Κόστα Ρίκα 12 μέρες Κόστα Ρίκα - Μάρτης 2022

ilias el

Member
Μηνύματα
30
Likes
332
Ημέρα 12η

Ημέρα αναχώρησης η σημερινή. Πριν φύγουμε από Manuel Antonio πήγαμε για πρωινό στο emilio’s café με την όμορφη θέα.

Στη διαδρομή σταματήσαμε για μερικές ώρες στο Jaco, το οποίο έχει μια τεράστια παραλία αλλά όχι κάτι άλλο. Γενικά το jaco δεν μας φάνηκε να αξίζει ούτε καν μερικές ώρες.

Στην συνέχεια περάσαμε και σταματήσαμε για λίγο στην crocodile bridge για να δούμε τους κροκόδειλους από την γέφυρα πριν πάμε στο γραφείο ενοικιάσεων για να αφήσουμε το αυτοκίνητο και να πάμε στο αεροδρόμιο για την πτήση της επιστροφής.

20220324_114223.jpg


20220324_114700.jpg
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.204
Likes
5.653
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Πολύ ενδιαφέρον το ταξίδι σας, περιεκτική η αφήγηση και πανέμορφες φωτογραφίες! Ευχαριστούμε.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.061
Likes
20.031
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Πολύ ωραίο ταξίδι και πολύ χρήσιμη ταξιδιωτική ιστορία!!! Σίγουρα θα την ξαναδιαβάσω όταν μπω στη διαδικασία να οργανώσω ταξίδι στη Κόστα Ρίκα! Ευχαριστούμε!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
982
Likes
2.063
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
νωρίτερα το νερό δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
η αλήθεια είναι ότι άμα έχεις κολυμπήσει στις ελληνικές θάλασσες...
Πάντως φανταστικό το ταξίδι σας!
 

ilias el

Member
Μηνύματα
30
Likes
332
Πολύ ενδιαφέρον το ταξίδι σας, περιεκτική η αφήγηση και πανέμορφες φωτογραφίες! Ευχαριστούμε.
Εγώ ευχαριστώ! Καλή συνέχεια. :)

Καταιγιστικός! Είσοδος με ολοκληρωμένη ιστορία. Σ'ευχαριστούμε και καλώς ήρθες!
Καλώς σας βρήκα και θα συνεισφέρω όσο μπορώ!

Πολύ ωραίο ταξίδι και πολύ χρήσιμη ταξιδιωτική ιστορία!!! Σίγουρα θα την ξαναδιαβάσω όταν μπω στη διαδικασία να οργανώσω ταξίδι στη Κόστα Ρίκα! Ευχαριστούμε!
Ευχαριστώ πολύ. Αξίζει μια επίσκεψη σίγουρα.

η αλήθεια είναι ότι άμα έχεις κολυμπήσει στις ελληνικές θάλασσες...
Πάντως φανταστικό το ταξίδι σας!
Ισχύει, ειδικά αν συγκριθεί με θάλασσες τύπου Μήλου, δεν συγκρίνεται καν.. Ευχαριστώ!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πολύ ωραίο ταξίδι, μου θύμισες το δικό μου στην Κόστα ρίκα είχα πάει στη Λα Φορτούνα και επισκεφτήκαμε κάποια ίδια μέρη. Βέβαια εσύ πήγες τις διπλές ημέρες από μένα και γύρισες καλά τη χώρα. Εγώ τις υπόλοιπες πήγα στον Παναμά για παραλιο-τζούρα γιατί όπως λες κι εσύ στην Κόστα ρίκα δεν αξίζουν και πολύ. Θα έλεγα ότι πιο πολύ αξίξει το έξω τοπίο που πλαισιώνει την παραλία παρά το νερό μέσα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom