Βουλγαρία Ρουμανία 1977 Βουλγαρία - Ρουμανία

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Πολύ ωραία ! Φαντάζομαι ότι δεν κάνει να ρωτήσουμε για την τύχη του τζην και των καλσόν :haha: Μάλλον τα διέγραψες από τον μαλακό ή σκληρό δίσκο....
Ε, τώρα και συ... :p
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Επειδή το Βουκουρέστι δεν το απόλαυσα τοτε είχα σχεδιάσει ένα 5θημερο τον περασμένο Μάιο αλλά ας οψεται ο κορονοϊος... Ίσως του χρόνου...
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αυτό που λησμόνησα να αναφέρω ήταν ότι σε όλες τις πόλεις υπήρχε "πλατεία Λένιν", όπως και πολλά αγάλματα. Προφανώς όλα αυτά έχουν αλλάξει αλλά είναι καταγεγραμμένα στην ιστορία.
Δεν ξέρω αν η Βουλγαρία έχει κάποιο μουσείο κομμουνιστικής εποχής όπως το "Memento" της Βουδαπέστης.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
και μια κιθάρα που δεν ξέρω γιατί την πήρα αφού είμαι άσχετος από πεντάγραμμο
όλα τα αγόρια τότε είχαν μια κιθάρα, άσχετα αν ήξεραν έστω να τη γρατζουνίζουν! ΄Ετσι όμως έκαναν εντύπωση στα κορίτσια! (αχ Παναγία μου, τι μου θύμισες!)
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
όλα τα αγόρια τότε είχαν μια κιθάρα, άσχετα αν ήξεραν έστω να τη γρατζουνίζουν! ΄Ετσι όμως έκαναν εντύπωση στα κορίτσια! (αχ Παναγία μου, τι μου θύμισες!)
Δεν ξέρω αλλά όταν την γρατζουναγα έφευγαν!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Αυτό που λησμόνησα να αναφέρω ήταν ότι σε όλες τις πόλεις υπήρχε "πλατεία Λένιν", όπως και πολλά αγάλματα. Προφανώς όλα αυτά έχουν αλλάξει αλλά είναι καταγεγραμμένα στην ιστορία.
Δεν ξέρω αν η Βουλγαρία έχει κάποιο μουσείο κομμουνιστικής εποχής όπως το "Memento" της Βουδαπέστης.
Αυτό το άθλιο-καρακιτς άγαλμα της ''Σόφιας'' που υπάρχει σήμερα στην Βίτοσα αντικατέστησε ένα πολύ ωραίο του Λένιν. Όλα συγκεντρώθηκαν σε ένα πάρκο όπως ακριβώς και στην Βουδαπέστη και τη Μόσχα. Άσχετο, ο σημερινός πρόεδρος της χώρας κοιμάται δίπλα σε ένα περίστροφο και ένα πάκο δολάρια.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αυτό το άθλιο-καρακιτς άγαλμα της ''Σόφιας'' που υπάρχει σήμερα στην Βίτοσα αντικατέστησε ένα πολύ ωραίο του Λένιν. Όλα συγκεντρώθηκαν σε ένα πάρκο όπως ακριβώς και στην Βουδαπέστη και τη Μόσχα. Άσχετο, ο σημερινός πρόεδρος της χώρας κοιμάται δίπλα σε ένα περίστροφο και ένα πάκο δολάρια.
Είναι αυτό που λέμε ότι η Βουλγαρία και όχι μόνο έπεσε από την άλλη μεριά του γάιδαρου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ιστοριαρα ρετρό!!! Τέτοιες θέλουμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom