16 χρόνια Travelstories

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Απίστευτο. 16 χρόνια πέρασαν από όταν μπήκε στη ζωή μας το Travelstories.

16 χρόνια από τότε που μου καρφώθηκε αυτή η ιδέα στο μυαλό ότι ένας κοινός χώρος για ταξιδιωτικές συζητήσεις θα είχε ενδιαφέρον.

Ειλικρινά δεν περίμενα ότι θα φτάσει τα 16.

Ειλικρινά δεν περίμενα ότι θα επιβίωνε φέτος.

Αλλά είμαστε ακόμα εδώ.

Μερικά ενδιαφέροντα νούμερα και στατιστικά στοιχεία:

Έχουμε 36.353 εγγεγραμμένα μέλη. Αλλά το σημαντικό για μένα είναι ότι με τουλάχιστον 3 από αυτά έχω μοιραστεί ταξίδια μαζί, και με μερικά ακόμα μοιράζομαι στενές φιλίες. Το σημαντικό είναι ότι έχω επηρεάσει τη ζωή έστω και ενός ανθρώπου προς το καλύτερο.

Τα μέλη μας έχουν γράψει συνολικά 12,2 εκατομμύρια λέξεις από ολοκληρωμένες ταξιδιωτικές ιστορίες :shock: από όλα τα μήκη και πλάτη της Γης, που ισοδυναμούν χοντρικά με 170 βιβλία!!!! :reading: .

Αν κάποιος δηλαδή ήθελε να διαβάσει όλες τις ολοκληρωμένες ιστορίες που έχουμε θα χρειαζόταν περίπου 195 μέρες με 8 ώρες διάβασμα την ημέρα. :shock: :haha:

1632229978461.png




Τα πιο .... πολυγραφότατα μέλη μας είναι τα εξής:


1632230210250.png



Έχετε ανεβάσει στο Travelstories συνολικά πάνω από 320.000 φωτογραφίες o_O

Έχουμε κάνει στο κανάλι μας 31 εκπομπές συν μία πολύ ξεχωριστή που έκαναν κάποια μέλη εντελώς μόνα τους. :heart:

Στο Travelstories ονειρευτήκαμε ταξίδια, τολμήσαμε ταξιδιωτικές εξορμήσεις για πρώτη φορά, γνωρίσαμε ανθρώπους, συνταξιδέψαμε, κάναμε φιλίες, ερωτευτήκαμε.

Τα τελευταία 2 χρόνια ήταν/είναι πάρα πολύ δύσκολα για το φόρουμ μας, αλλά το Travelstories είναι ακόμα εδώ, για να δίνει σε αυτούς που μπορούν/θέλουν να ταξιδεύουν έξτρα κίνητρο, και σε αυτούς που δε μπορούν ένα παράθυρο στις ταξιδιωτικές περιπέτειες μελών της κοινότητάς μας, μέσα από τον τεράστιο πλούτο ταξιδιωτικών ιστοριών που φιλοξενεί.

Φέτος για κάποιο λόγο ήταν πολύ στο μυαλό μου και δύο μέλη που γνωρίσαμε στο φόρουμ, γνωρίσαμε και από κοντά, αγαπήσαμε, και δυστυχώς χάσαμε πολύ πρόωρα, και θα ήταν παράλειψή μου να μην τα αναφέρω. Ελπίζω καλή μου @anny και αγαπημένε @vagantos να μας παρακολουθείτε από εκεί που είστε και να διασκεδάζετε με τα καμώματά μας.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε μέλη, συντονιστές, και συνεργάτες που όλοι με τη δική τους συμβολή έχουν βοηθήσει να κρατηθεί ζωντανό το Travelstories μέχρι σήμερα.

Όσοι θέλετε να δείτε παλιότερες ανασκοπήσεις από περασμένα γενέθλια μπορείτε να βρείτε όλα τα θέματα μαζεμένα εδώ.

Happy Sweet 16 ! :birthday:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
χρονια πολλα λοιπον.. πολλα ταξιδια, πολλες εμπειριες...χρονια πολλα στην ταξιδιωτικη οικογενεια μας...
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.625
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μήπως με αφορμή τα γενέθλια θα πρέπει να ξεκινήσουμε μια συζήτηση για το τι μπορούμε να κάνουμε για να βοηθήσουμε στην οικονομική επιβίωση του φόρουμ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.947
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Χρόνια μας πολλά και καλά, αισιόδοξα για τη δυναμική επιστροφή στα ταξίδια που όλοι περιμένουμε. Να γεμίζουμε ιδέες και να γινόμαστε καλύτεροι ταξιδιώτες και κατ΄επέκτασιν άνθρωποι μέσα απ' αυτό. :)

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, πρέπει να το πάρουμε πιο ζεστά το ζήτημα οικονομικής επιβίωσης εφόσον αυτό τίθεται και να μη το αναβάλλουμε!
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
16 χρόνια travelstories...

...με βαλίτσα
...χωρίς βαλίτσα
...με χειραποσκευή
...χωρίς χειραποσκευή
...με προσωπικό αντικείμενο
...χωρίς προσωπικό αντικείμενο
...με echeck in
...με τσεκ ιν στο αεροδρόμιο
...με καράβι
...με πλοίο
...με τρένο
...με λεωφορείο
...με οτοστόπ
...με covid
...χωρίς covid
...με συνάλλαγμα
...με visa
...με ESTA
...με PLF
...με πιστοποιητικά (όλων των ειδών!!)
...με ταξιδιωτική ασφάλεια
...με μίλια
...χωρίς μίλια

Χρόνια πολλά με υγεία και ταξίδια (θα μπορούσε να μη τελειώσει ποτέ η λίστα μου)!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.198
Μήπως με αφορμή τα γενέθλια θα πρέπει να ξεκινήσουμε μια συζήτηση για το τι μπορούμε να κάνουμε για να βοηθήσουμε στην οικονομική επιβίωση του φόρουμ;
Συμφωνώ.Και ελπίζω/εύχομαι να καταλήξουμε και κάπου...
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Χρόνια Πολλά στο Travelstories!
Χρόνια Πολλά σε σένα @Defkalion!
Χρόνια Πολλά στον καθέναν από εμάς ξεχωριστά που ΕΙΜΑΣΤΕ το Travelstories!

Άντε και του χρόνου να έχουμε ξεμπερδέψει με τον covid ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε Κανονικά Γενέθλια όπως τα κάναμε παλιά 🎂:birthday:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δευκαλιωνάκι, να ονειρεύεσαι και να οραματίζεσαι πιο συχνά γιατί όπως βλέπεις, είσαι ικανός να κάνεις θαύματα. Χρόνια πολλά στο φόρουμ της καρδιάς μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom