2η συνάντηση

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Να μαι κι εγώ έστω και καθυστερημένα!Καταρχήν καλό μήνα...Όσο για την συνάντηση θέλω να πώ οτι πέρασα ωραία και χάρηκα που γνώρισα και τα υπόλοιπα παιδιά που ήρθαν πρώτη φορά...Αν θα έπρεπε να αξιολογήσω το μαγαζί με λίγα λόγια δεν θα ξαναπήγαινα...
Απ ότι βλέπω ετοιμάζετε και τρίτη συνάντηση..Δεν ξέρω για πότε το υπολογίζετε...Εγώ θα πρότεινα όποιος θέλει να έρθει στην συναυλία 26/06 του Κωστή Μαραβέγια που θα έχει και μια ιταλική επιρροή και θα είναι απ ότι δήλωσε και η latina!!!Έτσι για να κάνουμε κάτι διαφορετικό αυτή τη φορά!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εγω θα συμφωνησω με τη σοφια για το κατι διαφορετικο! οχι αλλο φαι, προς το παρόν...

ας χωνέψουμε λιγάκι (ήταν και βαρύ το anema e core :bleh::bleh:).. και επανερχόμαστε!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
συμφωνώ με το σαίτα σε γενικές γραμμές αν και η πίτσα που έφαγα εγώ, 4 stagioni, καλή ήταν. η κρέμα γάλακτος στα ιταλικά πρέπει να τελειώσει κάποτε!
αλλάξανε όλα λοιπόν στο μαγαζί! έτσι εξηγείται..εγώ έιχα πάει πέρισυ αν θυμάμαι καλά και ήταν πολύ καλύτερα γενικά.για το λογαριασμό καλά τα είπες. +5 Chianti..
ωραία ήταν. την επόμενη φορά συμφωνώ κι εγώ προτείνετε ένα καφέ μπαρ παραθαλάσσιο.σωστός.
επειδή αισθάνομαι υπεύθυνος για το anema e core, επιμένω ότι όταν πήγα, το φαγητό ήταν
αξιοπρεπές σε λογική τιμή (3 άτομα 65 Ε.), η pizza margherιita, επίσης αξιοπρεπής (λεπτή όπως την προτιμώ), και φιλικό το σέρβις. Φυσικά δεν ξεσαλώσαμε ...στο φαί. Αυτό επιτρέπεται μόνο στη "πατρίδα".
Στα Ελληνικά αντίγραφα, νομίζω, πρέπει να κρατάμε πάντα αμυντική στάση!!! Άλλωστε η παρέα μετράει, όπως σωστά λέτε.
....πάμε γι' άλλες πολιτείες.....
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
παντως εγω εμεινα ευχαριστημενος
-το service ηταν αψογο (δεν προλαβαινε να τελειωσει το κρασι και το γεμιζαν αμεσως)
-η τιμη δικαιολογειται αν σκεφτουμε τα 5 chianti,τα πολλα πρωτα,τα πολλα γλυκα και βεβαιως τα κυριως πιατα
-ουτως ή αλλως μια ιταλλοφιλη συνταντηση αξιζε το κατι παραπανω (αν ειχαμε κανει κινεζικη συναντηση θα μας στοιχιζε φθηνοτερα - οπως και να το κανουμε το ρυζι ειναι πιο φθηνο)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
συμφωνω με τον Βοσπορο οπως και με το τονυ μπονανο που ειπε η Λατινα..
κατεβειτε και μια φορα στα μερη μας που ειναι ωραια και διπλα στην θαλασσα..

απλα στο Τονυ Μπονανο, φοβαμαι οτι θα ειναι παλι λιγο "τσιμπημενα"..

ας δουμε πρωτα αν υπαρχει διαθεση και μετα κανονιζουμε και μια 3η συναντηση..

αλλωστε η Λατινα μεχρι στιγμης δεν εχει εμφανιστει στις συναντησεις μας, ουτε το Ρεθυμνο και ο cakenet....:lol:
λοιπόν για την 3η να ξεκινήσουν οι απόντες ως τώρα, το θέμα και τις προτάσεις τους...εμείς οι παρόντες ως τώρα τέλος.
βρε συ οι φωτο?:shock:
Κι εγώ ελπίζω να τα καταφέρω στην επόμενη συνάντηση. Κι εγώ, όπως και η Λατίνα και η Ρέθυμνο, είμαστε δικαιολογημένα απόντες. Αν και για τόσες κρέμες γάλακτος που άκουσα ότι κυκλοφορούσαν, καλώς απουσίασα τελικά.

Θα συμφωνήσω κι εγώ στο καφεδάκι για την επόμενη συνάντησή μας, κάπου χαλαρά για να μπορούμε να μιλήσουμε, αλλά και την δίαιτά μας να μην χαλάσουμε. Καλοκαίρι έρχεται, ε; :clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Κι εγώ ελπίζω να τα καταφέρω στην επόμενη συνάντηση. Κι εγώ, όπως και η Λατίνα και η Ρέθυμνο, είμαστε δικαιολογημένα απόντες. Αν και για τόσες κρέμες γάλακτος που άκουσα ότι κυκλοφορούσαν, καλώς απουσίασα τελικά.

Θα συμφωνήσω κι εγώ στο καφεδάκι για την επόμενη συνάντησή μας, κάπου χαλαρά για να μπορούμε να μιλήσουμε, αλλά και την δίαιτά μας να μην χαλάσουμε. Καλοκαίρι έρχεται, ε; :clap:
Cake θερμομετρο εβαλες σημερα ???? μηνυμα σε εκδοση....smart δεν μας εχεις συνηθησει...που ειναι αυτες οι σελιδες......και οι προσωπικες απαντησεις....ασε που εκανες κατι τερμενα να εμφανιστεις...ανησυχησαμε πολυ....δεν πηρες χαμπαρι τι γινοταν???
παντως σε ψαχναμε !!!!! αυτο το μπλε ματακι αδικα το εβαλες ????
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
καλό ειναι καμιά συνάντηση να γίνεται και Σαββατοκύριακο ώστε να μπορεί χρονικά και κανένας Ανω τραβελστορίτης η τραβελστορίτισσα να σκάσει μύτη!:haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Cake θερμομετρο εβαλες σημερα ???? μηνυμα σε εκδοση....smart δεν μας εχεις συνηθησει...που ειναι αυτες οι σελιδες......και οι προσωπικες απαντησεις....ασε που εκανες κατι τερμενα να εμφανιστεις...ανησυχησαμε πολυ....δεν πηρες χαμπαρι τι γινοταν???
παντως σε ψαχναμε !!!!! αυτο το μπλε ματακι αδικα το εβαλες ????

Έχω σε καθημερινή βάση πάνω από 3000 αδιάβαστα μηνύματα σε αναμονή..και τρέχω να αναπληρώσω. Πέφτει και μπόλικο τρέξιμο στη δουλειά...είναι και η ηλικία περασμένη...πόσα να αντέξω ο άνθρωπος; :haha::haha::haha:
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
παντως εγω εμεινα ευχαριστημενος
-το service ηταν αψογο (δεν προλαβαινε να τελειωσει το κρασι και το γεμιζαν αμεσως)
-η τιμη δικαιολογειται αν σκεφτουμε τα 5 chianti,τα πολλα πρωτα,τα πολλα γλυκα και βεβαιως τα κυριως πιατα
-ουτως ή αλλως μια ιταλλοφιλη συνταντηση αξιζε το κατι παραπανω (αν ειχαμε κανει κινεζικη συναντηση θα μας στοιχιζε φθηνοτερα - οπως και να το κανουμε το ρυζι ειναι πιο φθηνο)
Θα συμφωνησω με τον Νικο....πραγματικα το service ηταν αψογο καθως νερο και κρασι ποτε δεν τελειωνε στα ποτηρια μας και βεβαια ηταν συναντηση περι Ιταλιας....την επομενη μπορουμε να παμε σε κινεζικο...εχει πραγματικα πολυ καλη κουζινα...;) αλλα και το καφεδακι δεν θα με χαλασει καθως οπως ειπε και ο CakeNet πρεπει να προσεχουμε και το κορμι μας...πως θα βγουμε παραλια...:bleh:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Έχω σε καθημερινή βάση πάνω από 3000 αδιάβαστα μηνύματα σε αναμονή..και τρέχω να αναπληρώσω. Πέφτει και μπόλικο τρέξιμο στη δουλειά...είναι και η ηλικία περασμένη...πόσα να αντέξω ο άνθρωπος; :haha::haha::haha:
Καλα τωρα πλακα μου κανεις κεικ??? διαβαζεις τοσα μηνυματα καθε μερα ?? δηλαδη να μη νιωθω τυψεις συνηδεισεως που εχω γυρω στα 40 αδιαβαστα στο yahoo γιατι δεν μπορω να απαντησω σε ολα λογω χρονου και δουλειας .....οσο για την ηλικια......εμενα παντως στο παιδιατρο δεν με πανε:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εδώ μέσα μιλάω...δεν προλαβαίνω να διαβάσω πολλά, όλο και προστίθενται καινούργια..και καταλαβαίνεις.

Άσε...και στο mailbox μου γίνεται ένας ψιλοχαμός. :haha:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μετα απο αρκετες μερες και με την ευγενικη χορηγια της neraida που τραβηξε τις φωτος
δειτε μερικα απο τα πιατα!!
ρυζοτο με σπανακι το οποιο προτιμησαν η μανταμ chrikky και η μανταμ mary_a
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom