Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.626
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.....έχω περάσει αρκετές φορές sex toy's χωρίς καμία αντίδραση από τους screeners !
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Μιας και είναι το πρώτο μου ταξίδι αεροπορικώς ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με ορισμένα αντικείμενα και αν επιτρέπονται.
Οδοντόβουρτσες οδοντόκρεμες αρώματα και άλλα διάφορα υγρά καλλυντικών κλπ, ισιωτικη μαλλιών, ομπρέλα σπαστη μικρή μπορεί να θεωρηθούν αιχμηρά αντικείμενα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου?
Και εάν μπορώ πρέπει να μπουν στη βαλίτσα καμπίνας που θα έχω πάνω στο αεροπλάνο ή στη παραδοτέα βαλίτσα ?
 
D

Delmem38110

Guest
Μιας και είναι το πρώτο μου ταξίδι αεροπορικώς ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με ορισμένα αντικείμενα και αν επιτρέπονται.
Οδοντόβουρτσες οδοντόκρεμες αρώματα και άλλα διάφορα υγρά καλλυντικών κλπ, ισιωτικη μαλλιών, ομπρέλα σπαστη μικρή μπορεί να θεωρηθούν αιχμηρά αντικείμενα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου?
Και εάν μπορώ πρέπει να μπουν στη βαλίτσα καμπίνας που θα έχω πάνω στο αεροπλάνο ή στη παραδοτέα βαλίτσα ?
Απαγορευμένα Υλικά και Aντικείμενα | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Οδοντόβουρτσες οδοντόκρεμες αρώματα και άλλα διάφορα υγρά καλλυντικών κλπ, ισιωτικη μαλλιών, ομπρέλα σπαστη μικρή μπορεί να θεωρηθούν αιχμηρά αντικείμενα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου?
Και εάν μπορώ πρέπει να μπουν στη βαλίτσα καμπίνας που θα έχω πάνω στο αεροπλάνο ή στη παραδοτέα βαλίτσα ?
Καλημέρα.
Ότι είναι πάνω από 100ml αναγκαστικά στη παραδοτέα αποσκευή, αν υπάρχει στο εισιτήριο σου. Αλλιώς θα στο πάρουν κατά τον έλεγχο.
Στη βαλίτσα καμπίνας μέχρι 100ml σε μικρά μπουκαλάκια. Ακόμα και 50ml να κουβαλάς, αν είναι σε μεγαλύτερη συσκευασία θα στο πάρουν. Ομπρέλα σπαστή μικρή μπορείς να φέρεις και μαζί σου στη καμπίνα, δεν αποτελεί πρόβλημα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μιας και είναι το πρώτο μου ταξίδι αεροπορικώς ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με ορισμένα αντικείμενα και αν επιτρέπονται.
Οδοντόβουρτσες οδοντόκρεμες αρώματα και άλλα διάφορα υγρά καλλυντικών κλπ, ισιωτικη μαλλιών, ομπρέλα σπαστη μικρή μπορεί να θεωρηθούν αιχμηρά αντικείμενα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου?
Και εάν μπορώ πρέπει να μπουν στη βαλίτσα καμπίνας που θα έχω πάνω στο αεροπλάνο ή στη παραδοτέα βαλίτσα ?
Επισης καμερες λαπτοπ και αλλα τετοια αντικειμενα αξιας στη χειραποσκευη,ποτε μεσα στη βαλιτσα..αν πεσεις σε περιεργο ατομο στο ελεγχο ισως στραβοκοιταξει ψαλιδακι ή τσιμπιδακι(αν παρεις μαζι)..α!αν παρεις υγρα σε χειραποσκευη θα πρεπει ΟΛΑ να τα βγαλεις και να χωρεσουν στο ειδικο σακουλακι που σου δινουν την ωρα που πας να περασεις το security gate!οποτε αν εχεις αρκετα καλυτερα να τα βαλεις ολα στη βαλιτσα σου
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Μιας και είναι το πρώτο μου ταξίδι αεροπορικώς ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με ορισμένα αντικείμενα και αν επιτρέπονται.
Οδοντόβουρτσες οδοντόκρεμες αρώματα και άλλα διάφορα υγρά καλλυντικών κλπ, ισιωτικη μαλλιών, ομπρέλα σπαστη μικρή μπορεί να θεωρηθούν αιχμηρά αντικείμενα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου?
Και εάν μπορώ πρέπει να μπουν στη βαλίτσα καμπίνας που θα έχω πάνω στο αεροπλάνο ή στη παραδοτέα βαλίτσα ?
Δεν είχα ποτε πρόβλημα με ό,τι αναφέρεις παραπάνω, πάντα περνάνε κανονικά οι ομπρέλες μου, η ισιωτική, κτλ. Κρατάω μερικες επιφυλάξεις για νυχοκοπτες/ψαλιδακια, αλλά και πάλι, τα έχω περάσει χωρίς πρόβλημα. Ωστόσο αν έχεις αμφιβολίες για κάποιο αντικείμενο, θα σου πρότεινα να το βαλεις στην παραδοτεα βαλιτσα για να μην αγχωνεσαι.
Τα υγρά σου που θα ειναι στην χειραποσκευη πρεπει ολα να είναι μέσα σε αυτο το κλασικο πλαστικο διαφανο σακουλάκι. Θα σου έλεγα να τα έχεις ήδη έτοιμα σε σακουλάκι και να μην περιμένεις να παρεις απο το αεροδρομιο, για να μην χασεις χρονο ή αγχωθεις. Και πρέπει όλα να ειναι κατω απο 100ml, εκτός κι αν αγορασεις κατι απο τα duty free του αεροδρομιου, αυτα μπορουν να εχουν κανονικο μεγεθος.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δεν ειναι φαγητο αλλα δεν βρισκω αντιστοιχο θεμα και ψιλοκαιγομαι..θα ταξιδεψω με ηλικιωμενο ατομο την ερχομενη βδομαδα κ ηθελα να μαθω(οσο κουλο κ αν σας φανει)αν μπορω να παρω ηλεκτρονικο πιεσομετρο μαζι στη χειραποσκευη...γνωριζει κανεις?δεν εχει καποιο θεμα προς θεου,απλα για παν ενδεχομενο
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Δεν ειναι φαγητο αλλα δεν βρισκω αντιστοιχο θεμα και ψιλοκαιγομαι..θα ταξιδεψω με ηλικιωμενο ατομο την ερχομενη βδομαδα κ ηθελα να μαθω(οσο κουλο κ αν σας φανει)αν μπορω να παρω ηλεκτρονικο πιεσομετρο μαζι στη χειραποσκευη...γνωριζει κανεις?δεν εχει καποιο θεμα προς θεου,απλα για παν ενδεχομενο
Κανένα πρόβλημα. Συγγενικό μου πρόσωπο ταξιδεύει πάντα με ηλεκτρονικό πιεσόμετρο στη χειραποσκευή και δεν είχε ποτέ πρόβλημα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ από άλλο θέμα για χειραποσκευες.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Δεν ειναι φαγητο αλλα δεν βρισκω αντιστοιχο θεμα και ψιλοκαιγομαι..θα ταξιδεψω με ηλικιωμενο ατομο την ερχομενη βδομαδα κ ηθελα να μαθω(οσο κουλο κ αν σας φανει)αν μπορω να παρω ηλεκτρονικο πιεσομετρο μαζι στη χειραποσκευη...γνωριζει κανεις?δεν εχει καποιο θεμα προς θεου,απλα για παν ενδεχομενο
Γιατί να μην μπορείς; Σε τι διαφέρει το ηλεκτρονικό πιεσόμετρο από την φωτογραφική μηχανή πχ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom