18 χρόνια Travelstories

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
18 ε? Να είμαστε όλοι καλά ,με υγεία και όρεξη για ταξίδια. Μια παραπάνω ευχή για όσους στηρίζουν την προσπάθεια αυτή με χρόνο και χρήμα.
Τι να πούμε πλέον που δεν έχουμε πει στα προηγούμενα γεννέθλια? Τα λόγια στερεύουν!!! Δεν στερεύουν όμως οι ιδέες, οι προτάσεις, οι πληροφορίες,οι εικόνες,τα αρώματα και οι μυρωδιές από κάθε γωνιά του πλανήτη που μας χαρίζουν απλόχωρα όλα τα μέλη του forum. Και το κυριότερο? Αποτελούν πραγματικές εμπειρίες από τους συμφορουμίτες και όχι διαφημιστικά posts.
Δεν έχω γνωρίσει κανέναν σας προσωπικά όμως είστε οι διαδικτιακοί μου φίλοι και ως άνθρωπος που δεν έχω social media είστε οι μαναδικοί διαδικτιακοί μου φίλοι και αυτό έχει μια παραπάνω σημασία.
Σας ευχαριστώ όλους και λίγο παραπάνω όσους τρέχουν το site,καλά μας ταξίδια μικρά ή μεγάλα, έξω στον κόσμο ή και μέσα στο μυαλό.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Και κάποιοι έρωτες, θα πρόσθετα που έμειναν κρυφοί forever. 😉

15 χρόνια για μένα, (βλ μέλος από το 2008),τρόπος ζωής, η καθημερινή παρέα.
Βιώσαμε τόσα εδώ μέσα, γνωρίσαμε, μάθαμε, ταξιδέψαμε, χαρήκαμε, στεναχωρηθηκαμε, γενικά μια ταξιδιωτική πλατφόρμα γεμάτη ζωή...
😎😘
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και κάποιοι έρωτες, θα πρόσθετα που έμειναν κρυφοί forever. 😉
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αποκαλύψω ότι με την @paefstra ήμασταν ζευγάρι για 3 χρόνια και φτάσαμε πολύ κοντά στο γάμο. Αυτό δε σας επιτρέπει όμως να μας αναφέρετε συνέχεια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αποκαλύψω ότι με την @paefstra ήμασταν ζευγάρι για 3 χρόνια και φτάσαμε πολύ κοντά στο γάμο. Αυτό δε σας επιτρέπει όμως να μας αναφέρετε συνέχεια.
Τι εννοεις πολυ κοντα? Δεν ειχαμε παντρευτει? Αλλος ηταν και σας μπερδευω?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.935
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.746
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
και αλλα τοσα οσα αυτα τα δημιουργικα χρονια....μαζι στο μεγαλωμα μαζι στις περιπετειες μαζι στις εικονες στις εμπειριες...
χρονια πολλα
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Χρόνια πολλά και από μένα στο αγαπημένο μου travelstories.
Πολλά χρόνια παίρνω πληροφορίες και ιδέες για πολλούς προορισμούς. Χωρίς αυτό μπορεί να μην είχα οργανώσει όλες τις εξορμήσεις μας στα πέρατα του κόσμου.
Χρόνια πολλά στην ομάδα. Να είμαστε καλά να ταξιδεύουμε.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Είναι χαράματα, με ξυπνησε ο Elias και δεν μπορώ να κοιμηθώ ξανά και βέβαια μπήκα πού αλλού; Travelstories να χαζεύω ποστ κ ιστορίες.

Και είχα όρεξη να δω παλιές ιστορίες.

Και σκεφτόμουν ότι οι παλαιότερες ιστορίες αποτελούν και μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόσβαση στο πώς βλέπαμε τότε το ταξίδι, πώς ήταν κάποιοι προορισμοί που τώρα είναι αγνωριστοι, πώς ήταν ο τρόπος που ταξιδεύαμε. Που μέσα σε 18 χρόνια έχει αλλάξει σε ιστορικό βαθμό. Και αυτό το αρχείο παλιών ιστοριων είναι πια πολύτιμο και από κοινωνιολογική οπτική.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.762
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Χρόνια Πολλά και καλή ενηλικίωση στο καλύτερο ελληνικό ταξιδιωτικό φόρουμ (ίσως και παγκόσμιο!)

Με ιστορίες "διαμάντια"-εύκολα έβλεπα μια επιμελημένη έκδοση με επιλεγμένες ιστορίες μέσα από όλη τη 18ετία να γίνεται μπεστ σέλλερ.

Προσωπικά στα μόλις 4 χρόνια που είμαι εδώ, έχω πάρει πολλά, πάρα πολλά, διεύρυνα ταξιδιωτικούς ορίζοντες, κατέριψα μύθους, εξελίχθηκα σαν ταξιδιώτης, άσε που από το πουθενά έγινα και συγγραφέας; αυτό που το βάζεις;;
Καημό το είχα σε όλο το σχολείο, μιά φορά, μια φορά μόνο για το γαμώτο να διαβάσει ο δάσκαλος τη δική μου έκθεση στην τάξη, κι έμεινα με το παράπονο.
Και τώρα βλέπω τα views στις ιστορίες μου και χαίρομαι σαν παιδάκι. Κι ας είναι απλά επειδή άνοιξε κάποιος και είδε μια παράγραφο.
'Οπως βοηθήθηκα εγώ από άλλους, έτσι βοηθάω κ γω λιγάκι τους επόμενους.
Last but not least το φόρουμ είμαστε εμείς οι άνθρωποι, άλλους τους συμπαθούμε λίγο περισσότερο, άλλους όχι, με μερικούς ήρθαμε ακόμη πιο κοντά και γω προσυπογράφω στη ιδέα να ετοιμάσουμε κάτι πιο μεγάλο για την 20η επέτειο, να είμαστε όλοι καλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.480
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom