2 μερη που δεν.....

Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος η παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
γεια σας συνταξιδιωτες και συνταξιδιωτισσες,σε ολους μας αρεσουν τα ταξιδια,αλλα πιστευω οτι πανω στη γη σιγουρα υπαρχουν και μερη που δεν θελουμε η δεν προκειται να παμε ,η τα αφηνουμε τελευταια εφοσον εχουμε γυρισει ολα αυτα που θελουμε:lol:,εγω παντος τουρκια και αλβανια,οχι θεμα ρατσισμου,δεν ειμαι τετοιος,ισως να μην μου ταιριαζουν δε το εχω ψαξει:Dειναι σιγουρα 2 μερη που θα ηταν τα τελευταια που θα γυριζα...θα ηθελα να ακουσω και απο σας τη γνωμη σας,η καπου που πηγατε και δε προκειται να ξαναπατε...δικαιολογηστε την αποψη σας.......:p
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ έχω δώσει όρκο στον εαυτό μου πως δεν θα ξαναπάω ποτέ στην Πράγα. Το ξέρω πως πολλοί εδώ μέσα έχουν έναν εθισμό με την πόλη αυτή για το πόσο παραμυθένια είναι αλλά την αγένεια που αντιμετώπισα σαν τουρίστας εκεί (και έχω πάει και 2 φορές) δεν την έχω αντιμετωπίσει πουθενά αλλού!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Εγώ για την ώρα δεν αισθάνομαι καθόλου έτοιμος να αντιμετωπίσω τις δυσκολίες και τη φτώχια χωρών όπως η Ινδία και ορισμένες υποσαχάριες αφρικανικές χώρες με μεγάλα ποσοστά AIDS και πείνας. Δε το αποκλείω να αισθανθώ πιο έτοιμος στο μέλλον, απλά για μερικά χρόνια είμαι σίγουρος ότι δε θα καταφέρω να πάω, γιατί δε θα έχω την απαραίτητη ψυχολογική αντοχή και κάποιο ισχυρό κίνητρο.
 
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος η παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
φιλε παραλογιστη σιγουρα η αγενεια σε απωθει σε οποιο μερος και αν εισαι,και σιγουρα χαλιεσε,βεβαια εγω επειδη μολις φετος τα χριστουγεννα ημουνα εκει ετυχα πολυ αντιθετης μεταχειρισης,δεν ξερω αν παιζει ρολο το γκρουπ η το σολο,αλλα και τις 2 φορες που πηγες σου ετυχε?παραξενο και σεβαστη η αποψη σου....
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
φιλε παραλογιστη σιγουρα η αγενεια σε απωθει σε οποιο μερος και αν εισαι,και σιγουρα χαλιεσε,βεβαια εγω επειδη μολις φετος τα χριστουγεννα ημουνα εκει ετυχα πολυ αντιθετης μεταχειρισης,δεν ξερω αν παιζει ρολο το γκρουπ η το σολο,αλλα και τις 2 φορες που πηγες σου ετυχε?παραξενο και σεβαστη η αποψη σου....
Την πρώτη φορά είχα πάει εκδρομή με το σχολείο και ήμουν 14 δεν θυμάμαι και τρελά πράγματα αλλά μου έκανε εντύπωση η συμπεριφορά του κόσμου και πως δεν ήταν και η καλύτερη.

Την δεύτερη που πήγα πριν από κοντά 2 χρόνια όπου και η Πράγα έγινε η ελληνική μόδα (περπατάγαμε στο δρόμο και ακούγαμε ελληνικά) είχα πάει για ένα συνέδριο φοιτητικής οργάνωσης και γενικά πολύ αγένεια και από τους διοργανωτές, τους εκεί φοιτητές, την αστυνομία, τον ελεγκτή εισιτηρίων στο tram χαχα αν συνεχίσω θα πω και άλλα πολλά παραδείγματα...μπορεί να με είχε μουτζώσει ο θεός εκείνο το 5ήμερο τι να πω...μέχρι και σε αστυνομικό τμήμα πήγα!!! :shock:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ έχω δώσει όρκο στον εαυτό μου πως δεν θα ξαναπάω ποτέ στην Πράγα. Το ξέρω πως πολλοί εδώ μέσα έχουν έναν εθισμό με την πόλη αυτή για το πόσο παραμυθένια είναι αλλά την αγένεια που αντιμετώπισα σαν τουρίστας εκεί (και έχω πάει και 2 φορές) δεν την έχω αντιμετωπίσει πουθενά αλλού!
Σ' αγαπάω :bleh:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.162
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ έχω δώσει όρκο στον εαυτό μου πως δεν θα ξαναπάω ποτέ στην Πράγα. Το ξέρω πως πολλοί εδώ μέσα έχουν έναν εθισμό με την πόλη αυτή για το πόσο παραμυθένια είναι αλλά την αγένεια που αντιμετώπισα σαν τουρίστας εκεί (και έχω πάει και 2 φορές) δεν την έχω αντιμετωπίσει πουθενά αλλού!
Έχεις μήπως συγγένεια με κάποιο γνωστό και μη εξαιρετέο μέλος του forum που την έχει επισκευτεί 7 φορές και όμως της σέρνει τα εξ' αμάξης?
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Δεν ξανα παω στην Πραγα και στην Βιεννη. Στην Πραγα για τους γνωστους λογους.
Αγενης, χωρις παιδεια και με εφεση στην εκμεταλευση. Αλλωστε αυτο το εργο το εχω δει πολλες φορες στην Ελλαδα
Η Βιεννη τωρα, πολυ ομορφη, ησυχια, ταξη και πολυ βαρεμαρα μετα την 10η φορα που θα παει καποιος
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έχεις μήπως συγγένεια με κάποιο γνωστό και μη εξαιρετέο μέλος του forum που την έχει επισκευτεί 7 φορές και όμως της σέρνει τα εξ' αμάξης?
:haha: Όχι...ποιο είναι αυτό το γνωστό μέλος;

Εγώ και τις 2 φορές πήγα επειδή με πήγαν (σχολείο, συνέδριο)
 
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος η παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
Δεν ξανα παω στην Πραγα και στην Βιεννη. Στην Πραγα για τους γνωστους λογους.
Αγενης, χωρις παιδεια και με εφεση στην εκμεταλευση. Αλλωστε αυτο το εργο το εχω δει πολλες φορες στην Ελλαδα
Η Βιεννη τωρα, πολυ ομορφη, ησυχια, ταξη και πολυ βαρεμαρα μετα την 10η φορα που θα παει καποιος
καλα και συ 10 φορες εχεις παει στη βιεννη?χαθηκε ο κοσμος?:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.365
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom