1821 - 2021 200 χρόνια Ελλάδα...

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Εγκληματικη αισθητικα η 200η χρονια.
Αμφιβολης αισθητικης, αν αμφιβαλλει κανεις για το αν πρεπει να βγαλει τα ματια του με κουταλι, οι ηρωες απο lego.

20210323_134349.jpg


Ταυτοχρονα διαπραττεται αυριο το ανοσιουργημα να τοποθετειται στην Εθνικη Πινακοθηκη μεγαλη πλακετα με το ονομα συγχρονου χορηγου, οταν η Εθνικη Πινακοθηκη και ο πρωτος πυρηνας της συλλογης ειναι κληροδοτημα του Φαναριωτη Αλεξανδρου Σουτσου. Το σπιτι του εχει γκρεμιστει παλιοτερα για να γινει παρκινγκ.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ο χορηγός είναι ήδη εδώ και τρεις
νιάρχος.jpg
μέρες φάτσα κάρτα, δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό, η πείρα μου λέει ότι και 200 εκ. να είχαν αν δεν πίεζε ο χορηγός δεν θα τέλειωνε τίποτα, επίσης δεν υπάρχει μουσείο πλέον που δεν έχει πάρει χορηγία από το συγκεκριμένο ίδρυμα, κάποιες απαιτήσεις δικαιούται να έχει και αυτό
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Ο χορηγός είναι ήδη εδώ και τρεις View attachment 343539 μέρες φάτσα κάρτα, δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό, η πείρα μου λέει ότι και 200 εκ. να είχαν αν δεν πίεζε ο χορηγός δεν θα τέλειωνε τίποτα, επίσης δεν υπάρχει μουσείο πλέον που δεν έχει πάρει χορηγία από το συγκεκριμένο ίδρυμα, κάποιες απαιτήσεις δικαιούται να έχει και αυτό
Αμ αληθευει πως το ιδιο ιδρυμα ειναι χορηγος των τσιμεντων της Ακροπολης οπως ειναι του φωτισμου, θα περιμενουμε πλακετα και στο αετωμα ? :p
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Αμ αληθευει πως το ιδιο ιδρυμα ειναι χορηγος των τσιμεντων της Ακροπολης οπως ειναι του φωτισμου, θα περιμενουμε πλακετα και στο αετωμα ? :p
Για τα τσιμέντα της Ακρόπολης είναι υπεύθυνο το ίδρυμα που καπάρωσε επίσης και το αμφιθέατρο της Πινακοθήκης
foto_16._eisodos_toy_amfitheatroy.jpg

Η αλήθεια είναι ότι με τόσες ταμπέλες ιδρυμάτων θα πιστεύουν όλοι ότι το ελληνικό κράτος και κυρίως η ευρωπαική ένωση δεν δίνουν ούτε ευρώ για τα έργα. Στην πραγματικότητα οι δωρεές δεν ξεπερνούν το 20% του κόστους, αλλά είπαμε...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Χαλαρα η πιο ιντριγκαδορικη καλλιτεχνικη προταση σ αυτο το ρεσιταλ κακογουστιας της εορταστικης εβδομαδας. Μονο 40 συλλεκτικα κομματια, ειναι τοσο λιγα που θα αρχισουν ηδη να πωλουνται σε αλλες τιμες σε συλλεκτες.
Μουσείο Μπενάκη για το γούρι με την Μαντώ Μαυρογένους: «Δεν παρεμβαίνουμε στα έργα των συνεργαζόμενων καλλιτεχνών»
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom