φοιτητες!!!

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα όμως τίποτα δεν μπορείς να προγραμματίσεις. Και έτσι λόγω των καταλήψεων πήγε αργότερα η εξεταστική..
Βρε ΑΣΟΕΕ που βρίσκεται στο φόρουμ!! Κι εγώ εκεί είμαι:D
Με τις καταλήψεις είχα επίσης πρόβλημα..κανονισμένη σε όλα η Πορτογαλία και με την αλλαγή της εξεταστικής έπεσαν 2 μαθήματα μες στο ταξίδι:mad: Επειδή εγώ όμως είχα τα μυαλά πάνω από το κεφάλι, πήγα το ταξίδι κι έχασα τα μαθήματα:shock:

υπαρχουν και αλλες σχολες που κανουνε εκδρομες σε ευρωπη ή εξωτερικο με επιδοτησεις;
Τουλάχιστον σε προπτυχιακό επίπεδο εμείς δεν έχουμε τέτοια!! Η μόνη εκδρομή που πήγα ήταν ένα ευρωπαϊκό τουρ που διοργάνωνε ένα κόμμα(καμμία σχέση δεν έχω, απλά τους εκμεταλλεύτηκα για το ταξίδι:haha:)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τουλάχιστον σε προπτυχιακό επίπεδο εμείς δεν έχουμε τέτοια!! Η μόνη εκδρομή που πήγα ήταν ένα ευρωπαϊκό τουρ που διοργάνωνε ένα κόμμα(καμμία σχέση δεν έχω, απλά τους εκμεταλλεύτηκα για το ταξίδι:haha:)
τουλαχιστον πηγες το ταξιδακι σου .. καλα εκανες και το εκμεταλλευτηκες ;);)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
λογικο ειδικα τωρα που δουλευει:D το παραξενο θα ηταν να αφηναν κοσμο να βολοδερνει παντου:haha:
toeraki και γιατι δεν κανονιζεις να πας; οκ, θελει κπ μηνες πριν αιτηση, αλλά δεν ειναι κατι δυσκολο.
Εγώ πάλι προ τριετίας πήγα στο άσχετο, παρκάραμε απ' έξω, πήραμε τις φωτογραφικές αγκαλιά (ήμασταν τουρίστες και το δείχναμε), μπήκαμε μέσα, και επί κανα μισάωρο κόβαμε βόλτες (καημό το είχε ένας από την παρέα - όχι εγώ, εξηγούμαι - να βρούμε την αίθουσα 404...)
Όχι δε μας σταμάτησε κανείς, αλλά μέχρι που μας χαιρετούσαν κιόλας οι φύλακες....
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εγώ πάλι προ τριετίας πήγα στο άσχετο, παρκάραμε απ' έξω, πήραμε τις φωτογραφικές αγκαλιά (ήμασταν τουρίστες και το δείχναμε), μπήκαμε μέσα, και επί κανα μισάωρο κόβαμε βόλτες (καημό το είχε ένας από την παρέα - όχι εγώ, εξηγούμαι - να βρούμε την αίθουσα 404...)
Όχι δε μας σταμάτησε κανείς, αλλά μέχρι που μας χαιρετούσαν κιόλας οι φύλακες....
Δεν ξερω,τι να σου πω .. μπορει να κατσατε και στην περιπτωση .. παντως η αληθεια ειναι οτι δεν ειχαμε καμια διαπιστευση ή κατι τετοιο .. απλα αμα πας ετσι στο ξεκαρφωτο,δεν θα ξερεις και τι να δεις πιστευω .. ή τελοσπαντων καποιον να στα εξηγησει ..
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ πάλι προ τριετίας πήγα στο άσχετο, παρκάραμε απ' έξω, πήραμε τις φωτογραφικές αγκαλιά (ήμασταν τουρίστες και το δείχναμε), μπήκαμε μέσα, και επί κανα μισάωρο κόβαμε βόλτες (καημό το είχε ένας από την παρέα - όχι εγώ, εξηγούμαι - να βρούμε την αίθουσα 404...)
Όχι δε μας σταμάτησε κανείς, αλλά μέχρι που μας χαιρετούσαν κιόλας οι φύλακες....
ναι, δεν ειναι τοσο αυστηρά τα πράγματα. εξαρτάται και από τον φύλακα και την περίοδο. οκ, τοτε που ηταν ανοιχτός ο επιταχυντης, σαφως και ήθελε συνοδό. τώρα έξω, κανεις δεν θα σου πει τπτ. υπάρχουν φορές που και φοιτητές που εργάζονται καμιά φορά εκεί (εννοώ όχι επί μονιμου βάσεως, μια στο τόσο μόνο), μπορουν να μπουν κανονικά στα γραφεία τους και χωρίς κάρτα εισόδου και χωρίς κλειδί:D
ειναι πώς θα σου κάτσει. αλλά εννοείται ότι δεν το ρισκάρεις. ούτε σαν εργαζόμενος εκεί ούτε ως τουρίστας (καλά, ως τουρίστας η ακτίνα δράσης είναι σαφώς μικρότερη εννοείται)
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Σε εμάς, διοργανώνονται κάθε χρόνο ταξίδια, και περισσότερα από ένα, συνήθως ένα μακρινό και ένα εντός Ευρώπης. Πέρσι για παράδειγμα το μακρινό ήταν Ιαπωνία και φέτος Αμερική(N.Y., L.A., las vegas, Boston). Δεν υπάρχει επιδότηση από το πολυτεχνείο, απλά συνοδεύουν αρκετοί καθηγητές και έχει την μορφή εκπαιδευτικού ταξιδιού.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Nαι και μας τους ημμυ μας πάνε εκπαιδευτική εκδρομή εντός του πολυτεχνείου:haha::haha:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σε εμάς, διοργανώνονται κάθε χρόνο ταξίδια, και περισσότερα από ένα, συνήθως ένα μακρινό και ένα εντός Ευρώπης. Πέρσι για παράδειγμα το μακρινό ήταν Ιαπωνία και φέτος Αμερική(N.Y., L.A., las vegas, Boston). Δεν υπάρχει επιδότηση από το πολυτεχνείο, απλά συνοδεύουν αρκετοί καθηγητές και έχει την μορφή εκπαιδευτικού ταξιδιού.
ατομα εκτος σχολης μπορουν να δηλωσουν συμμετοχη;
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Για πέρσι δεν θυμάμαι να σου πω, αλλά φέτος στην Αμερική, είχε παιδιά και από το πολυτεχνείο αλλά και τελείως εκτός(συγγενείς-φίλους παιδιών).
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για πέρσι δεν θυμάμαι να σου πω, αλλά φέτος στην Αμερική, είχε παιδιά και από το πολυτεχνείο αλλά και τελείως εκτός(συγγενείς-φίλους παιδιών).
ποτε ειναι οι συμμετοχες για του χρονου;:bleh::bleh::D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom