Αργεντινή 18 μέρες στην Αργεντινή

Saradojo

Member
Μηνύματα
69
Likes
196
Επόμενο Ταξίδι
Όπου βγάλει ο δρόμος
rebus μήπως θυμάσαι το site το Ισπανικό ?
"Εδώ σταθήκαμε τυχεροί, διότι χάριν στο διαδίκτυο καταφέραμε να κλείσουμε μέσω ενός μεγάλου ισπανικού site τις δύο εσωτερικές πτήσεις σε πολύ καλές τιμές"
ευχαριστώ
 

John-Rebus

Member
Μηνύματα
50
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσυβηρικός
rebus μήπως θυμάσαι το site το Ισπανικό ?
"Εδώ σταθήκαμε τυχεροί, διότι χάριν στο διαδίκτυο καταφέραμε να κλείσουμε μέσω ενός μεγάλου ισπανικού site τις δύο εσωτερικές πτήσεις σε πολύ καλές τιμές"
ευχαριστώ
ATRAPALO: ofertas de espect?culos, viajes, hoteles, billetes de avi?n, restaurantes
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ευχαριστώ για τα μηνύματά σας.
καλα εχει φυγει το μυαλο μου τι να πω
mil gracias ( σωστα το ειπα?)
να ρωτησω.
1αν δεν ειχες το εκει νομισμα αντιμετωπιζες προβλημα με το ε.?
2.μπορουσες να βρεις ευκολα ανταλλαχτηρια??
3.απ οτι καταλαβα οι μετακινησεις ειχαν χαμηλο κοστος σωστα?δηλ τρενα λεωφ.
 

John-Rebus

Member
Μηνύματα
50
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσυβηρικός
καλα εχει φυγει το μυαλο μου τι να πω
mil gracias ( σωστα το ειπα?)
να ρωτησω.
1αν δεν ειχες το εκει νομισμα αντιμετωπιζες προβλημα με το ε.?
2.μπορουσες να βρεις ευκολα ανταλλαχτηρια??
3.απ οτι καταλαβα οι μετακινησεις ειχαν χαμηλο κοστος σωστα?δηλ τρενα λεωφ.
Γεια χαρά,

Καλά το λες το χίλια ευχαριστώ. Πολλά είναι, κόψε κάτι...:)

Όπως γράφω και στο κείμενο, εμείς τραβάγαμε από ΑΤΜ, αλλά καλύτερα θα ήταν ανταλλαγή συναλλάγματος, διότι από το ΑΤΜ είχε πλαφόν (ίσως και να έχει αλλάξει αυτό τώρα) σε κάθε ανάληψη τα 250? περίπου. Όμως, επειδή δεν αλλάξαμε, δεν μπορώ να σου πω σίγουρα. Πάντως, ειδικά στο Μπουένος και σε άλλες μεγάλες πόλεις δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα. Στο Μπουένος, αν θυμάμαι καλά, έβρισκες εύκολα ανταλλακτήρια. Αν ξαναπήγαινα θα έπαιρνα κυρίως μετρητά (αν και λίγο επίφοβο) και κάποια κάρτα για περίπτωση ανάγκης.

Ναι, τα αστικά μέσα μετακίνησης είναι αρκετά φθηνά. Προσοχή στους ταξιτζήδες που μπορεί να σου πλασάρουν πλαστά χαρτονομίσματα (διάβασε το αντίστοιχο σημείο στο κείμενο με τις σημειώσεις) και γενικά τσέκαρε τα χαρτονομίσματα μεγάλης αξίας.

Για εκτός πόλης μια φορά χρησιμοποιήσαμε λεωφορείο και αν θυμάμαι η τιμή του εισιτηρίου ήταν νορμάλ.

Βέβαια, οι τιμές λόγω πληθωρισμού ανεβαίνουν συνεχώς, και δεν έχω εικόνα τι έχει γίνει τον τελευταίο καιρό. Αν θες κάτι άλλο μου λες.
 

phoenix

Member
Μηνύματα
69
Likes
46
Αν και έχει περάσει καιρός από τότε που έγραψες το άρθρο, είναι πραγματικά πάααααρα πολύ καλό, ταξιδιάρικο, απίστευτο, δεν υπάρχουν τα κατάλληλα λόγια. Εύχομαι να τα καταφέρω κ γω κάποια στιγμή. Κ πάλι μπράβο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom