2020 Που πάμε.

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλή χρονιά σε όλους τους φίλους του forum!!

Το 2019, για να πάει γούρικα η ταξιδιωτική χρονιά, ξεκίνησα με μια Ρώμη αρχές Φεβρουαρίου και κατόρθωσα να κάνω το καλοκαίρι ένα ταξίδι που επιθυμούσα χρόνια, την Ανδαλουσία.

Φέτος, για να πετύχει πάλι η συνταγή και να καταφέρω να κάνω την Ισλανδίτσα που τόσο μα τόσο πολύ θέλω, ξεκινάω με μια Ρώμη σε 2 βδομαδούλες (έξτρα τουίστ, θα ξαναγιορτάσω τα γενέθλια μου στην Ιταλία μετά από 8 χρόνια!!). Δεν σκέφτομαι κάτι άλλο, τουλάχιστον μέχρι το Σεπτέμβρη, γιατί η Ισλανδία θα κοστίσει αρκετούτσικα. Ίσως κανένα κοντινό νησάκι αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας. Ο στόχος είναι η Ισλανδία!
Η Ισλανδία θα φάει τα λεφτά πολλών φέτος αλλά χαλάλι της...για να τα διαβάζω τα γράφω, είμαι μέσα στους Ισλανδόπληκτους που θα κάνουν το όνειρο πραγματικότητα φέτος.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
καλησπέρα στην παρέα!! προς το παρόν εχει κλειστεί πασχαλινή 11 ημερη κρουαζιέρα στα κανάρια!! και μια εκδρομη στην Βαρκελώνη τον Νοέμβριο και μια μινι κρουαζιέρα (''εκπληξη) για να μυήσουμε και τους μή έχοντες την εμειρία σε αυτό το είδος ταξιδίου!! Ιούλιος Αύγουστος στην αγαπημένη Χαλκιδικη με διάφορες εκδρομές στα πέριξ.. και ότι αλλο ¨ηθελε προκύψει...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Η Ισλανδία θα φάει τα λεφτά πολλών φέτος αλλά χαλάλι της...για να τα διαβάζω τα γράφω, είμαι μέσα στους Ισλανδόπληκτους που θα κάνουν το όνειρο πραγματικότητα φέτος.
Χαιρομαι που θα πας , αξιζει πολύ.
Πηγα τον περασμενο Οκτώβριο.

Για τα χρήματα δεν χάλασα τόσα πολλά οσα φανταζομουν.
Πηγα 7μερες/6 νυκτες εκανα τον γυρο του νησιου και πληρωσα 1000 ευρώ σε αεροπορικό , διαμονη (σε ωραία σπίτια ) και μεταφορές .
Συν οτι χάλασα σε φαγητό που δεν ηταν πολλά γιατί ειναι πανακριβο και μονότονο στα εστιατορεια και ψωνιζα απο σουπερ μαρκετ . Εφαγα και 5-6 φορές εξω αλλά δεν εμεινα ευχαριστημενη .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
ποσο σας ζηλευω που μπορειτε να κλεινετε ετσι :( λογω δουλειας δνε μπορω να κανω σχεδια in advance :(:(
Η λέξη ζηλευω δεν μου αρέσει , αλλά το προσπερνώ.

Καλά θα ηταν να προσεχουμε τι σκεφτόμαστε. Χρόνια στον ιδιωτικό τομέα , μετραγα τις ημερες και ανεχόμουν τις διαθεσεις του εκάστοτε εργοδότη και τις φασαριες των συναδελφων. Ευχομουν να ανηκα σε άλλη εργασιακή κατηγορία .
Οταν εμεινα ανεργη για πολυ μεγάλο διάστημα ειχα αφθονο χρόνο, αλλά ουτε χρηματα ουτε διάθεση για ταξιδια.
Ας είμαστε καλά να ταξιδευουμε εστω και χωρίς σχέδια in andance.

Δεν ειναι προσωπικό το σχόλιο απλά μου ξυπνησες μνήμες .
 
Last edited:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Τελικά δεν έχει Μπαλί - Ταϊλάνδη. Αντ' αυτών προστέθηκε το Langkawi (Μαλαισία) για πέντε ημέρες, μετά από 25 μέρες στο Βιετνάμ και έξι στην Καμπότζη. Όποτε ετοιμάζουμε τρία σακίδια 7 κιλών, συν το carrier για τον μπόμπιρα, μαζί με έξτρα ασκήσεις πλάτη στο γυμναστήριο. Τίποτα περιττό, για να μην το χρυσοπληρώσουμε.
Στο Langkawi γιατί;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
εκλεισα κολομβια, αποφασισαμε σεπτεμβριο για δυο λογους.
για να χαρουμε ολο το ελληνικο καλοκαιρι, οκ και σεπτεμβριος καλοκαιρι ειναι βεβαια. δευτερον για να κλεισω και τα υπολοιπα, δωματια και μεταφορικα, χωρις κανενα αγχος για τις αδειες.
ακομα δεν εχω ιδεα για το προγραμμα, σιγα σιγα

σαλσαααααα
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξιδεύουμε οικογενειακά (παιδιά έφηβοι πλέον) εξωτερικό δυο φορές τον χρόνο, καλοκαίρι και Χριστούγεννα. Το 2019 κάναμε ένα υπέροχο 12ήμερο road trip Βαυαρία, Αλσατία, Μέλα Δρυμό τον Ιούλιο και Μπριζ, Γάνδη, Βρυξέλλες Χριστούγεννα. Για το 2020 έχω ήδη κλείσει Αγία Πετρούπολη για τον Αύγουστο κάνοντας χρήση e visas και για Χριστούγεννα μάλλον Βουδαπέστη.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Για το 2020 προς το παρόν έχουμε τα εξής σίγουρα:
Πάσχα: Βουδαπέστη-Μπρατισλαβα (6 μέρες με μια μονοήμερη στην Μπρατισλάβα)
Αύγουστο: 12 νύχτες Ισπανία - Γιβραλταρ (Μαδρίτη Τολεδο Σεβιλλη Γιβραλταρ Βαλενθια)

Και τον Δεκέμβριο θα παίξει η Αίγυπτος η Γερμανια
Αυτά έχουμε εκτός απροόπτου✈
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Έμενε ένα κενό κάποιων ημερών (μπέρδεψα τις ημερομηνίες Πάσχα, ας όψεται η Google και το Πάσχα των καθολικών), θέλαμε κάπου μόνο για "ξεκούραση", και βρήκαμε να βγάλουμε και δίπλωμα scuba αρκετά φθηνά. Επίσης βόλευαν οι πτήσεις από θέμα τιμής για εκεί και μετά Ελλάδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom