Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα και χρόνια πολλα.

Με το θέμα τυρί τελικά τι παίζει; Θέλω να μεταφέρω κασέρι, μισό κεφάλι κομμένο και τυλιγμένο σε σελοφάν στη χειραποσκευή. Απο την ολυμπιακή μου είπαν ότι απαγορεύεται η μεταφορά τροφίμων στη χειραποσκευή, έκτος από κανα μπισκότο.

Η πτήση είναι εσωτερικού.
Δεν ξέρω με ποιόν ανεύθυνο άσχετο μιλήσατε, τα τρόφιμα επιτρέπονται κανονικά (εκτός από αυτά σε υγρή ή ρευστή ή ημίρρευστη μορφή για τα οποία ισχύουν όρια). Το κασέρι είναι ΟΚ.

chris7

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ντορτμουντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα και χρόνια πολλα.

Με το θέμα τυρί τελικά τι παίζει; Θέλω να μεταφέρω κασέρι, μισό κεφάλι κομμένο και τυλιγμένο σε σελοφάν στη χειραποσκευή. Απο την ολυμπιακή μου είπαν ότι απαγορεύεται η μεταφορά τροφίμων στη χειραποσκευή, έκτος από κανα μπισκότο.

Η πτήση είναι εσωτερικού.
Έχω μεταφέρει κασέρι και γραβιέρα σε χειραποσκευή αρκετές φορές στη Γερμανία.

AERAS

Member
power bank γενικά επιτρέπεται η μεταφορά στην καμπίνα και η χρήση της για φόρτιση tablet εν πτήση?
πρέπει να απασχοληθεί 6 ετών παιδί σε πτήση της scoot.!

alice~

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
power bank γενικά επιτρέπεται η μεταφορά στην καμπίνα και η χρήση της για φόρτιση tablet εν πτήση?
Εγώ το είχα κανονικα μαζί μου και το είχα χρησιμοποιήσει στην πτήση. Στον έλεγχο δεν μου είχε πει κανένας κάτι. Και οι συνταξιδιώτες μου πάντα έχουν μαζί τους, δεν μας έχουν κάνει ποτε παρατήρηση.

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Powerbank επιτρέπεται ΜΟΝΟ στην καμπίνα - απαγορεύεται στην παραδοτέα βαλίτσα.
Η χρήση του, τώρα, διαφέρει από εταιρία σε εταιρία.

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Powerbank επιτρέπεται ΜΟΝΟ στην καμπίνα -
Κ αναλογα με τη χωρητικοτητα της μπαταριας του, >100Wh, απαιτειται αδεια απο την εταιρεια..θεωρητικα παντα τα μεγαλης χωρητικοτητας δεν τα παιρνεις απλα μαζι σου...

thanosth

Member
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Επικίνδυνο αγαθό η μπαταρία; τι είδους μπαταρία; πχ η μπαταρία της gopro ή του κινητού μπορεί να θεωρηθούν ως τέτοια;
Screenshot_20200116_215338.jpg

thanosth

Member
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Δηλαδή;
Όλοι μας ταξιδεύουμε με κινητό ανά χείρας που είναι με μπαταρία.
Κάποιοι ταξιδέουμε με φωτογραφικη μηχανή ή τάμπλετ που λειτουργούν με μπαταρίες.
Άρα θεωρητικά... υπάρχει κίνδυνος.
Μπορει δηλαδή να πας στο αεροδρόμιο κ να σου πουν, no mister, απαγορεύεται να έχετε μαζί σας το power bank σας, ή την goprο σας;

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή;
Όλοι μας ταξιδεύουμε με κινητό ανά χείρας που είναι με μπαταρία.
Κάποιοι ταξιδέουμε με φωτογραφικη μηχανή ή τάμπλετ που λειτουργούν με μπαταρίες.
Άρα θεωρητικά... υπάρχει κίνδυνος.
Μπορει δηλαδή να πας στο αεροδρόμιο κ να σου πουν, no mister, απαγορεύεται να έχετε μαζί σας το power bank σας, ή την goprο σας;
Βαριεσαι να διαβασεις το λινκ? Ανοιξε το, τα λεει ολα λεπτομερως. Τα λεει κ η ιδια η Ραιαν στο σαιτ της. Η μπαταρια να μην ξεπερνα τα 160Wh, μεταξυ 100-160 αδεια απο αεροπορικη, κατω απο 100 ουδεν προβλημα.

Last edited:

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Βαριεσαι να διαβασεις το λινκ? Ανοιξε το, τα λεει ολα λεπτομερως. Τα λεει κ η ιδια η Ραιαν στο σαιτ της. Η μπαταρια να μην ξεπερνα τα 160Mh, μεταξυ 100-160 αδεια απο αεροπορικη, κατω απο 100 ουδεν προβλημα.
Βαριέσεαι να γράψεις τις μονάδες μέτρησης σωστά;

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Βαριέσεαι να γράψεις τις μονάδες μέτρησης σωστά;
Καλα για σενα ημουν σιγουρος οτι θα βαριοσουν να ανοιγες λινκ...
Τις εγραψα οπως ακριβως ειναι στο λινκ. Ισως να υποδειξεις στην EASA πως να τις γραψουν σωστα?

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.302
Μέλη
37.011
Νεότερο μέλος
Thanos89010

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα