Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το είχες μέσα στο κουτί του ή εγκατεστημένο σε θήκη με ανεμιστηράκι κλπ; Σε ταλαιπώρησαν καθόλου;
Ισχύει ότι για όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές: Τις αφήνεις μέσα στη χειραποσκευή σου και αν ζητήσουν να δουν κάτι τις βγάζεις έξω και το βλέπουν. Δεν υπάρχει θέμα συσκευασίας του κουτιού, έχω μεταφέρει και server ολόκληρο (στη συσκευασία του).

Προσοχή, αν η πτήση περιλαμβάνει αεροδρόμιο σε UK ή Τουρκία, οι κανόνες αλλάζουν.
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Στα ταξιδια μου βολευομαι με το smartphone μου και αντε καμια φορα να παρω και το ταμπλετ.
Επειδη αυτη τη φορα οι ημερες ειναι πολλες (Σιγκαπουρη, Αυστραλια, Τασμανια), θα εχω κοντα το λαπτοπ, στη χειραποσκευη.
Λετε να αντιμετωπισω προβλημα απο τελωνεια στο πηγαινε η και στην επιστροφη στην Ελλαδα?
 

nick_vidr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα και χρόνια πολλα.

Με το θέμα τυρί τελικά τι παίζει; Θέλω να μεταφέρω κασέρι, μισό κεφάλι κομμένο και τυλιγμένο σε σελοφάν στη χειραποσκευή. Απο την ολυμπιακή μου είπαν ότι απαγορεύεται η μεταφορά τροφίμων στη χειραποσκευή, έκτος από κανα μπισκότο.

Η πτήση είναι εσωτερικού.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα και χρόνια πολλα.

Με το θέμα τυρί τελικά τι παίζει; Θέλω να μεταφέρω κασέρι, μισό κεφάλι κομμένο και τυλιγμένο σε σελοφάν στη χειραποσκευή. Απο την ολυμπιακή μου είπαν ότι απαγορεύεται η μεταφορά τροφίμων στη χειραποσκευή, έκτος από κανα μπισκότο.

Η πτήση είναι εσωτερικού.
Δεν ξέρω με ποιόν ανεύθυνο άσχετο μιλήσατε, τα τρόφιμα επιτρέπονται κανονικά (εκτός από αυτά σε υγρή ή ρευστή ή ημίρρευστη μορφή για τα οποία ισχύουν όρια). Το κασέρι είναι ΟΚ.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα και χρόνια πολλα.

Με το θέμα τυρί τελικά τι παίζει; Θέλω να μεταφέρω κασέρι, μισό κεφάλι κομμένο και τυλιγμένο σε σελοφάν στη χειραποσκευή. Απο την ολυμπιακή μου είπαν ότι απαγορεύεται η μεταφορά τροφίμων στη χειραποσκευή, έκτος από κανα μπισκότο.

Η πτήση είναι εσωτερικού.
Έχω μεταφέρει κασέρι και γραβιέρα σε χειραποσκευή αρκετές φορές στη Γερμανία.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
power bank γενικά επιτρέπεται η μεταφορά στην καμπίνα και η χρήση της για φόρτιση tablet εν πτήση?
πρέπει να απασχοληθεί 6 ετών παιδί σε πτήση της scoot.!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
power bank γενικά επιτρέπεται η μεταφορά στην καμπίνα και η χρήση της για φόρτιση tablet εν πτήση?
πρέπει να απασχοληθεί 6 ετών παιδί σε πτήση της scoot.!
Εγώ το είχα κανονικα μαζί μου και το είχα χρησιμοποιήσει στην πτήση. Στον έλεγχο δεν μου είχε πει κανένας κάτι. Και οι συνταξιδιώτες μου πάντα έχουν μαζί τους, δεν μας έχουν κάνει ποτε παρατήρηση.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
power bank γενικά επιτρέπεται η μεταφορά στην καμπίνα και η χρήση της για φόρτιση tablet εν πτήση?
πρέπει να απασχοληθεί 6 ετών παιδί σε πτήση της scoot.!
Powerbank επιτρέπεται ΜΟΝΟ στην καμπίνα - απαγορεύεται στην παραδοτέα βαλίτσα.
Η χρήση του, τώρα, διαφέρει από εταιρία σε εταιρία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Powerbank επιτρέπεται ΜΟΝΟ στην καμπίνα -
Κ αναλογα με τη χωρητικοτητα της μπαταριας του, >100Wh, απαιτειται αδεια απο την εταιρεια..θεωρητικα παντα τα μεγαλης χωρητικοτητας δεν τα παιρνεις απλα μαζι σου...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Επικίνδυνο αγαθό η μπαταρία; τι είδους μπαταρία; πχ η μπαταρία της gopro ή του κινητού μπορεί να θεωρηθούν ως τέτοια;
Screenshot_20200116_215338.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom