2017. Πού πάμε;

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.550
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πριν 10 μερες γύρισα απο Ρώμη ,πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ,επαθα πλάκα απο το πόσο ωραία ήταν! Απο την επόμενη μέρα άρχισα να κοιτάω για το επόμενο ταξίδι μου, σκέφτομαι για τέλη Νοεμβρίου γιατί αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει μια,αλλα και δουλειάς και γάμου μιας φίλης.Πορτογαλία αλλα δεν ξέρω σε ποια πόλη ωστε να δούμε ωσα πιο πολλα γίνεται,5 μέρες και μπάτζετ 600Ε τι προτείνεται;;;
Βαρκελώνη με Σαντιάγκο ντε Κομποστέλα
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Προταση απο προσωπική εμπειρία :
Μπείτε Βολιβία με πτήση απο Cusco --- έχει πρωινη καθημερινή πτηση για ΛαΠαζ κ αν την κλείσεις νωρις θα τη βρεις καμια 80$
Απτο Uyuni συνεχισε προς Ποτοσι κ μετα Sucre -- κριμα με τοσο χρονο να μην πας
Απο Sucre για ΛαΠαζ εχει παμφθηνες πτήσεις (Boliviana Aviacion - BoA)
Κλείνε αεροπορικά απτις ιστοσελίδες των εταιρειών κ οχι απτα ψαχτήρια-πρακτορεία
Απο ΛαΠαζ πας λίμνη Τιτικακα κ περνάς Περου (Puno) απτα χερσαία σύνορα -- ομορφα φθηνα βολικά
Απο Puno συνεχίζεις νοτια με λεωφορεία
Να πω την αλήθεια την πτήση από Sucre δεν την είχα στο μυαλό μου. Πολύ καλή επιλογή :clap::clap::clap:. Και αεροπορικά που είναι απίστευτα καλά (28Ε) :shock::shock:. Μισή τιμή από τα ψαχτήρια από το site της ΒοΑ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Πριν 10 μερες γύρισα απο Ρώμη ,πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό ,επαθα πλάκα απο το πόσο ωραία ήταν! Απο την επόμενη μέρα άρχισα να κοιτάω για το επόμενο ταξίδι μου, σκέφτομαι για τέλη Νοεμβρίου γιατί αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει μια,αλλα και δουλειάς και γάμου μιας φίλης.Πορτογαλία αλλα δεν ξέρω σε ποια πόλη ωστε να δούμε ωσα πιο πολλα γίνεται,5 μέρες και μπάτζετ 600Ε τι προτείνεται;;;
Επίτρεψε μου εκτός απο Πορτογαλία δες και την περιπτωςη Μαδρίτη- Τολεδο- Αβιλα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Gdansk- Torun τον Απριλιο
Βενετια τον Ιουλιο
Canterbury (επιστροφη απο Δουβλινο για ενα 2ημερο) τον Ιουλιο
Πόρτο- Λισαβονα τον Αυγουστο
.
Update: η Βενετία τον Ιούλιο για αρκετό καιρό θα είναι με ερωτηματικό.
Παλέρμο 3 μέρες βέβαιο τον Ιούνιο.
Εκκρεμεί ακόμη κατι τέλος Αυγούστου, πιθανόν Βουδαπέστη.
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Aπρίλιο πάμε Νεπάλ 12 μέρες με την αγαπημένη μου να χτίσουμε σχολείο με ομάδα 35 ατόμων. Καλοκαίρι, αρχές Ιούλη σ ένα μικρό νησάκι για 4-5 μέρες, Αστυπάλαια-Ανάφη(λόγω Isabelle κυριως) κάτι τέτοιο ψάχνουμε και αρχές Αυγούστου σκεφτόμαστε για οδικώς στη Καππαδοκία. Υπάρχει ήδη σκέψη για Νοέμβριο, με την ίδια εθελοντική ομάδα σε Ταζμανία ή Ζάμπια. Το 2017 θα είναι μακράν από τις πιο ταξιδιάρικες μας χρονιές
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι έκλεισα το πρώτο μου ταξιδάκι για το 2017!!! Πρώτα ο θεός το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας 25/2-27/2 θα με βρει να "καρναβαλίζω" στη λατρεμένη Βενετία!! Είμαι πολύ χαρούμενη ξέρω θα γίνεται χαμός από κόσμο αλλά ήθελα να ξαναπάω Βενετία και νομίζω το καρναβάλι θάναι μοναδική εμπειρία
:pilot:
Λοιπόν, μετά τη Βενετία και το καρναβάλι της όπου θα παρευρεθώ για πρώτη φορά φέτος το τριήμερο της Καθ. Δευτέρας (φέτος συμπίπτουν), έχω κανονίσει ήδη για Αύγουστο ένα ταξίδι στην υπέροχη Γαλλία το οποίο θα πραγματοποιηθεί κυρίως με τρένο (επιλογή μου) ως εξής:
1) Αναχώρηση από Αθήνα για Βρυξέλλες όπου θα παραμείνω ένα βράδυ
2) Αναχώρηση από Βρυξέλλες με τρένο για Λυών όπου θα παραμείνω 5 μέρες με σκοπό να επισκεφτώ και το Annecy
3) Αναχώρηση με τρένο από Λυών για Αβινιόν όπου θα παραμείνω 7 μέρες με σκοπό να δω όση Προβηγκία μπορέσω!!
4) Αναχώρηση με τρένο για Μονπελιέ 3 μέρες και μια βολτούλα μέχρι το Carcassone
5) Αναχώρηση με τρένο (ουφ) για Τουλούζη 4 μέρες με επισκέψεις Cahors & Albi
6) Επιστροφή από Τουλούζη για Αθήνα
Εμμ... Δε μου πήγαινε βρε παιδιά να μη πάω πουθενά στο ενδιάμεσο εξωτερικό.. Έτσι έκλεισα κ το τριήμερο Πρωτομαγιάς να πάω Κοπεγχάγη!!

Του πανακρίβου η Κοπεγχάγη όμως κλαψ
 
Μηνύματα
6
Likes
4
τι κοστος εχουν τα τρενα?
Εμμ... Δε μου πήγαινε βρε παιδιά να μη πάω πουθενά στο ενδιάμεσο εξωτερικό.. Έτσι έκλεισα κ το τριήμερο Πρωτομαγιάς να πάω Κοπεγχάγη!!

Του πανακρίβου η Κοπεγχάγη όμως κλαψ
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Επειδή δεν μπορώ να κάνω edit: @Κωσταντίνος 1991 αν δεν κατάλαβα καλά κι εννοείς τη Γαλλία (εγώ σου απάντησα για Κοπεγχάγη) νομίζω νορμάλ τιμές. Αναλόγως τη διάρκεια του ταξιδιού κυρίως και πόσο νωρίς θα κλείσεις (ίσως). Το πιο ακριβό είναι το σκέλος Βρυξέλλες-Λυών που είναι τρίωρο και βάλε ταξίδι. Μπορείς να δεις εδώ http://www.voyages-sncf.com/
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Αχ δε ξέρω δεν έφτασα ακόμα στις συγκοινωνίες, είδα τιμές δωματίων απλώς και ξεράθηκα :haha:
Οι συγκοινωνίες ειναι το μόνο που δεν μου φανηκε ακριβο στην Κοπεγχαγη :haha:
Προτεινω να παρεις το πακετο των 10 διαδρομων, το οποιο σε παει απο αεροδρομιο μεχρι Κοπεγχαγη και Helsingor σε αστειες τιμες. Επισης αστειο ποσο το θαλασσιο περασμα σε Helsinborg.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.894
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom