Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλα για σενα ημουν σιγουρος οτι θα βαριοσουν να ανοιγες λινκ...
Τις εγραψα οπως ακριβως ειναι στο λινκ. Ισως να υποδειξεις στην EASA πως να τις γραψουν σωστα?
Μονάδα Mh (Mega-hours?) δεν υπάρχει. Αλλο είναι το Wh. Ντάξει, θα μου πες, πως κάνω έτσι για ένα γράμμα upside-down...
Και για να πούμε και κάτι χρήσιμο, για τα powerpanks με USB εξόδους (5V), τα όρια είναι στα 20.000mAh (χωρίς άδεια) και στα 32.000mAh (με άδεια της αεροπορικής).

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και για να πούμε και κάτι χρήσιμο,
Ευτυχως γιατι ολα τα ποστ μετα το λινκ ειναι περιττα..
Θα σε περιμενω στη γωνια για το επομενο ορθογραφικο σου...(μετα απο αυτο του ποστ 155...);)

geovas

New Member
Καλησπέρα:)

Ξέρετε αν επιτρέπεται στην χειραποσκευή να έχω αποθηκεύσει τα ρούχα σε αυτές τις σακούλες που αφαιρείται ο αέρας; Δεν θα είναι παραδοτέα αλλά θα την έχω μαζί μου στο αεροσκάφος.

poised

Member
Δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο με αντικείμενα υπό πίεση (από μπαλόνια ως σπρέι) πιθανώς υπάρχει πρόβλημα.

geovas

New Member
Φαντάζομαι δεν θα χρειαστεί να ανοιχτεί στον έλεγχο, σωστά; αλλιώς με βλέπω να ταξιδεύω σαν καλόγερος :p

Δεν υπάρχει πρόβλημα, μόνο με αντικείμενα υπό πίεση (από μπαλόνια ως σπρέι) πιθανώς υπάρχει πρόβλημα.
Σε ευχαριστώ!!

maria91

Member
Συσκευασια με μπαλονια παντως εγω εχω περασει,δε νομιζω να τα εννοεις φουσκωμενα μεσα στη χειραποσκευη...

gioannis13

Member
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.....έχω περάσει αρκετές φορές sex toy's χωρίς καμία αντίδραση από τους screeners !

Traveler5

Member
Μιας και είναι το πρώτο μου ταξίδι αεροπορικώς ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με ορισμένα αντικείμενα και αν επιτρέπονται.
Οδοντόβουρτσες οδοντόκρεμες αρώματα και άλλα διάφορα υγρά καλλυντικών κλπ, ισιωτικη μαλλιών, ομπρέλα σπαστη μικρή μπορεί να θεωρηθούν αιχμηρά αντικείμενα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου?
Και εάν μπορώ πρέπει να μπουν στη βαλίτσα καμπίνας που θα έχω πάνω στο αεροπλάνο ή στη παραδοτέα βαλίτσα ?

Επόμενο Ταξίδι
...........
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο μισός κόσμος σε 27μέρες
Μιας και είναι το πρώτο μου ταξίδι αεροπορικώς ήθελα να ρωτήσω τι παίζει με ορισμένα αντικείμενα και αν επιτρέπονται.
Οδοντόβουρτσες οδοντόκρεμες αρώματα και άλλα διάφορα υγρά καλλυντικών κλπ, ισιωτικη μαλλιών, ομπρέλα σπαστη μικρή μπορεί να θεωρηθούν αιχμηρά αντικείμενα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω μαζί μου?
Και εάν μπορώ πρέπει να μπουν στη βαλίτσα καμπίνας που θα έχω πάνω στο αεροπλάνο ή στη παραδοτέα βαλίτσα ?
Απαγορευμένα Υλικά και Aντικείμενα | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
Athens
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλημέρα.
Ότι είναι πάνω από 100ml αναγκαστικά στη παραδοτέα αποσκευή, αν υπάρχει στο εισιτήριο σου. Αλλιώς θα στο πάρουν κατά τον έλεγχο.
Στη βαλίτσα καμπίνας μέχρι 100ml σε μικρά μπουκαλάκια. Ακόμα και 50ml να κουβαλάς, αν είναι σε μεγαλύτερη συσκευασία θα στο πάρουν. Ομπρέλα σπαστή μικρή μπορείς να φέρεις και μαζί σου στη καμπίνα, δεν αποτελεί πρόβλημα.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.277
Μέλη
37.003
Νεότερο μέλος
TERRA NEWS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom