φοιτητες!!!

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τωρα ειδα και αυτο το τοπικ ..
Χαιρετω και εγω τον φοιτητικο κοσμο του Travelstories ..Φοιτητης στο μετσοβειο στην ενδοξη σχολη των Εφαρμοσμενων Μαθηματικων και Φυσικων Επιστημων ή πιο συντομα ΣΕΜΦΕ ;) Μεσα σε ολα τα συν και πλην αυτης της σχολης υπαρχει και η εκδρομη 3ου και 5ου ετους . Ε φετος πηγα την εκδρομη 3ου ετους . υπαρχουν και αλλες σχολες που κανουνε εκδρομες σε ευρωπη ή εξωτερικο με επιδοτησεις; Ρωταω,δεν το λεω ειρωνικα γιατι σε οσους εχω πει το ταξιδι μου μενουν με το στομα ανοιχτο ..
κπ χρονιες το φυσικο θεσ/νικης οργανωνε εκδρομη στο cern. φετος ειχαν πει για το μεταπτυχιακο, αλλα δεν ξέρω τελικά τι έγινε
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
κπ χρονιες το φυσικο θεσ/νικης οργανωνε εκδρομη στο cern. φετος ειχαν πει για το μεταπτυχιακο, αλλα δεν ξέρω τελικά τι έγινε
εμεις πηγαμε στο cern,αλλα μην φανταστεις δεν σε αφηνουν να δεις και πολλα ..
 

toeraki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Χαιρετώ και εγώ! Είμαι φοιτήτρια στο ΑΠΘ, και του χρόνου θα είμαι Erasmus στη Φρανκφούρτη!!!

Υ.Γ. Αχ πόσο θα ήθελα να πάω στο cern!!! Απο τότε που διάβασα Dan Brown είναι όνειρό μου...
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
εμεις πηγαμε στο cern,αλλα μην φανταστεις δεν σε αφηνουν να δεις και πολλα ..
λογικο ειδικα τωρα που δουλευει:D το παραξενο θα ηταν να αφηναν κοσμο να βολοδερνει παντου:haha:
toeraki και γιατι δεν κανονιζεις να πας; οκ, θελει κπ μηνες πριν αιτηση, αλλά δεν ειναι κατι δυσκολο.
 

toeraki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
λογικο ειδικα τωρα που δουλευει:D το παραξενο θα ηταν να αφηναν κοσμο να βολοδερνει παντου:haha:
toeraki και γιατι δεν κανονιζεις να πας; οκ, θελει κπ μηνες πριν αιτηση, αλλά δεν ειναι κατι δυσκολο.
Αλήθεια? Δεν είχα ιδέα!!! Να σου πω δεν σκέφτηκα ποτέ ότι μπορεί να δέχεται επισκέπτες άσχετους με τον επιστημονικό χώρο, αλλά πραγματικά μπορώ να εκμεταλλευτώ το ερασμους για να επισκεφτώ το Cern που είναι κοντά!

Σ'ευχαριστώ!!:p
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αλήθεια? Δεν είχα ιδέα!!! Να σου πω δεν σκέφτηκα ποτέ ότι μπορεί να δέχεται επισκέπτες άσχετους με τον επιστημονικό χώρο, αλλά πραγματικά μπορώ να εκμεταλλευτώ το ερασμους για να επισκεφτώ το Cern που είναι κοντά!

Σ'ευχαριστώ!!:p
Δεν ξερω αν μπορεις να πας στο ετσι .. εμεις ειμασταν σχολη απο την Ελλαδα που θεωρητικα ειναι και το αντικειμενο μας .. δεν ξερω αν δεχονται μεμονωμενα ατομα ..
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Come to CERN - Visits
http://outreach.web.cern.ch/outreach/visits/booking/

αλλα μπορεις να βρεις και κπ γκρουπ και να ενσωματωθεις σε αυτους. πχ η ενωση ελληνων φυσικων ειχε παει πριν λιγα χρονια και ξαναοργανωνε μια τετοια εκδρομη απο οσο θυμαμαι. ειχαν παει και οι κουμπαροι μου(φυσικοι και οι 2, καθηγητες) με τα παιδιά τους. Βεβαια η μια κορη που ηταν στα 12-13 δεν καταλαβε και πολλα μου ειπε

και από οσο ξερω μπορεις να πας και ως επισκεπτης αν εχεις κπ που δουλευει μεσα, και μπορει να σου δωσει αδεια εισοδου visitor. εγω δυστυχως πρεπει να το κανω μεσα στο καλοκαιρι, για λογους σπουδων(απο τη σχολή μου) και δεν εχω και πολύ όρεξη. μακάρι να μπορουσα να σου εδινα τη θεση μου να πας εσυ...:)
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Θα ανοίξουμε και group σε λίγο όπως πάμε.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Χαιρετώ και εγώ! Είμαι φοιτήτρια στο ΑΠΘ, και του χρόνου θα είμαι Erasmus στη Φρανκφούρτη!!!
για erasmus στην φρανκφουρτη, ο,τι χρειαστεις επικοινωνησε με το μελος fraulina..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.512
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom