2η συνάντηση Θεσσαλονίκης!-Πάμε PHILOXENIA 08;

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
τα καταφεραμε και αυτην την φορα,+1 ατομο ,την ευδοκια μας!ειναι πολυ ευχαριστο να γνωριζεις καθε φορα και καποιο νεο μελος και να χαιρεσαι για την επιλογη σου που βρισκεσαι σε αυτο το φορουμ!γλυκυτατη η ευδοκια!για τους υπολοιπους ,τι να πω..νομιζω οτι εχουμε αρχισει και κολλαμε σαν παρεα..μαλιστα ειπαμε οτι θα ξανασυναντηθουμε για να πουμε τις εντυπωσεις μας απο τα ταξιδια που θα παμε εγω και ο μπιζελος..
οσο για την εκθεση ,ειχε πολυ κοσμο.το μεγαλυτερο περιπτερο περιειχε ελληνικους προορισμους.ριξαμε και τις συμμετοχες μας για κανα ταξιδακι..αλλα μαλλον η τυχη δεν βοηθησε στην κληρωση :-(
ειδαμε νεες αεροπορικες εταιρειες,καποιες ξενες low cost,αλλα εγω ηθελα περισσοτερους ξενους προορισμους.αυτο το περιπτερο ηταν λιγο μικρο.ειχε συρια-τουρκια-βουλγαρια-σερβια-ρωσσια-σλοβενια-και ευτυχως για μενα ταυλανδη!(εμ,πες πες θα με πεισετε να παω)προλαβα και αρπαξα το τελευται dvd αλλα δεν προλαβα αφισες.φαινετε αυτο το σταντ ειχε πολυ ζητηση!
ειδαμε ομως και κατι spa με μοντελα να μουλιαζουν μεσα(θανο σε ειδα που τραβηξες φωτο ,εστω και με το κινητο!ανεβασε την ,πιστευω θα εκτιμηθει δεοντως!)οι ωμοι μας παντως απο το βαρος των τσαντων λυγισαν και τοτε ηταν που συνεχισαμε την συναντηση με καφεδακι,συζητωντας παντα για ταξιδιωτικους προορισμους!να ειστε καλα παιδια!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ηταν ωραία και υπέροχη και η χτεσινή μας συνάντηση
εντός της Philoxenia 08.

Για το εκτός. βλ. καφε στο Βέρντι, δεν μπορώ να έχω αποψη γιατι οικογενειακές υποχρεώσεις με...ταξίδεψαν στις Σέρρες:haha:

Ευχαριστούμε την Ευδοκία, που στο ραντεβού ήταν τζεντλγουμεν και ήρθε χτες μεσημέρι και εντός της εκθεσης μας γνωρισε και τις φιλες της (συγνωμη που ξεχασα τα ονόματά) που ειχαν και αυτές τις ιδιες ταξιδιωτικές αναζητήσεις με εμας. από τις οποίες μαθαμε μεσω ενος ταξιδιου που έκαναν πως πήρε η βόμβα μολοτοφ το ονομα της, :D

Η εκθεση ήταν ακρως ενδιαφέρουσα. Οι τοπικές αυτοδιοικήσεις εδωσαν ...βροντερο παρων θα ελεγα με τα συνηθισμένα και περίπτερά τους, με χρηστικό υλικο..,
Αφίσες, χάρτες, ντιβιντια σε αφθονία.
Εγραψα ντιβιντι και θυμηθηκα μέλος , που σε κάθε περίπτερο σήκωνε και απο ενα ντιβιντί... υπηρχε δεν υπηρχε πανω στα τραπεζάκια.
Είχε και ήξερε τον τρόπο:haha: . Φαίνεται πως ειναι ο παλιός!:haha:


Φυσικά και το Σπα ειχε την τιμητική του στην εκθεση, αλλα στο περιπτερο που επισκέφτηκα μονος στο πιτσ φιτιλι (μεσα σε 5 λεπτα ειχα τελειώσει) ειχε ενδιαφέρον μόνο για ξενοδοχους που ηθελαν να αγοράσουν τον σχετικό εξοπλισμό...
Τα ωραία στιγμιοτυπα με τα Σπα ηταν εκει που ημασταν ολοι μαζί, και οπως θα τα δειτε και στο βιντεακι παρακάτω. :cool:

Στις ξένες συμμετοχές λίγα περίπτερα και πράγματα, ετσι και αλλιως δεν περιμένουμε την εκθεση αυτη για να πληροφορηθούμε ταξιδιωτικά...
Καλά που υπάρχει το τραβελστορις:haha:, και όχι μόνο
αληθεια παντως πιστευω οτι μελλοντικά αξίζει και ενα μικρό σταντ με το travelstories σε μια τετοια η ανάλογη στην αθηνα εκθεση! :clap:
Ωραιο το περιπτερο της Αιγύπτου με τον τύπο ντυμένο φαραώ, ωραιες οι αφισες της Ταυλάνδης, αλλα και της Τουρκίας ομως το περιπτερο ηταν σουπερ. Ιδίως οι καλαίσθητες και πολύχρωμες τσάντες της...

Εντυπωσιακή και μια φωτογραφία απο το περιπτερο της Τουρκίας, οπου στην αρχη νομιζα οτι εβλεπα μέρος από την[ Αυστρία. Τετοιο πράσινο και χλωρίδα θύμιζε αλπικό καλοκαιρινό τοπίο. Οταν με τη βοηθεια της Ευδοκίας, ρωτήσαμε μα που ειναι αυτό στην Τουρκία μας ειπανε για την περιοχή της Τραπεζούντας

Περιττό να πώ οτι το σκυλομετάνιωσα που δεν πήρα τελικα ενα βαλιτσακι με ροδάκια για το υλικό που μαζευα. Καπου λιγο μετά τη μεση της βόλτας, τα χερια και οι ώμοι μου δεν αντεχαν αλλο, τα χεράκια εβγαλαν φουσκάλες.

Και όταν το σώμα δεν μπορεί, και το πνεύμα τα χάνει...
Πως αλλιως να εξηγηθει το γεγονός οτι χαθηκαμε μεταξυ μας 2-3 φορές και ψαχνόμασταν να αλληλοβρεθούμε!:haha:

Ηταν πολύ ωραία και ευχαριστω skiouros82, FAMEK, ευδοκία(...and friends) και xontro mpizeli!
Την επόμενη φορά ακόμη περισσότεροι!:clap:


Πάμε και μια μικρή βόλτα στα περίπτερα!

Υ.Γ.:Γενικα χτες ενιωθα και ημουν λιγο Βέγγος, δηλαδη τρεχάτε ποδαράκια μου γιατί στις 16 ημουν ακομη στις εγκαταστασεις της ΔΕΘ και στις 18:30 έπρεπε να ειμαι Σέρρες, αφού πρώτα επρεπε να παω σπίτι !:D
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δύο ερωτήσεις:
1. Ποια από εσάς ήταν στο τζακούζι;
2. Μέσα στη Λίμο μπήκατε και οι 5 ή ο Θάνος έφυγε μετά τη φωτογράφηση;:haha:

Πάντως ωραίο το slide show:clap:. και σε άλλα με υγεία:)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Δύο ερωτήσεις:
1. Ποια από εσάς ήταν στο τζακούζι;
2. Μέσα στη Λίμο μπήκατε και οι 5 ή ο Θάνος έφυγε μετά τη φωτογράφηση;:haha:
στην 1η ερώτηση ας απαντήσουν οι κυρίες της συνάντησης!:haha:
σε ότι αφορά
τη 2η ερώτηση, τη συγκεκριμένη λιμουζίνα μας την έστειλε η διαχείρηση του σάιτ:haha:, για να μας παραλάβει εναν εναν απο τα σπίτια μας, και να μας μεταφέρει στο χώρο της έκθεσης, απαλλάσοντας μας από μποτιλιαρίσματα, πάρκινγκ, και λοιπες σαββατιάτικες μεσημεριανες ταλαιπωρίες!:clap:.
Ετσι δεν είναι παιδιά; :roll:. Δεν ξέρω τι έγινε με την επιστροφή! :D

Και ένα μικρό πρόχειρο αφιέρωμα στο Σπα που φιλοξενήθηκε στην έκθεση! ;)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ενδιαφέρουσα σκηνοθετική ματιά:haha:
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
που εισαι χοντρο μπιζελι οι δικες σου φωτο ειναι επισης ενδιαφερουσες...αντε να τις βαλεις να δει και ο θανος τι εχασε απο το καφε...μη ξεχασεις το περιπτερο του κιλκις παρακαλω...καλε Δευκαλιων ενα σωρο πραγματα γραφω που κανω αλλα συνεχιζεις να γραφεις στο προφιλ οτι δεν κανω τιποτα..μαλλον με ξεχασες... λογω κοπωσης..
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
φυσικα και ειχε και 2 απο οτι μου παν και σαν δημος και σαν νομαρχια..του δημου δεν το ειδα ηταν στο περιπτερο που δεν αντεχαμε απο το βαρος να παμε..πηρα και ντιβιντι με τα αξιοθεατα του κιλκις και πουλουσαν και λασπη απο την πικρολιμνη που φευγουν τα σπυρακια ακμης...πολυ καλο και μεγαλο..ειχε αφισσα και τους καταρακτες του σκρα που ακομα δεν καταφερα να παω να δω...βλεπεις δεν ειναι μονο δικη σου πατριδα..
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
είναι και δική σου??
απο που είσαι? στείλε μου π.μ. αν θες
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
στην επιστροφη θανο εχασες,διοτι επιβιβαστηκαμε στην λιμο ,μας προσφεραν σαμπανια και μας εκαναν βολτα στην....εγνατια!!τελικα το ρεπορταζ περισσοτερο για σπα μοιαζει παρα για φιλοξενια!!
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
καλά ρε παιδιά ! Εγώ σήμερα μπήκα στο site !

Ηταν τόσο μεγάλη η ατυχία μου να μην μπω χθές ;

Ευχομαι να γίνει συνάντηση ξανά σύντομα (πριν την επόμενη Philoxenia).
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ωπ,τι εγινε και νεο μελος?μην ανησυχεις ,τελος νοεμβρη με αρχες δεκεμβρη η παρεα θα ξαναχτυπησει!μεινε συντονισμενος/η.α,και με την ευκαιρια καλωσορισες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom