100 Χρόνια ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Την φωτογραφία την έχω δει από που προέρχεται,απλά δεν υπάρχει λόφος ,αν φωτογραφίσεις
από μπεχτσινάρ.Μέσα στην αφήγηση έχει και άλλες φωτό από Επανομή.
Πιστεύω γράφτηκε εκ παραδρομής.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Και στην Επανομή είναι ακόμη πιο "φλατ", εάν μιλάμε για Καράμπουρνου. Μέχρι και καράβια πάνε να περάσουν από πάνω.
Πριν το κτήμα του καραγκιόζη υπάρχει ύψωμα, αλλά το κτήριο, η σκάλα και πιθανόν τα κτίσματα στην παραλία;

Εάν αφαιρέσεις δένδρα, κατάρτια και κτήρια εκτός του κτηρίου του στρατοπέδου στο παρακάτω, μοιάζουν πιο πολύ.

akth.jpg

https://www.google.gr/maps/@40.5934...138&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656?hl=el
 

Dimitrakiss

Member
Μηνύματα
23
Likes
11
Το Μπεχτσιναρ θα ειναι λογικα ο κειμενογραφος δεν εχει κανενα λογο για να πει ψεματα μ'αρεσει που διαφωνειτε τοσο επιμονα λες και εισασταν καποτε λουομενοι της παραλιας μπεχτσιναρ και ξερετε καλα πως ηταν εκεινο το μερος :D
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
768835_rx_Photo_Szekely_1863.jpg

Στην φωτογραφία αυτή,ο φωτογράφος είναι στημένος στο Μπέχτσιναρ.Στο βάθος είναι η Θεσσαλονίκη.
Στην Φωτογραφία που ανάρτησες η Θεσσαλονίκη απουσιάζει.
Αν παρ'όλα αυτά επιμένεις ότι είναι το Μπέχτσινάρ δεν θέλω να σου το χαλάσω.
Χριστός ανέστη.
 

Dimitrakiss

Member
Μηνύματα
23
Likes
11
View attachment 234390
Στην φωτογραφία αυτή,ο φωτογράφος είναι στημένος στο Μπέχτσιναρ.Στο βάθος είναι η Θεσσαλονίκη.
Στην Φωτογραφία που ανάρτησες η Θεσσαλονίκη απουσιάζει.
Αν παρ'όλα αυτά επιμένεις ότι είναι το Μπέχτσινάρ δεν θέλω να σου το χαλάσω.
Χριστός ανέστη.
Εγω εξακολουθω να πιστευω οτι εκεινο το σημειο ειναι το μπεχτσιναρ επειδη αυτη τη φωτογραφια τη πηρα απο αρθρο μιας σοβαρης ιστοσελιδας που τη γνωριζω εδω παρα πολυ καιρο οποτε αποκλειται να λεει ο σεναριογραφος ψεματα. Αυτο βουναλακι σημερα πρεπει να ναι η τριτη η τεταρτη προβλητα του λιμανιου.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
μιας σοβαρης ιστοσελιδας που τη γνωριζω εδω παρα πολυ καιρο οποτε αποκλειται να λεει ο σεναριογραφος ψεματα.
Δεν είναι θέμα ψέματος,αλλά λάθους.Το να πιστεύεις ότι υπάρχει ή υπήρχε βουναλάκι στην προβλήτα του λιμανιού,
σηκώνω τα χέρια ψηλά.Δες την φωτό που έβαλα που δεν υπάρχει βουναλάκι.
Θέλω να μου πεις που είναι η Θεσσαλονίκη στην φωτό σου.
 

Dimitrakiss

Member
Μηνύματα
23
Likes
11
Η Θεσσαλονικη δεν φαινεται επειδη ειναι το βουναλακι μπροστα επισης η φωτογραφια που αναρτησες ειναι αρκετα ποιο περα απο το μπεχτσιναρ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Αφού βρήκες βουναλάκι στο ύψος των εκβολών (περίπου) του Δενδροπόταμου ή των παλιών σφαγίων,εγώ δεν έχω να πω τίποτα άλλο.Τόσα χρόνια πιτσιρικάς που δούλευα εκεί δεν είχε.Θα είχε φύγει φαίνεται.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τι ανέβασες τώρα ρε @panpan ... Μας έστειλες! Πού τη βρήκες ρε θηρίο;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Ούτε που θυμάμαι που την βρήκα.Ψάξε να βρεις τον εαυτό σου ανάμεσα στα παιδιά. :)
@ELGEO2
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom