2 μερες ακομα!!

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
καλα μεσα σε 5 μερες εχουν γινει τα παντα.εμαθα οτι πηρανε την κοπελια μου καθηγητρια με αποσπαση στην αμαλιαδα!!!οποτε θα εχω απειρο χρονο να γυρισω τον νομο ηλειας μιας και μενω απενατι στην ζακυνθο και θα εχουμε και σπιτι βαση στην αμαλιαδα!!!!οποτε οτι λετε θα το κανω σας ευχαριστω πολυ παιδια και εσεις απιστευτοι και ολο το concept toy forum με την αμεση ανταποκριση του!!!!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
μιας και εχω συγγενεις αμαλιαδα και εμενα εκει οταν πηγαινα εκατσε τελεια!!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ακομα ηθελα να ρωτησω στον ναο του επικουρειου ειναι ανοικτα η θα την πατησουμε απο τους δηθεν αρχαιολογους που νοιζονται για τα μνημεια μας και ειναι τα παντα κλειστα και βλεπεις καποια εκθεματα σε μουσεια?
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Θα έχετε επομένως όλο τον χρόνο να απολαύσετε τις ομορφιές της Ηλείας! Στο ναό του επικούρειου απόλλωνα είχα πάει Φεβρουάριο, Σάββατο πρωί και ήταν ανοιχτά. Πάντως εξίσου με τον ναό (ο οποίος είναι σκεπασμένος με μια "προστατευτική" σκηνή εδώ και καμιά εικοσαετία!) με εντυπωσίσε ο περιβάλλον χώρος. Όταν τον επισκέφτηκα ήταν τυλιγμένος στην ομίχλη και είχα την αίσθηση οτι βρισκόμουν στα highlands...
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
εγω μονο την ιστορια του ξερω και τα περιεργα που μπορει να συμβαινουν σε σχεση με τον ναο οπτικη αισθηση ακομα..ελπιζω να ειναι ισαξιο των προσδοκιων μου αν και απο τους προγονουσ δεν εχω απογοητευτει ποτε.μιλαω για τους πολυ παλιους προγονους μας γιατι οι συγχρονοι μας εχουν κανει να χρωσταμε απο την μερα που γεννιομαστε!!

μεχρι τελους ιουνιου θα μπορω να επισκεπτομαι την ηλια οποτε θα κοιταξω και για καλοκαιρινους προορισμους
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
εκανα την βολτα και πραγματικα εφτασα στον ναο του Απολλωνα και μαγευτικα εκπληκτικα οπως και η διαδρομη που εκανα μεχρι να φτασω.τωρα στον γυρισμο μαυρισε η ψυχη μου με τα καμμενα παντου κομματια κορμων που σου θυμιζουν τι εχασες που δεν ηρθες να τα δεις οπως πραγματικα πρεπει.ειμαστε αξιοι της μοιρας μας μονοι μας καταστρεφομαστε...ο ναος σε εκπληκτικο σημειομε πολλες εφαρμογες και με τεραστια σημασια εχετε ακουσει εσεις για την περιστροφη του με βαση τον ηλιο??
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
εχει κανεις υπ οψιν ποιο ειναι το καλυτερο spa hotel σε εκεινη την περιοχη?
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Έχω την εντύπωση πως είναι το Aldemar στη Σκαφιδιά.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
εγω αυτο το ξενοδοχειο το ειχα ακουσει οταν ημουν φανταρος εκει χεχε αλλα μου ειπαν και για κυλληνη οτι εχει μερικα
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
ΛΙΜΝΗ ΚΑΙΑΦΑ-ΚΑΤΑΡΡΑΚΤΕΣ ΝΕΔΑ-ΒΑΣΣΕΣ-ΑΝΔΡΙΤΣΑΙΝΑ-ΚΑΡΥΤΑΙΝΑ

Παιδιά ξεκινώντας από Πάτρα θα κάνουμε την εξής διαδρομή: Θα περάσουμε μία βόλτα από τη λίμνη Καϊάφα, στη συνέχεια θα κατευθυνθούμε στους καταρράκτες της Νέδα, έπειτα θα επισκεφτούμε το Ναό του Επικούριου Απόλλωνα στις Βάσσες και θα καταλήξουμε στην Ανδρίτσαινα, όπου και σκεφτόμαστε να διανυκτερεύσουμε. Την επόμενη ημέρα θα κάνουμε τη βόλτα μας στην Καρύταινα και επιστροφή στην Πάτρα. Πώς σας φαίνεται το πρόγραμμα? Από λίμνη Καϊάφα ποια διαδρομή ακουλουθούμε για να φτάσουμε σε ένα ωραίο σημείο στη Νέδα? Από Νέδα πώς φτάνουμε πιο εύκολα στις Βάσσες (Ναός Επικούριου Απόλλωνα)? Κοιτάω χάρτες αλλά δεν μπορώ να επιλέξω την καλύτερη διαδρομή...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.524
Likes
7.775
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
νομιζω οτι περνωντας απο ΖΑΧΑΡΩ πας προς Φυγαλεια και απο το χωριο Φασκομηλο αφου αφησεις το αυτοκινητο πας με τα ποδια μεχρι το καταραχτη. .. μπορεις ομως για περισσοτερες πληροφοριες να τηλ στο ορειβατικο της Μεσσηνιας
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
νομιζω οτι περνωντας απο ΖΑΧΑΡΩ πας προς Φυγαλεια και απο το χωριο Φασκομηλο αφου αφησεις το αυτοκινητο πας με τα ποδια μεχρι το καταραχτη. .. μπορεις ομως για περισσοτερες πληροφοριες να τηλ στο ορειβατικο της Μεσσηνιας
Άλλος μου είπε ότι από το χωριό Πλατάνια προσεγγίζω καλύτερα τον καταρράκτη...Έχω μπερδευτεί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.895
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom