15 χρόνια - Τι σημαίνει Travelstories για σας;

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καθώς έρχονται τα 15α γενέθλια του Travelstories το Σεπτέμβρη, θέλω να ετοιμάσω ένα αφιέρωμα και ταυτόχρονα αναδρομή. Σε ένα από τα κομμάτια θέλω να βάλω μερικές φράσεις για το τι νιώθουν για το Travelstories τα μέλη του :)

Αν θυμάστε είχαμε κάνει μια αντίστοιχη άσκηση και για τα 10 χρόνια, και έβγαλε διαμάντια. :heart:

Οπότε η αποστολή σας για τις επόμενες μέρες:

Γράψτε στο παρόν θέμα τί σημαίνει Travelstories για σας.... "Travelstories είναι...."?????

Επίσης δεδομένου ότι έχουμε και κανάλι στο youtube πια, θα ήταν σούπερ όσοι θέλουν να στείλουν το μήνυμά τους με βίντεο, και αν μαζευτούν αρκετά θα τα μοντάρω όλα μαζί για να βγει ένα βιντεάκι με ευχές στο κανάλι μας :) Αν στείλετε βίντεο ξεκινήστε και εκεί με τη φράση "Travelstories είναι...." :)

Τα βίντεο μπορείτε να τα στέλνετε απευθείας από το κινητό σας στο email [email protected] - και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία wetransfer που επιτρέπει την αποστολή μεγάλων αρχείων: https://wetransfer.com/

Για πάμε λοιπόν, Travelstories είναι.... ???
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Αν οι γνώσεις, οι εμπειρίες, τα βιώματα, οι αναμνήσεις, οι εικόνες όλων των ταξιδευτών αθροιστικά μπορούσαν ως διά μαγείας να συσσωρευτούν, να συγκεντρωθούν στον καθένα μας ξεχωριστά, θα άλλαζε ο τρόπος σκέψης μας, ο τρόπος θεώρησης της ζωής, ο κόσμος μας θα γινόταν καλύτερος… Το travelstories λοιπόν είναι το μέσο για να το πετύχουμε!
 

SteliosGk

Member
Μηνύματα
12
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το travel stories αν και καινούριο μέλος έχει υπάρξει αστείρευτη πηγή πληροφοριών σε προηγούμενα ταξίδια μου. Και τώρα το travel stories θα γίνει το μέσο να μοιραστώ και εγώ κάποιες πληροφορίες. Εύχομαι να περάσουν αλλά 15 χρόνια για να κάνουμε την ίδια "άσκηση" και να μπορώ να γράψω και άλλα.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
:welcome2: Μία συνήθεια που με την πάροδο του χρόνου έγινε εξάρτηση σε συνδυασμό με το πάθος για ταξίδια. Καθημερινή συντροφιά, ιδέες, βοήθεια και πηγή έμπνευσης για νέες εξορμήσεις, Εικόνες και ιστορίες από μέρη που ίσως και να μην επισκεφτούμε ποτέ στη ζωή μας. Εποικοδομητικές συζητήσεις,, διαφορετικές απόψεις, διαφωνίες και συγκρούσεις με φόντο το πάθος για τα ταξίδια. Άμεση και έγκυρη πληροφόρηση από μέλη που βρίσκονται ή ζουν μόνιμα εκτός Ελλάδας. Μία τεράστια παρέα που συνεχώς αυξάνεται.
Συγχαρητήρια στους διαχειριστές και εύχομαι να μην τελειώσει ποτέ αυτό το υπέροχο ταξίδι.....

Υ.Γ. Δευκαλίων θα μπορούσες με κάποιο τρόπο να μας πεις πόσα από τα μέλη παραμένουν ενεργά-πιστά-σταθερά με ποσταρίσματα, όλα τα 15 χρόνια της λειτουργίας του σάιτ!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Μέσα από το travelstories.gr έμαθα να βλέπω και να ζω τα ταξίδια με άλλο μάτι !

Γνώρισα, ταξίδεψα με ανθρώπους που πριν μου ήταν άγνωστοι !

Διαβάζω και ταξιδεύω ακόμη και όταν δεν μπορώ!!! :clap::xalara::)
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
44
Likes
106
Travelstories είναι το Ευαγγέλιο του ταξιδευτή ,απαραίτητη προϋπόθεση ακόμα κι αν πάω οργανωμένο ταξίδι. Πάντα υπάρχει κάτι να μάθεις και να βιώσεις που δεν θα στο δώσει το οργανωμένο ταξίδι. Γνώση για το ταξίδι που ετοιμάζεις, σιγουριά για τις επιλογές σου, έμπνευση για το επόμενο ταξίδι, νοερά ταξίδια απο τις ιστορίες των συμφοριτων, βοήθεια από τα άλλα μέλη για χίλια δυο θέματα. ΠΑΡΕΑ, ΦΙΛΟΙ, ΣΥΝΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ !!! Ευχαριστώ όλους αυτούς που το δημιούργησαν και όλους που συμβάλλουν στο να συνεχίζει και να διατηρείται πάντα επίκαιρο !!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Travelstories είναι το Ευαγγέλιο του ταξιδευτή ,απαραίτητη προϋπόθεση ακόμα κι αν πάω οργανωμένο ταξίδι. Πάντα υπάρχει κάτι να μάθεις και να βιώσεις που δεν θα στο δώσει το οργανωμένο ταξίδι. Γνώση για το ταξίδι που ετοιμάζεις, σιγουριά για τις επιλογές σου, έμπνευση για το επόμενο ταξίδι, νοερά ταξίδια απο τις ιστορίες των συμφοριτων, βοήθεια από τα άλλα μέλη για χίλια δυο θέματα. ΠΑΡΕΑ, ΦΙΛΟΙ, ΣΥΝΤΑΞΙΔΕΥΤΕΣ !!! Ευχαριστώ όλους αυτούς που το δημιούργησαν και όλους που συμβάλλουν στο να συνεχίζει και να διατηρείται πάντα επίκαιρο !!
Το πρόβλημα είναι ότι στο οργανωμένο ταξίδι σπάνια βρίσκεις χρόνο να επισκεφτείς έξτρα κάτι που επιθυμείς, πχ κάποιο μουσείο.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
868
Likes
1.926
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ταξιδιωτική εγκυκλοπαίδεια και όαση ξεκούρασης στα διαλείμματα της δουλειάς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.244
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom