Γενικά 12 Μέρες σε... 12 Χώρες!! Road Europe Trip

Elenikos

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξελ-Μπρυζ-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Δε θα πάρετε μια μικρή γεύση - Για την ακρίβεια, δε θα πάρετε καμία γεύση. Στις πόλεις που βάζετε μία διανυκτέρευση, θα φτάνετε βράδυ σκοτωμένοι από την οδήγηση, και θα φεύγετε την επόμενη μέρα πρωί-πρωί για να προλάβετε να κάνετε τα χιλιόμετρα. Μόνο το Ljubljana-Zagreb είναι σχετικά κοντά ώστε να σας αφήσει λίγο χρόνο.

Μήπως να ψαχνόσασταν λίγο για το τι υπάρχει να δείτε και να κάνετε, πέρα από τις πόλεις που έχετε ή που μάλλον δεν έχετε ακούσει? Γιατί το να σε συγκινεί π.χ. η Vaduz αλλά να μη σε συγκινεί π.χ. η Λουκέρνη την οποία απλώς προσπερνάς το βρίσκω αδύνατο.
Ίσως γιατί δε τις ξέρω! Γιαυτό θέλω να ακούσω γνώμες γιαυτό που θέλω να κάνω! Με προβληματίσατε και μάλλον τα σπάσω την εκδρομή σε 2 διαφορετικές!! Σε 2 χρονιές!

Τι είναι αυτό?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Λες να μην το ξέρω?
Απλά έγραψα συγκεκριμένα απο πότε είναι ανεξάρτητο κράτος.Δεν ανέφερα οτί δεν το ξέρεις.
Αν και δεν θεωρώ ακραίο αν καποιος δεν γνωρίζει ποιά χρονιά χώρισαν οι δύο χώρες.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250

1) Πιστεύεται ότι είναι Δύσκολο το Ταξίδι?:roll:
2) Πόσα θα είναι διόδια (και γενικά επιβαρύνσεις) που θα πρέπει να πληρώσουμε?:mad:
3) Τα φώτα σας για φθηνά αλλά αξιοπρεπή Ξενοδοχεία για αυτές τις χώρες?:shock:
4) Πρέπει να μείνουμε σε καμία πόλη περισσότερο ή να μην περάσουμε από κάποια?;)
5) Υπάρχει κάτι σημαντικό που πρέπει να ξέρουμε για το ταξίδι!!



:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα κι από μένα.
Γυρίσαμε την Πέμπτη από Ιταλία και σε 1 εβδομάδα που μείναμε κάναμε 800 χλμ, είδαμε 4 πόλεις και 7 χωριά (εννοώ με στάση ή διανυκτερέυσεις) και πάλι μερικά μέρη πιστεύω ότι ήθελαν παραπάνω. 12 μέρες για 12 χώρες είναι απλά χάσιμο χρόνου. Το μόνο που θα κάνετε είναι να οδηγείτε. Κόψε τουλάχιστον τις μισές, επικεντρώσου σε μια περιοχή (π.χ. Βαλκάνια ή Ιταλία-Ελβετία-Αυστρία ή κάτι σχετικό), δεν κάνεις ράλι, διακοπές πας.
Γνώμη μου είναι αλλά πιστεύω ότι το πρόγραμμά σου είναι "σκότωμα".
 

Elenikos

Member
Μηνύματα
47
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξελ-Μπρυζ-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα παιδιά και σας ευχαριστώ όλους για τις χρήσιμες συμβουλές σας. Μετά από πολλές συμβουλές και παραπάνω σκέψη ΆΛΛΑΞΑ όλο το ταξίδι!! Θα πάμε Βενετία με πλοίο και από εκεί Ζυρίχη ένα βράδυ, Στρασβούργο 2 βράδια, από εκεί θα περάσουμε Λουξεμβούργο που θα μείνουμε 1 βράδυ και από εκεί Βρυξέλλες για 1 βράδυ. Μετά θα πάμε Άμστερνταμ για 3 Βράδια από εκεί Φρανκφούρτη για ένα και Μόναχο για 2-3 Βράδια. από εκεί θα πάμε Σαλτσμπουργκ για 2 βράδια και πίσω Βενετία για να πάρουμε το πλοίο!

Μάλλον είναι πολύ καλύτερο αν και κατα 500€ πιο ακριβό αλλά δεν πειράζει!!
Τι Λέτε? Αξίζει?:clap::clap::clap::clap:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καταλαβαίνω ότι προσπαθήσεις να πορτοκαλίσεις το χάρτη σου όσο πιο γρήγορα γίνεται... αυτό όμως που θα θυμάσαι όταν επιστρέψεις είναι τα λεφτά που χάλασες για να κάψεις τόσα ωραία μέρη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Έκοψες 5 χώρες, αν κόψεις άλλες 4 - 5 θα κάνεις ένα πολύ ωραίο ταξίδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom