2017. Πού πάμε;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δε ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ μετά τις πρόσφατες ψιλοαπογοητευτικές -χλιαρές- εντυπώσεις μου από τις Γερμανόφωνες χώρες ορκίστηκα να μη ξαναπατήσω σ΄αυτές παρά μόνο τζάμπα ή αν εξαντλήσω όλες τις υπόλοιπες! Μη με δείρετε αλλά ελάχιστες περιοχές στη Γερμανία και Αυστρία που επισκέφτηκα με γοήτευσαν πραγματικά. Ακόμα και το περιβόητο Σάλτσμπουρκ κ η Νυρεμβέργη που τόσα έχουν γραφτεί τι να πω.. Έχω δει πολύ καλύτερα μέρη.

Off topic sorry
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.403
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
το νέο δρομολόγιο που ανήγγειλε η ραιαν μεταξύ της Θεσσαλονίκης και της Κοπεγχάγης με γαργαλάει πολύ για τέλος Ιουνίου.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
τώρα συνειδητοποίησα ότι για το 2017 εκλεισα 2 ταξιδάκια που αφορούν σε 2 συνεχόμενα γράμματα της αλφαβήτου.... πι και ρο για μένα λοιπόν:)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.115
Likes
41.391
Ας γίνω εγώ λίγο πεζή: ταξιδεύω όταν και επειδή έχω τα λεφτά και τον χρόνο. Σε λίγους μήνες θα μου λείψουν και τα δύο λόγω εκπαιδευτικών υποχρεώσεων εμού και εκπαιδευτικών και ιατρικών υποχρεώσεων του βλασταριού μου . Τα ταξίδια θα μειωθούν -και ελπίζω να μην καταργηθούν τελείως. Επειδή βρέθηκα πριν λίγα χρόνια στην ίδια θέση ξανά, ξέρω ότι κι αυτό "ταξίδι" είναι. Θα τελείωσει κάποια στιγμή και θα ξαναρχίσουν τα χιλιομετρικά :). Μίλια να 'χουμε και υγεία, παιδιά...
Αυτες τις βλακειες ελεγα απο το αγχος μου τον Ιούνιο σε άλλο νήμα...Ηδη κλεισμένα δυο ταξίδια και θα κλεισω άλλα 2 μετά τα Χριστούγεννα. Κόβονται τα ταξίδια μωρε;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.724
Likes
50.757
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
τώρα συνειδητοποίησα ότι για το 2017 εκλεισα 2 ταξιδάκια που αφορούν σε 2 συνεχόμενα γράμματα της αλφαβήτου.... πι και ρο για μένα λοιπόν:)
Papua & Rwanda?

Εγώ για πρώτη φορα δε θα πάω πουθενά. Τέρμα τα δίφραγκα, από το 2018 και πάλι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.724
Likes
50.757
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τόσο ακριβά πήγε το μαλί εκεί που πήγες φέτος;
Ναι συν μια προσωπική επένδυση εκτος ταξιδιών, αλλα έπρεπε να γίνει κι αυτό.

Μου μένουν ακόμη δυο μήνες ταξίδι και είναι ήδη ο,τι καλyτερο έχω κάνει ποτε, δεν το μετανιώνω. Το 2017 τα κεφαλια μέσα, δεν πειράζει θα γράφουμε ιστορίες για τα προηγούμενα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.657
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom