Ιταλία 1 απλη βοηθεια ...

Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
να μαι και παλι :p
ισως οι ερωτησεις που εκανα σχετικα με την ιταλια να ηταν γελοιες γι αυτο και κανενας δεν απαντησε!!!:roll:
για μενα ειναι πολυ σημαντικες ομως και οι πληροφορεις που θα διαβαζα αλλα και οι αποψεις σας!!!;)
Χωρις καμια βοηθεια λοιπον ξεκινησα να ψαχνω ,και να προσπαθω να βρω απαντησεις στα ερωτηματα που εθεσα εγω η ιδια!Ηαληθεια ειναι οτι καποια τα βρηκα αλλα ομωσ οχι!:(
γι αυτο λοιπον θα χρειαστω αλλη μια φορα την βοηθεια σας για το θεμα μιλανο !
1)για τον μυστικο δειπνο δεν βρισκω εισητηρια.ξερει καποιοσ αν μπορω να παω για ξεναγησ και χωρισ αυτα?δηλαδη αν δεν βρω εισητηρια δεν θα μπω καθολου?
2)για το την σκαλα του μιλανου ,βρηκα μια παρασταση,αλλα πειτε μου αξιζει να παω στην παρασταση η στην ξεναγηση που εχει?
3)η περιοχη niguarda ξερετε αν ειναι καλη για να μεινουμε σε ενα ξενοδοχειο που βρηκα?
4)Γκαλερία Vittorio Emanuele τι ακριβως ειναι?


ελπιζω αυτην την φορα να με βοηθησετε!!!ευχαριστω!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Καλημέρα.

Δε χρειαζόταν να ανοίξεις νέο θέμα, ας έγραφες στο παλιό. Επίσης δε νομίζω ότι θεώρησε κανείς τις ερωτήσεις γελοίες, απλώς έγραψες μέσα στο τριήμερο, φαντάζομαι ότι πολλοί φίλοι θα έλειπαν.
Τέλος πάντων. Για ποιες ημερομηνίες κοιτάς για το Μυστικό Δείπνο; Χωρίς προγραμματισμένη επίσκεψη δεν μπαίνεις. Εχεις κοιτάξει εδώ;
Cenacolo Vinciano + Pinacoteca di Brera

Για τη Σκάλα του Μιλάνου, τι να σου πούμε εμείς; Εγώ θα επέλεγα να δω την παράσταση, οπωσδήποτε, αν όμως δεν σε ενδιαφέρει γενικώς το μπαλέτο ή η όπερα π.χ. μπορεί να μη θέλεις να χάσεις ένα βράδυ εκεί.

H περιοχή Niguarda δεν πρέπει να λέει τίποτα. Δεν έχω πάει, ίσως μπορεί να σε κατατοπίσει κάποιος που την έχει επισκεφτεί, αλλά νομίζω ότι είναι μακριά. Δεν βρίσκετε κάτι πιο κοντά;

H Galleria Vittorio Emanuele είναι μια μεγάλη εμπορική στοά που συνδέει την πλατεία του Ντουόμο με τη Σκάλα του Μιλάνου. Θεωρείται ο πρόδρομος όλων των εμπορικών κέντρων. Galleria Vittorio Emanuele II - Μιλανο - Παμε Μιλανο - PameMilano.gr
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!:):):):):)

για τον μυστικο δειπνο θελω να παω στισ 24 η 25 /9/2011!
μπηκα σε μια σελιδα αλλα δεν ειχε τιποτα θα κοιταξω σε αυτην που εστειλες ευχαρστω!

για την σκαλα τελικα εκλεισα παρασταση με πολυ φθηνα εισητηρια!

για το ξενοδοχειο ηταν το μονο φθηνο με 50 € την βραδια!
για τα εισητηρια που εχει και για τα πιο γνωστα αξιοθεατα πιστευεισ το εισητηριο urban αρκει?;);)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δυστυχώς για εκείνες τις μέρες δε βλέπω ούτε εγώ εισιτήρια για το Μυστικό Δείπνο...
Για τη Σκάλα καλά έκανες. Να μας πεις εμπειρίες όταν γυρίσεις.

Κοίτα, το εισιτήριο που λες κάνει, αλλά απ' ό,τι βλέπω εδώ GiroMilano  ATM, Azienda Trasporti Milanesi
η διαδρομή με τη συγκοινωνία είναι 55 λεπτά. Δηλαδή θα χάνετε δύο ώρες στο πηγαινέλα για το κέντρο. Ίσως αξίζει να δώσετε κάτι παραπάνω και να μείνετε πιο κοντά. Φυσικά εσείς ξέρετε τα οικονομικά σας και θα πάρετε την απόφαση.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία

viks

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!:):):):):)

για τον μυστικο δειπνο θελω να παω στισ 24 η 25 /9/2011!
μπηκα σε μια σελιδα αλλα δεν ειχε τιποτα θα κοιταξω σε αυτην που εστειλες ευχαρστω!


καλησπέρα κ από μένα,

πέρυσι ταξίδεψα Μιλάνο Οκτώβριο καί
έψαχνα 1,5 μήνα πριν για εισιτήριο(Cenacolo Vinciano + Pinacoteca di Brera).Ακαρπες οι προσπάθειες, οπότε απευθύνθηκα στο ξενοδοχείο να μου βρεί.πλήρωσα 30 ευρώ για εισιτήριο κ αγγλόφωνη ξενάγηση διάρκειας περίπου 10-15 λεπτών.Νομίζω ότι αν ψάξεις λίγο σε ταξιδιωτικά πρακτορεία εκεί κάτι μπορεί να βρείς.
 

viks

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
δες αυτό

Milan sightseeing tours - Milan tours and things to do in Milan.

αν και ακριβό βέβαια αλλά μήπως θα μπορούσαν να σου εξασφαλίσουν μόνο εισιτήριο για τον Μυστικό Δείπνο.
δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι γιατί δεν έχω κάνει booking ποτέ σ΄αυτό το site.
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
Δυστυχώς για εκείνες τις μέρες δε βλέπω ούτε εγώ εισιτήρια για το Μυστικό Δείπνο...
Για τη Σκάλα καλά έκανες. Να μας πεις εμπειρίες όταν γυρίσεις.

Κοίτα, το εισιτήριο που λες κάνει, αλλά απ' ό,τι βλέπω εδώ GiroMilano *ATM,*Azienda*Trasporti*Milanesi
η διαδρομή με τη συγκοινωνία είναι 55 λεπτά. Δηλαδή θα χάνετε δύο ώρες στο πηγαινέλα για το κέντρο. Ίσως αξίζει να δώσετε κάτι παραπάνω και να μείνετε πιο κοντά. Φυσικά εσείς ξέρετε τα οικονομικά σας και θα πάρετε την απόφαση.
;)θα προσπαθησω να βρω και αλλα σαιτ με εισητηρια για μυστικο δειπνο,απο οτι καταλαβα υπαρχουν διαφορα σαιτ που εχουν εισητηρια και τα πουλαν ειτε φθηνα ειτε ακριβα.για την σκαλα ελπιζω να αξιζει η οπερα!απο εμπειριες ελπιζω να παρω πολλες ,και οταν γυρισω τις συζηταμε!!:clap:

Ελευθερία επειδη και εγω θα παω Μιλάνο τον Οκτωβριο και το ψαχνω λιγάκι ριξε μια ματια εδω για ξενοδοχεια Ξενοδοχεια Μιλανο - Κρατήσεις ξενοδοχείων στο Μιλάνο - Μιλανο - ΠΑΜΕ ΜΙΛΑΝΟ - PameMilano.gr . Ισως να μη βρεις με 50? αλλα με 60-70 όλο και κάτι θα βρεις.
:p:p:pα ωραια χαιρομαι που βρηκα καποιον να ταξιδευουμε μαζι.θα εχουμε παρομοιες αποριες μαλλον! οσο για την σελιδα να σαι καλα ,βρικαμε καπου πιο κοντα και σχεδον με τα ιδια χρηματα!εσυ οργανωσες το ταξιδι?:rolleyes:
γιατι εγω προσπαθω να τα βαλω ολα μεσα οπως πχ duomo,σκαλα,λιμνη κομο και αλλα,αλλά δεν χωρανε με τιποτα:ισωσ δεν κανω καλο υπολογισμο χρονου!για πες καμια ιδεα για την εκδρομη μας και την οργανωση της!;)

δες αυτό

Milan sightseeing tours - Milan tours and things to do in Milan.

αν και ακριβό βέβαια αλλά μήπως θα μπορούσαν να σου εξασφαλίσουν μόνο εισιτήριο για τον Μυστικό Δείπνο.
δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι γιατί δεν έχω κάνει booking ποτέ σ΄αυτό το site.
:Dσε ευχαριστω πολυ θα το ψαξω,παιδια παντωσ δεν λεει να πασ μιλανο και να μην πασ στην σκαλα!σωστα? γι αυτο και γω θα προσπαθησω να βρω με οποιον τροπο!

Στην λιμνη κομο εκτοσ απο την λιμνη τι αλλο μπορουμε να δουμε?:roll:
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Όχι δεν το εχω οργανώσει ακόμα. Αν τελικά πάμε εκδρομή σε καποια λίμνη θα προτιμήσω το Lugano. Επισης αρχικά σκεφτομουνα μια εκδρομή στο Τορίνο αλλα τελικά ειδα ότι μπορω να παω και Φλωρεντια, ειναι λιγοτερο απο δύο ωρες. Θα ειμαστε μεγαλη παρεα και θα πρεπει βασικα να συννενοηθούμε... η οπερα δεν με ενδιαφερει οποτε δεν θελω να παρακολουθησω καποια παρασταση... Σχετικά με τη λιμνη Κομο δες εδω ίσως βοηθηθείς... Ποιο ξενοδοχειο κλείσατε τελικά?
 
Μηνύματα
57
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νησια φιτζι
Όχι δεν το εχω οργανώσει ακόμα. Αν τελικά πάμε εκδρομή σε καποια λίμνη θα προτιμήσω το Lugano. Επισης αρχικά σκεφτομουνα μια εκδρομή στο Τορίνο αλλα τελικά ειδα ότι μπορω να παω και Φλωρεντια, ειναι λιγοτερο απο δύο ωρες. Θα ειμαστε μεγαλη παρεα και θα πρεπει βασικα να συννενοηθούμε... η οπερα δεν με ενδιαφερει οποτε δεν θελω να παρακολουθησω καποια παρασταση... Σχετικά με τη λιμνη Κομο δες εδω ίσως βοηθηθείς... Ποιο ξενοδοχειο κλείσατε τελικά?
mariagl δεν εχουμε κλεισει ακομα ξενοδοχειο αλλα εχουμε 2 στο μυαλο μας!
το θεμα ειναι οτι εμεις ειδαμε τιμες σε σαιτ πχ 79€ ενω στο ιδιο το σαιτ του ξενοδοχειου γραφει οτι κοστιζει 70€ και περιμενουμε e mail απο το ξενοδοχειο το ιδιο να μασ στειλει διαθεσημοτητα !
για την λιμνη lugano θα το ψαξω και εγω.χαιρομαι που ανταλασουμε ιδεες!
και για την φλορεντια και το τορινο το εψαξα!ειναι οντωσ γυρω στισ 2 ωρες,με το εισητηριο να ξεκιναει στα 9€ αλλα τελικα δεν το επιλεξαμε γιατι θα πρεπει να αφιερωσουμε μια μερα εκει οποτε θα χαναμε ερκετη ωρα απο το μιλανο!
με τα εισητηρια των μετρο και λεωφορειων τα βγαλατε περα? γιατι εμεις μεχρι και χαρτη του μετρο εκτυπωσαμε για να μην χαθουμετελικα καταληξαμε οτι τα urban εισητηρια θα μασ ειναι αρκετα για τισ περιοχες που θελουμε,εκτοσ απο μια στην menza οπου φαγωθηκαν οι αντρεσ τισ παρεασ να παμε στο γηπεδο για τα rally.:lol::lol:
αληθεια ξερει κανενας αν μπορουμε να μπουμε χωρις να εχει καποιο αγωνα απλα για να το δουμε,?




για το Μυστικό Δείπνο δες κ αυτό το ταξιδιωτικό γραφείο

Italy incoming tour operator - My Special Guest - Homepage

niks για το μυστικο δειπνο το ειδα το σαιτ αλλα μου φανηκε ακριβο!
νομιζω οτι αρχιζω να συνηθηζω στην ιδεα οτι δεν θα το δω:(!
σε αυτο το σαιτ ειδα οτι για αυτο AUDIOGUIDE BRERA ομως εχει εισητηρια
οπωσ και για το AUDIOGUIDE CENACOLO αλλα βρε παιδια τι ειναι αυτο?:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Οχι δεν εχω κοιταξει για εισητηρια λεωφορείων, όταν παμε εκει θα δουμε τι θα μας βολεψει δεδομενου ότι θα εχω και το καροτσι μαζι. Ποσες μερες θα κάτσετε? Για το San Siro τωρα, μπορειτε να πατε για επισκεψη, διοργανωνουν και τουρ

San Siro Museum & Tour
San Siro

Αν έχετε μερες νομιζω ότι η Φλωρεντια αξιζει πάντως. Και εγω δεν εχω καταληξει για ξενοδοχείο πάντως...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom