2018 Που πάμε;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ε ρε σουξε η Πορτογαλία φετος!! Να γραψετε ιστοριες, είναι στόχος. Θα παει κανείς κ στο Φάρο που μου εχει "κατσει" να παω να μου πειτε εντυπωσεις;;
 
Last edited:

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Από τα κλεισμένα, Ρώμη τον Φλεβάρη (κινδυνεύω να κηρυχτώ ανεπιθύμητος μιας και όλο το '17 δεν πήγα ούτε μια φορά!), τον Απρίλη Βουκουρέστι και τον Αύγουστο Γάλλο-Ιταλική Ριβιέρα. Στην ανεύρεση ημερομηνιών για Κεφαλλονιά και Σάμο. Και μετά από 2 χρόνια τέλος και τα πειράματα με τις low cost.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ε ρε σουξε η Πορτογαλία φετος!! Να γραψετε ιστοριες είναι στόχος. Θα παει κανείς κ στο Φάρο που μου εχει "κατσει" να παω να μου πειτε εντυπωσεις;;
Το Φάρο είναι στο πρόγραμμα φυσικά και θα γράψω τα best of της κάθε πόλης που θα δω...έχω πάθει και μια στέρηση Ιταλικού αέρα....όλο και τριγυρίζει στο μυαλό μου
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ε ρε σουξε η Πορτογαλία φετος!! Να γραψετε ιστοριες, είναι στόχος. Θα παει κανείς κ στο Φάρο που μου εχει "κατσει" να παω να μου πειτε εντυπωσεις;;
Κράτα μικρό καλάθι για το Φάρο (την πόλη).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πέραν ενός μικρού (συμπαθητικού μεν, αδιάφορου δε) ιστορικού κέντρου που δεν διαφέρει ως αίσθηση από τα ιστορικά κέντρα άλλων πόλεων της Πορτογαλίας, τίποτα δεν μας έκανε ιδιαίτερη εντύπωση εκτός από κάτι που μόνον εκεί είδαμε (ίσως και απ' ολόκληρη την Ευρώπη): Στις κολώνες του ηλεκτρικού - σε πολλά σημεία - είχε κρεμασμένες (με ευθύνη του Δήμου) μικρές σακούλες για να τις χρησιμοποιούν οι δημότες όταν λέρωνε ο σκύλος τους το πάρκο ή το πεζοδρόμιο! :)

Πολύ πιο ενδιαφέρον από το Φάρο είναι το Λάγκος και όοοολη η περιοχή δυτικά του, με τις εντυπωσιακές παραλίες μέχρι το τελευταίο ακρωτήριο, τις φωτογραφίες των οποίων θαυμάζεις στο ίντερνετ. :)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Πέραν ενός μικρού (συμπαθητικού μεν, αδιάφορου δε) ιστορικού κέντρου που δεν διαφέρει ως αίσθηση από τα ιστορικά κέντρα άλλων πόλεων της Πορτογαλίας, τίποτα δεν μας έκανε ιδιαίτερη εντύπωση εκτός από κάτι που μόνον εκεί είδαμε (ίσως και απ' ολόκληρη την Ευρώπη): Στις κολώνες του ηλεκτρικού - σε πολλά σημεία - είχε κρεμασμένες (με ευθύνη του Δήμου) μικρές σακούλες για να τις χρησιμοποιούν οι δημότες όταν λέρωνε ο σκύλος τους το πάρκο ή το πεζοδρόμιο! :)

Πολύ πιο ενδιαφέρον από το Φάρο είναι το Λάγκος και όοοολη η περιοχή δυτικά του, με τις εντυπωσιακές παραλίες μέχρι το τελευταίο ακρωτήριο, τις φωτογραφίες των οποίων θαυμάζεις στο ίντερνετ. :)
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες μας ενδιαφέρει η χειμερινή άποψη της Πορτογαλίας καθώς και οι παλιές πόλεις ιστορικά μνημεία κλπ
Πάντως και εμένα μου έκανε εντύπωση σε δύο πάρκα της Τσεχίας αυτές οι σακούλες για τα σκυλιά που είχαν και ιδιαίτερες ζωγραφιές για να ξεχωρίζουν
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν θυμάμαι έχει και μια όμορφη εκκλησία.Κατά τ'άλλα συμφωνώ με τον Μπάμπα.
Αδιάφορη παραθαλάσσια πόλη.
ΚΑι τα καλοκαίρια φίσκα σε αστακοχρωματιστούς συνταξιούχους expats. Μακριά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom