Γαλλία Γερμανία Ελβετία 10 μέρες-Μέλανας Δρυμός,Αλσατία,Βάδη & Europa Park

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Θα ξεκινησουμε απο Αθηνα .1 επιλογη αεροπορικα(550 ευρω+ενοικιαση αυτοκινητου για 12 μερες απο Φρανκουφουρτη (με παιδικα καθισματα κλπ κλπ)2 επιλογη Ανκονα -Φραιμπουργκ 14 μερες με το αμαξι μας (με χωρο για πραγματα για τα παιδια) με ενδιαμεση σταση σε ενα ομορφο μερος Ιταλια?Ελβετία(πανακριβα?)?.Προτιμω την δευτερη επιλογη ,αναρωτιεμαι ομως μηπως ειναι πολυ κουραστικο για τα μικρα και δεν αξιζει τον κοπο καθως σκοπος του ταξιδιου θα ειναι να κινηθουμε Μελανα δρυμο,Αλσατια,Χαιδελβεργη .
ποσες ωρες μπορειτε να αντεξετε στο αυτοκινητο?
εχω κανει Ανγκονα Χαιδελβεργη με μια σταση / διανκυτερευση εκω απο το Innsbruck
6 + 6 ωρες. Βεβαια τοτε δεν ειχαμε παιδια, αλλα με τον μικρο οταν ηταν ενος ετους πηγαμε απο καπου εξω απο Στουτγκαρδη ως Βορεια Γερμανια (Β.θαλασσα) οδικως...καπου 8 ωρες χωρις τα διαλλειματα.
Το αν αντεχουν τα παιδια και ποσο εσυ το ξερεις καλυτερα απο ολους μας

εγω προσωπικα προτιμω την επολογη αυτοκινητο + καραβι για διαφουρους λογους και ειδικα με μικρα παιδια
αλλα να ξερεις οτι αν πας καλοκαιρι ειναι οι τιμες ανεβασμενες και πρεπει να κλεισεις νωρις γιατι πολλοι τουρκοι γυρνανε οδικως τουρκια και γινεται λιγο το ελα να αδεις
τουλαχιστον οταν το εκανα εγω
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ποσες ωρες μπορειτε να αντεξετε στο αυτοκινητο?
εχω κανει Ανγκονα Χαιδελβεργη με μια σταση / διανκυτερευση εκω απο το Innsbruck
6 + 6 ωρες. Βεβαια τοτε δεν ειχαμε παιδια, αλλα με τον μικρο οταν ηταν ενος ετους πηγαμε απο καπου εξω απο Στουτγκαρδη ως Βορεια Γερμανια (Β.θαλασσα) οδικως...καπου 8 ωρες χωρις τα διαλλειματα.
Το αν αντεχουν τα παιδια και ποσο εσυ το ξερεις καλυτερα απο ολους μας

εγω προσωπικα προτιμω την επολογη αυτοκινητο + καραβι για διαφουρους λογους και ειδικα με μικρα παιδια
αλλα να ξερεις οτι αν πας καλοκαιρι ειναι οι τιμες ανεβασμενες και πρεπει να κλεισεις νωρις γιατι πολλοι τουρκοι γυρνανε οδικως τουρκια και γινεται λιγο το ελα να αδεις
τουλαχιστον οταν το εκανα εγω
το προτιμω το οδικως αλλα με προβληματιζει ο μικρος μου γιος που δεν πολυ αντεχει το αμάξι .Ειναι το μονο που με κραταει.Αν κλεισω με πλοιο θα κλεισω τωρα που εχει Early booking discount .Εξω απο το Insbourg σε χωριο?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το προτιμω το οδικως αλλα με προβληματιζει ο μικρος μου γιος που δεν πολυ αντεχει το αμάξι .Ειναι το μονο που με κραταει.Αν κλεισω με πλοιο θα κλεισω τωρα που εχει Early booking discount .Εξω απο το Insbourg σε χωριο?
Stubaital....
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Να το κάνετε το ταξίδι ακόμα και οδικώς... δεν ειναι τόσο δύσκολο τελικά...μεσα σε αυτά τα χρονια καναμε και μεγάλα οδικά ταξίδια με τα παιδια...10 χρόνια μετά, ξαναθυμήθηκα αυτό το πανέμορφο ταξίδι... τα παιδιά μου πια είναι αρκετά μεγάλα και το σίγουρο είναι πως λατρεύουν τα ταξίδια... οι αναμνήσεις μας αξία ανεκτίμητη!
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Να το κάνετε το ταξίδι ακόμα και οδικώς... δεν ειναι τόσο δύσκολο τελικά...μεσα σε αυτά τα χρονια καναμε και μεγάλα οδικά ταξίδια με τα παιδια...10 χρόνια μετά, ξαναθυμήθηκα αυτό το πανέμορφο ταξίδι... τα παιδιά μου πια είναι αρκετά μεγάλα και το σίγουρο είναι πως λατρεύουν τα ταξίδια... οι αναμνήσεις μας αξία ανεκτίμητη!
Θα το κανουμε οπωσδηποτε,Το ειχαμε κλεισει για το Πασχα του 2020 και ακυρωθηκε με ενα παιδι τοτε.Τωρα με δύο ...Απλα ο μπεμπης δεν αντεχει πολλες ωρες το αμάξι και προβληματίζομαι .Εχετε κάποια προταση που θα μπορουσαμε να σταματησουμε Ανκονα-Φραιμπουργκ?Η ιστορια σας μας ταξιδεψε παρεμπιπτόντως..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Θα το κανουμε οπωσδηποτε,Το ειχαμε κλεισει για το Πασχα του 2020 και ακυρωθηκε με ενα παιδι τοτε.Τωρα με δύο ...Απλα ο μπεμπης δεν αντεχει πολλες ωρες το αμάξι και προβληματίζομαι .Εχετε κάποια προταση που θα μπορουσαμε να σταματησουμε Ανκονα-Φραιμπουργκ?Η ιστορια σας μας ταξιδεψε παρεμπιπτόντως..
Como...
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Καλημέρα,εχω κλεισει διαμονη για Μελανα Δρυμό στο Staufen im Breisgau .Βολευει σαν ορμητήριο για 3 μερες που θα μεινουμε η θα ειμαστε μακρια απο τις βασικες διαδρομες. Εχω και την επιλογη κοντα στο Gutach .Τι να προτιμησω ?θα επισκεφθουμε Freiburg ,Europa park,Titisse,Triberg,(Gegenbach)?Καποιες αλλες προτασεις για επισκεψη ?Σημειωτεον ότι θα μεινουμε 3 μερες και θα αποχωρησουμε απο το αεροδρομιο της Στουτγκαρδης για επιστροφη στην Ελλαδα .Θα ειμαστε με αμαξι .
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
γιατι δεν μενετε Titisee?
κατα προτιμηση καπου που σου παρεχουν την hochschwarzwald card. Εχεις πολλα προνομια + δωρεαν για τρεις ωρες τις πισινες στο Τιτισεε, βολτα στην λιμνη κλπ
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
145
Likes
106
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
γιατι δεν μενετε Titisee?
κατα προτιμηση καπου που σου παρεχουν την hochschwarzwald card. Εχεις πολλα προνομια + δωρεαν για τρεις ωρες τις πισινες στο Τιτισεε, βολτα στην λιμνη κλπ
Θα το κοιταξω .Παρολα αυτα το Staufen γενικως βολευει η ειμαστε λιγο μακριά?Γιατι μου εχει δημιουργηθει μια τετοια αισθηση .
 

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εφικτο ένα ταξίδι με παιδιά σε Μιλάνο αεροπορικώς και από εκεί με αυτοκίνητο αλσατία και μέλανιά δρυμό. Αν ναι όποιες πληροφορίες θα ήταν ευπρόσδεκτες (αποστάσεις, ώρες, μέρη για διανυκτερεύσεις, αξιοθέατα)
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Προτεινω να το ξεχασεις. Ο δρομος μεχρι Γαλλια ειναι μεγαλος και δυσκολος και κυριως αφου εχεις και παιδια. Προτιμησε να ξεκινησεις απο Βασιλεια, που ειναι πιο βολικο και πολυ πιο ευκολο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom