για το ποια μερα τον βολευει..:haha::haha::haha: (οι καταρες απο πλευρας μου επεσαν βροχη εννοειται)!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τωρα ειδα και αυτο το τοπικ ..
Χαιρετω και εγω τον φοιτητικο κοσμο του Travelstories ..Φοιτητης στο μετσοβειο στην ενδοξη σχολη των Εφαρμοσμενων Μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ή πιο συντομα ΣΕΜΦΕ ;) Μεσα σε ολα τα συν και πλην αυτης της σχολης υπαρχει και η εκδρομη 3ου και 5ου ετους . Ε φετος πηγα την εκδρομη 3ου ετους . υπαρχουν και αλλες σχολες που κανουνε εκδρομες σε ευρωπη ή εξωτερικο με επιδοτησεις; Ρωταω,δεν το λεω ειρωνικα γιατι σε οσους εχω πει το ταξιδι μου μενουν με το στομα ανοιχτο ..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Τωρα ειδα και αυτο το τοπικ ..
Χαιρετω και εγω τον φοιτητικο κοσμο του Travelstories ..Φοιτητης στο μετσοβειο στην ενδοξη σχολη των Εφαρμοσμενων Μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ή πιο συντομα ΣΕΜΦΕ ;) Μεσα σε ολα τα συν και πλην αυτης της σχολης υπαρχει και η εκδρομη 3ου και 5ου ετους . Ε φετος πηγα την εκδρομη 3ου ετους . υπαρχουν και αλλες σχολες που κανουνε εκδρομες σε ευρωπη ή εξωτερικο με επιδοτησεις; Ρωταω,δεν το λεω ειρωνικα γιατι σε οσους εχω πει το ταξιδι μου μενουν με το στομα ανοιχτο ..
φιλε, προκαλεις σου το λεω προκαλεις..
μην ξανακουσω για αυτες τις εκδρομες, γιατι μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι..:bleh:
προπτυχιακα δεν μας πηγαν πουθενα..και τωρα στο μεταπτυχιακο μια απο τα ιδια, τ-ι-π-ο-τ-α!μονιμο θεμα συζητησης στο μαθημα, ειναι το γιατι ενω οι αλλες σχολες πανε τους φοιτητες τους (και τους μεταπτυχιακους) εκδρομουλες, εμεις δεν παμε...το καποδιστριακο γενικα εχει μεινει πολυ πισω στον τομεα αυτο..σε αντιθεση με πολυτεχνεια, ασοεε και παπει..

και αυτες οι φωτο απο την new york που βλεπω απο φιλους με πονανε τοσο πολυ..:killme:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
φιλε, προκαλεις σου το λεω προκαλεις..
μην ξανακουσω για αυτες τις εκδρομες, γιατι μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι..:bleh:
προπτυχιακα δεν μας πηγαν πουθενα..και τωρα στο μεταπτυχιακο μια απο τα ιδια, τ-ι-π-ο-τ-α!μονιμο θεμα συζητησης στο μαθημα, ειναι το γιατι ενω οι αλλες σχολες πανε τους φοιτητες τους (και τους μεταπτυχιακους) εκδρομουλες, εμεις δεν παμε...το καποδιστριακο γενικα εχει μεινει πολυ πισω στον τομεα αυτο..σε αντιθεση με πολυτεχνεια, ασοεε και παπει..

και αυτες οι φωτο απο την new york που βλεπω απο φιλους με πονανε τοσο πολυ..:killme:
Ασοεε και παπει δεν ξερω αν κανουνε εκδρομες .. Τουλαχιστον δεν εχω ακουσει κατι .. Για Πολυτεχνειο ξερω επισης για Πολιτικους μηχανικους .. και για 5ο ετος επιλεγουμε εμεις προορισμο:clap::clap::clap::clap::clap:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
πολύ tuc έχει πέσει τώρα τελευταία εδώ μέσα...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
ααα δεν το ηξερα .. οχι οχι εγω ειμαι του ntua παιδι :D :D :D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.845
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom