2017. Πού πάμε;

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
η παγκόσμια πρωτεύουσα του ταγκό είναι
Και οι ομογενείς μας έχουν αναλογικά περισσότερες σχολές παραδοσιακών χωρών, αλλά είναι το ίδιο να χορέψεις τσάμικο στη πλατεία του χωριού στο πανηγύρι και ίσα στα hall της Νέας Υόρκης;
"Η πιο καθαρή ομάδα στην Ελλάδα είναι ο Ολυμπιακός. Ποιο πρωτάθλημα δεν ήταν καθαρό; Όχι πες μου ένα!"
Τάκης Τσουκαλάς, εξίσου αντικειμενικός φίλαθλος
Εδώ νομίζει ο Τσίπρας πως είναι αριστερός!
Κατά τ'άλλα θα συμφωνήσω με τα σχόλια σου για φούρνους street food και διασκέδαση, μουσεία κλπ. Μια ένσταση την έχω για την απαξίωση των άλλων πρωτευουσών, αλλά σιγά, περί ορέξεως...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.722
Likes
50.755
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και οι ομογενείς μας έχουν αναλογικά περισσότερες σχολές παραδοσιακών χωρών, αλλά είναι το ίδιο να χορέψεις τσάμικο στη πλατεία του χωριού στο πανηγύρι και ίσα στα hall της Νέας Υόρκης;
Η σοκολάτα ξεκίνησε από το Μεξικό. Σε καμία περίπτωση όμως δε θα βρεις καλύτερη σοκολάτα εκεί απ ΄ό,τι στο Βέλγιο ή την Ελβετία. Οι απανταχού οπαδοί του ταγκό στο Βερολίνο μαζεύονται όπου έχουν ειδικές εφημερίδες, περιοδικά μέχρι και ράδιο για το τι συμβαίνει εβδομαδιαίως ταγκουδικώς στην πόλη, παγκόσμιοι διαγωνισμοί, νέες τάσεις κλπ.
Εδώ νομίζει ο Τσίπρας πως είναι αριστερός!
Point given (σε σένα όχι στον Τσίπρα).
Κατά τ'άλλα θα συμφωνήσω με τα σχόλια σου για φούρνους street food και διασκέδαση, μουσεία κλπ. Μια ένσταση την έχω για την απαξίωση των άλλων πρωτευουσών, αλλά σιγά, περί ορέξεως...
Δεν είναι για να το παίρνεις στα σοβαρά, είναι που μας έκοψαν τα travel wars και δεν έχουμε πού να βγάλουμε τα απωθημένα μας.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.324
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ιασιο-Βουκουρεστι τον Απριλιο.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Δεν είναι για να το παίρνεις στα σοβαρά, είναι που μας έκοψαν τα travel wars και δεν έχουμε πού να βγάλουμε τα απωθημένα μας.
Δε θα ήταν άσχημο ένα travel war Βερολίνο με μια πόλη του νότου. Ε καταπληκτικέ moderator? :haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.722
Likes
50.755
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Toυ Νότου της Ευρώπης εννοείς ή του πραγματικού Νότου;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.751
Likes
15.219
Δε θα ήταν άσχημο ένα travel war Βερολίνο με μια πόλη του νότου. Ε καταπληκτικέ moderator? :haha:

Πάντως έχασε με διαφορά το Βερολίνο στο war με πόλη του Βορρά,φυσικά βγήκε πρώτο το Λονδίνο.Αν και το Λονδίνο δεν είναι μια οποιαδήποτε πόλη.Είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες πρωτεύουσες του κόσμου.


Σε mod όμως δεν ξέρω γιατί το λες.Αφού έχεις κι εσύ δικαίωμα νομίζω να βάλεις war όπως έκαναν τόσοι άλλοι.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002

alma

Member
Μηνύματα
3.751
Likes
15.219

Όταν η γερμανολαγνεία συναντά την τρολιά.Εκτός αν μπερδεύτηκες και ήθελες να πεις καρακαημένο Βερολίνο μπροστά στην Αιώνια Πόλη.

Επίσης ή ο @Samion δεν έχει δει ακόμα το σχόλιο ή αρνείται να σου απαντήσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.264
Μηνύματα
885.576
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom