2020 Που πάμε.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.970
γιατί μας προέκυψε εκδρομή με το Γυμνάσιο. Ο σύλλογος γονεων (οπου συμμετέχω) αποφάσισε να οργανώσει 4μερη εκδρομή στο Οσλο. Οπότε γερή οικονομία τώρα, να καταφέρω να αποταμιεύσω κατιτίς για να πάμε 3 άτομα στο Οσλο.. Η πρόεδρος του συλλόγου που ασχοληθηκε και το πρότεινε πιστεύει μετα από ερευνα που έκανε ότι για 4 μέρες αεροπορικά και ξενοδοχεία θα μας πάνε γύρω στα 350-400 €.
Ευχομαι να τα καταφερετε. Και κουραγιο στις οικογενειες που δεν θα τα καταφερουν και θα εχουν τα παιδια τους να οδυρονται που δεν θα πανε.
Ειναι πολυ συνηθισμενο πια. Απο την 5ημερη στη Ροδο μια φορα για ενα παιδι καποτε περασαμε στις 4ημερες καθε χρονο εξωτερικο για 4-5 χρονια εν μεσω κρισης. Για ολη την οικογενεια ομως το ακουω πρωτη φορα!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Το πρώτο του 20 θα είναι η Ιορδανία. Αν είμαστε καλά... Και θα είναι η πρώτη χώρα που θα πάω για πρώτη φορά. Δεν περιβρέχεται από θάλασσα....
Η ερυθρα δεν πιανεται;;;
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
@paefstra έχεις απόλυτο δίκιο (κι εγώ το ακούω πρώτη φορά για ολη την οικογένεια) και είμαι εναντίων τετοιων εκδρομών στα σχολεία. Το βίωσα με την μεγάλη μου κόρη που δεν ειχα τη δυνατότητα να την αφήσω και καποια στιγμή βγηκε μπροστά στο σχολείο και ειπε ότι μας χωρίζεται σε 2 κατηγορίες παιδιών, αυτών που μπορούν και αυτών που δεν μπορούν. Το ειπα και στη συγκέντρωση που κάναμε. Και για μενα ειναι πολυ δύσκολο γιατί έχω 2 παιδιά στο γυμνάσιο και δεν έχω την οικονομική δυνατότητα και από την άλλη μου ειπαν οτι "πρέπει" να πάω για να βοηθήσω με την οργάνωση και την επιτήρηση Η εκδρομή δεν θα γινει από το σχολείο αλλά από το σύλλογο, για αυτό το λόγο αν θέλουν μπορούν να συμμετασχουν και οι γονείς και θα ειναι σε περίοδο διακοπών του σχολείου ώστε ούτε τα παιδια που συμμετεχουν να πάρουν απουσίες, ούτε αυτά που δεν θα καταφέρουν να έρθουν να κάτσουν να κανουν μάθημα ενώ τα άλλα ειναι εκδρομή.

Ασε που το ταξιδάκι μία φορά το χρόνο μόνη μου - χωρίς παιδιά- είναι το μοναδικό πράγμα που κάνω για τον εαυτό μου, είναι το δώρο μου.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.970

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επειδη με αγχωσατε με αυτο το θεμα https://www.travelstories.gr/community/threads/Υπερτουρισμός.61347/#post-742084, εκλεισα το πρωτο ταξιδι του 2020 για Βενετια. Ειναι η δευτερη προσπαθεια μου, πριν 2 χρονια ακυρωσα αναιμακτα εισιτηρια. Ελπιζω να μην ξανακατσει στραβη.
Επειδή αγχώθηκες πηγές στην Πιο υπερτουριστικη πόλη του πλανήτη;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.970
Επειδή αγχώθηκες πηγές στην Πιο υπερτουριστικη πόλη του πλανήτη;
Αγχωθηκα να παω πριν γινει πολυ πιο απολυτα, αηδιαστικα, αφορητα, υπερκινεζοποιημενη πολη του πλανητη στα προσεχη χρονια σε σχεση με σημερα. Το οτι θα παω καποτε ειναι δεδομενο.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Αγχωθηκα να παω πριν γινει πολυ πιο απολυτα, αηδιαστικα, αφορητα, υπερκινεζοποιημενη πολη του πλανητη στα προσεχη χρονια σε σχεση με σημερα. Το οτι θα παω καποτε ειναι δεδομενο.
Λοιπόν μιας και η κουβέντα πήγε πάλι στους μικρούς δαίμονες, να μεταφέρω τη σημερινή μου εμπειρία. Σε κάθε φωτογραφική καβατζα καμία τριανταρια Κινέζοι να βγάζουν από 48 φωτογραφίες ο καθένας. Στα σημεία με τη θέα στο ηλιοβασίλεμα είχαν συγκεντρωθει κάνα δίωρο πριν τη δύση. Στο σημείο με θέα της καμπάνες της Οίας ήταν μια οικογένεια, εγώ, και μετά όλοι Κινέζοι.
Επιστρεφοντας στο ξενοδοχείο μου είπε η ιδιοκτήτρια ιστορίες με μαγείρεμα γαριδων σε βραστήρα κοκ. Μικροί θεοί.
Μαντέψτε από πού είναι ο κύριος που έχει ξαπλωσει; :p
IMG_20190529_190126.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom