1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

2020 Που πάμε.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος panpan, στις 2 Ιανουαρίου 2019.

1. panpan

panpan Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Self-banned
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Self-banned
    Καλή χρονιά.Το 2019 μας μπήκε και κάποιοι ήδη έχουν αρχίσει να προετοιμάζονται
    και για τον επόμενο χρόνο.Το σίγουρο για μένα είναι ένα Λονδίνο για μια έκθεση και
    σίγουρο πάλι προς Γερμανία και Γαλλία.
    Για πέστε τις σκέψεις σας.

kitsos!, karfitsa, interted and 4 others like this.

2. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Αν δεν μπει στα πλανα του 2019, τα οποια μαλλον ολοκληρωθηκαν, λεω να κλεισω επιτελους το κενο του χαρτη που εχω στη Βενετια. Επισης λεω για Γαλλια Τουλουζ εως Μπορντω αλλα αν βρω με μιλια.

greco, alvadi, vikara and 1 other person like this.
  3. mikrh tsopana

mikrh tsopana Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Σαν Σεμπαστιάν/Βιτόρια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    θα το αποφασίσω αύριο
    Επειδή το 2018 δεν το πραγματοποίησα και μάλλον ούτε το 2019 θα το κάνω, θα ήθελα το 2020 να πάω επιτέλους στο Καζακστάν. Αυτό είναι το μόνο που σκέφτομαι προς στιγμήν. Από την άλλη, εδώ μεθαύριο φεύγω για Ελλάδα και δεν έχω καν κλείσει το μισό κομμάτι του ταξιδιού, σιγά μην κλείσω από τώρα κάτι τόσο μακρινό. :bleh:

4. BASILISPAP

BASILISPAP Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Απο εδώ και από εκεί...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ιαπωνία, Περού, Ισλανδία
    Αν δεν ήταν τα χρήματα θα ήθελα, Ισλανδία, Ιαπωνία, Τατζικιστάν και Περού... :D Τον επόμενο μήνα πάμε Σρι Λάνκα, του χρόνου βλέπουμε! Υγεία και όλα γίνονται.

kitsos!, Yorgos, alvadi and 1 other person like this.
  5. buffon85

buffon85 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κένυα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
    τελευταια μερα των διπλων ποντακιων αποφασισα να το ριξω εξω και να κλεισω εισιτηρια για το 2020,
    440 και 160000 ποντους μετα, εκλεισα σευχελλες για 14 μερες :D:clap:

6. fenia42

fenia42 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλαιστίνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
    Μήπως βιάζεστε λίγο για το 2020; Όπως και να’χει θέλω να πάω με το παιδάκι μου στο Ουζμπεκισταν με λίγη Σον Κουλ από Κιργισταν για να μάθει για ποιο λόγο η μανούλα της άφησε μέρος της ψυχής της στην κεντρική Ασία.
    Επίσης, θα ήθελα Φερόες ή Σβαλμπαρντ για το επόμενο έτος. Τέλος θέλω να πάμε με την @underwater Αζερμπαιτζαν ή Λευκορωσία. Γιατί μια φορά το χρόνο ταξίδι μαζί της είναι η συνήθεια που έγινε λατρεία!

kitsos!, xalara, echo2011 and 8 others like this.
  7. alvadi

alvadi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ρώμη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    Αν καταφέρω να ταξιδέψω το 2020 εξωτερικό, σκοπεύω να πάω Λισαβόνα. Θα εξαρτηθεί από διάφορα.

panpan, katkats, yllos and 1 other person like this.
  8. Penny90

Penny90 Member

panpan and alvadi like this.
  9. MVSylvia

MVSylvia Member

Αιθιοπία Σεπτέμβριο 2020, Κεράλα τέλη 2019 ή αρχές 2020. Αυτά σχεδιάζονται προς το παρόν μιας και τον Ιούλιο κάνω το τελευταίο του 19.

kitsos!, kalove and fenia42 like this.
  10. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Με αφορμη την ξαφνικη μετακομιση φιλης στο Newcastle, σε αποσταση αναπνοης απο τη Σκωτια, θα εχω την ευκαιρια να επισκευτω και τον βορρα το 2020.
    Δραμα το brain drain (οχι για αυτους) αλλα ειναι αφορμες για πολλα ταξιδια για μας.

kitsos!, panpan, makisg and 1 other person like this.
  11. soudianos

soudianos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Βερακρούζ
    Το πρώτο του 20 θα είναι η Ιορδανία. Αν είμαστε καλά... Και θα είναι η πρώτη χώρα που θα πάω για πρώτη φορά. Δεν περιβρέχεται από θάλασσα....

12. alvadi

alvadi Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ρώμη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    Τα δικά μου σχέδια αλλάζουν...ακόμα δεν τα έβαλα κάτω.. αφήνουμε προς το παρόν τη Λισαβόνα, γιατί μας προέκυψε εκδρομή με το Γυμνάσιο. Ο σύλλογος γονεων (οπου συμμετέχω) αποφάσισε να οργανώσει 4μερη εκδρομή στο Οσλο. Οπότε γερή οικονομία τώρα, να καταφέρω να αποταμιεύσω κατιτίς για να πάμε 3 άτομα στο Οσλο.. Η πρόεδρος του συλλόγου που ασχοληθηκε και το πρότεινε πιστεύει μετα από ερευνα που έκανε ότι για 4 μέρες αεροπορικά και ξενοδοχεία θα μας πάνε γύρω στα 350-400 €. Το ταξίδι προγραμματίζεται για την εβδομάδα μετά το Πάσχα.

KIKI and panpan like this.