2 μερες ακομα!!

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
γεια σας και απο εμενα!λογο δουλειας θα παω αλλο ενα σαββατοκυριακο στον νομο ηλειας και θα ηθελα να μου πειτε σε ποιο μερος αξιζει να διαθεσω αυτες τις δυο μερες.στις προηγουμενες επισκεψεις μου πηγα στην κουρουτα αρχαια ολυμπια δασος φολοης λαμπεια-διβρη πανοπουλο σιμοπουλο λιμνη πηνειου αμαλειαδα.ακουω καποια προταση!διαβασα τα παντα εδω μεσα αλλα θα ηθελα μια προταση...για καταρακτε νεδας και ανδριτσαινα ελεγα τι λετε?
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Να επισκεφθεις τον ναο του Επικουριου Απολλωνα στις Βασσες και τους καταρρακτες της Νεδας-το μοναδικο θηλυκο ποταμι στην Ελλαδα-
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
αυτο ελεγα και εγω να σου πω!!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Τοτε δεν μενει παρα να το κανεις!!!γιατι τα καλυτερα τα αφησες τελευταια.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Την Ανδρίτσαινα να τη συνδυάσεις με τη γειτονική Καρύταινα! Πιο όμορφη κατά τη γνώμη μου!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
οποτε εχουμε ανδριτσαινα καρυταινα και καταρακτες νεδας!για λημνη καιαφα με παιρνει?
σας ευχαριστωω
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Στη λίμνη Καϊάφα μπορείς να κάνεις ένα πέρασμα πηγαίνοντας προς Νέδα. Είναι πάνω στο δρόμο. Σταμάτας, τη βλέπεις και συνεχίζεις. Δεν έχει κάτι άλλο να κάνεις πέρα από έναν μικρό περίπατο. Πάνω στο δρόμο στα δεξιά σου λίγο μετά τη λίμνη βρίσκεται η ταβέρνα "τα πεύκα" με πολύ νόστιμο φαγητό!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
την ταβερνα πευκα θα την επισκεφτω μονο και μονο που μου το ειπες!οποτε μονο για μικρη σταση και οπτικη επαφη η λιμνη καιαφα..μπορει να παω και το αλλο σαββατοκυριακο οποτε ανοιγεται ο δρομοσ και για αλλεσ προτασεις...
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Η Νέδα βρίσκεται στα σύνορα Ηλείας - Μεσσηνίας οπότε μπορείς να τη συνδυάσεις με βόλτα και καφεδάκι στην Κυπαρισσία (έχει και άνω πόλη κάτω από το κάστρο). Αν θέλεις παραθαλάσσιο περίπατο μπορείς να βολτάρεις στην παραλία στη Ζαχάρω. Θα χαρείς την άγρια ομορφιά της απέραντης παραλίας (αλλά πιθανότατα δε θα υπάρχει κάτι ανοιχτό για να κάτσεις). Επίσης στο ύψος του Πύργου βρίσκεται το Κατάκωλο, ένα λιμανάκι με καφετέριες και ψαροταβέρνες. Η ψαροταβέρνα "Γλυφάδα" πάνω στην γειτονική παραλία προσφέρει εξαιρετικό ψάρι σε τσιμπημένες τιμές.
 

Ellinaras

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΚΑΛΑΠΑΓΚΟΣ
Αν έχεις χρόνο πέρνα και μια βόλτα από Ταξιάρχες, τον μοναδικο παραδοσιακό οικισμό του νομού Ηλέιας (τα σημάδια της πυρκαιάς είναι ακόμα έντονα).Επίσης στον νομό υπάρχουν και δύο ωραίες μονές. Μονή Σκαφιδιάς και μονή Σεπετού.Πάρε τηλέφωνο από πριν για να δεις πότε είναι ανοικτά.
Επίσης για ψάξε και για το χωριό Αμπελιώνας Μεσσηνίας, όχι τόσο για το χωριό αλλά για το καστανοδάσος που το περιβάλει.
http://www.athinorama.gr/travel/articles/default.aspx?id=4036
Αυτά...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom