2022. Που πάμε;

D

Delmem38110

Guest
Έκλεισα Χιλή σε τιμή το λες και κλέψιμο τον Αύγουστο...πιστεύω να ανοίξει το νησί του Πάσχα γιατι δε βρίσκω πτήσεις προς το παρόν.
Santiago έχουμε κλείσει κι εμείς ένα τετραήμερο και μετά απευθείας πτήση για κουσκο από SCL.
αν δεν ακυρώσει αλλάξει τις πτήσεις της η ethiopen.
διαφορετικά από Μπογκοτά λίμα. δεν το αφήνω στην τύχη φέτος. καλύτερα να χάσω μερικά χρήματα στις ακυρώσεις παρά να τρέχω να βρω εισιτήριο τελευταία στιγμή.
 
Last edited by a moderator:

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μεχρι τωρα κανενα απο τα κλεισμενα ταξιδια δεν εχει προχωρησει βελουδινα. Εχω ηδη τρεις ακυρωσεις πτησεων σε 3 ταξιδια απο Aegean, που υποτιθεται οτι ειναι και σιγουρακι οι πτησεις της. Στη μια απο αυτες μας κρεμασαν τελειως, παπαλα η Κροατια.
Ειναι περιεργο οτι ακομη ειναι μηδαμινες οι αλλαγες στις προγραμματισμενες πτησεις με low cost.
Παρολα αυτα φαινεται οτι με τις τιμες των καυσιμων εκει που ειναι, οι εταιρειες μαζευουν το προγραμμα τους.
Με τα νεα δεδομενα λοιπον , με αυτη τη σειρα:

Ελσινκι, αν δεν κοπει στο παρα πεντε κι αυτο το ταξιδι.
Σλοβενια
Ιταλια
Πορτογαλια
Σουηδια
Επισης ακυρωνω με δικη μου πρωτοβουλια ενα 3ημερο στο Παρισι που οι ημερομηνιες ειναι εντελως χαλια τελικα.
@paefstra, για πότε τα είχες κλεισμένα τα ακυρωμένα;
Η Aegean μου έχει ήδη αλλάξει δύο φορές τη Μάλτα για Πάσχα. Μικρές αλλαγές ευτυχώς.
Περιέργως η Ryan για Βιέννη τέλος του μήνα σταθερή. Ελπίζω να παραμείνει έτσι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μεχρι τωρα κανενα απο τα κλεισμενα ταξιδια δεν εχει προχωρησει βελουδινα. Εχω ηδη τρεις ακυρωσεις πτησεων σε 3 ταξιδια απο Aegean, που υποτιθεται οτι ειναι και σιγουρακι οι πτησεις της. Στη μια απο αυτες μας κρεμασαν τελειως, παπαλα η Κροατια.
Ειναι περιεργο οτι ακομη ειναι μηδαμινες οι αλλαγες στις προγραμματισμενες πτησεις με low cost.
Παρολα αυτα φαινεται οτι με τις τιμες των καυσιμων εκει που ειναι, οι εταιρειες μαζευουν το προγραμμα τους.
Με τα νεα δεδομενα λοιπον , με αυτη τη σειρα:

Ελσινκι, αν δεν κοπει στο παρα πεντε κι αυτο το ταξιδι.
Σλοβενια
Ιταλια
Πορτογαλια
Σουηδια
Επισης ακυρωνω με δικη μου πρωτοβουλια ενα 3ημερο στο Παρισι που οι ημερομηνιες ειναι εντελως χαλια τελικα.
Σε τι είναι σίγουρακι; Απο την αρχή της πανδημίας ακυρώνει συνεχώς κι αυτή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
@paefstra, για πότε τα είχες κλεισμένα τα ακυρωμένα;
Η Aegean μου έχει ήδη αλλάξει δύο φορές τη Μάλτα για Πάσχα. Μικρές αλλαγές ευτυχώς.
Περιέργως η Ryan για Βιέννη τέλος του μήνα σταθερή. Ελπίζω να παραμείνει έτσι.
Εχω την μεγαλειωδη ακυρωση για Κροατια το Πασχα που μαλιστα αρνηθηκαν να αντικαταστησουν στην ιδια ημερομηνια με αλλες συνεργαζομενες εταιρειες.
Μια Ιουλη εσωτερικου, μας εσπρωξαν πιο νωρις την ιδια μερα.
Και μια καταργηση για Λισαβωνα αλλα μας προωθησαν σε πιο βολικο για μας δρομολογιο παλι με Aegean.
@Yorgos 40 μερες πριν εχω δει καταργηση μονο απο τη ρημαδοwizz. Πραγματικα τετοιο κρεμασμα πασχαλιατικα ποτε.Επισης ελιωσα για να βρω δωρεαν με μιλια τοσο αργα και σε τοσο δυσκολες ημερομηνιες για να παμε καπου που να μην ειναι παλι το πασπαρτου της Ιταλιας (που κι εκει οι τιμες ειναι στον θεο αν δεν βρεις award).
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εχω την μεγαλειωδη ακυρωση για Κροατια το Πασχα που μαλιστα αρνηθηκαν να αντικαταστησουν στην ιδια ημερομηνια με αλλες συνεργαζομενες εταιρειες.
Μια Ιουλη εσωτερικου, μας εσπρωξαν πιο νωρις την ιδια μερα.
Και μια καταργηση για Λισαβωνα αλλα μας προωθησαν σε πιο βολικο για μας δρομολογιο με Aegean.
@Yorgos 40 μερες πριν εχω δει καταργηση μονο απο τη ρημαδοwizz. Πραγματικα τετοιο κρεμασμα πασχαλιατικα ποτε.
Κατάλαβα... Από τη μία μάστιγα στην άλλη οι ταξιδιάρηδες.
Ας γίνει η Βιέννη αυτό το μήνα και βλέπουμε για Πάσχα.
Πάλι δύσκολοι οι προγραμματισμοί, και τα δύο ταξίδια τα έχω κλείσει από το καλοκαίρι, η Μάλτα έχει φάει ήδη δύο αναβολές, μία λόγω Covid και μία από εμπλοκή επαγγελματική δική μου.
Υπομονή!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Κατάλαβα... Από τη μία μάστιγα στην άλλη οι ταξιδιάρηδες.
Ας γίνει η Βιέννη αυτό το μήνα και βλέπουμε για Πάσχα.
Πάλι δύσκολοι οι προγραμματισμοί, και τα δύο ταξίδια τα έχω κλείσει από το καλοκαίρι, η Μάλτα έχει φάει ήδη δύο αναβολές, μία λόγω Covid και μία από εμπλοκή επαγγελματική δική μου.
Υπομονή!
Εχεις τσεκαρει τιμες για Πασχα, ακομη και low cost? Αν ξαναστραβωσει θα πηδηχτω απο το παραθυρο Με μιλια μονο κατι business ξεμειναν και δεν εχω ορεξη να φαω 40.000 μιλια ×2 μονο για να παμε Ευρωπη. Ουτε να πληρωσω χρυσαφι τη ryanair. Μου ηρθε κολπος ψαχνοντας χθες. Καλυτερα να παρουμε λεωφορειο να γνωρισουμε τις ομορφιες της Αλβανιας η πλοιο για Ανκονα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εχεις τσεκαρει τιμες για Πασχα, ακομη και low cost? Αν ξαναστραβωσει θα πηδηχτω απο το παραθυρο Με μιλια μονο κατι business ξεμειναν και δεν εχω ορεξη να φαω 40.000 μιλια ×2 μονο για να παμε Ευρωπη. Ουτε να πληρωσω χρυσαφι τη ryanair. Μου ηρθε κολπος ψαχνοντας χθες. Καλυτερα να παρουμε λεωφορειο να γνωρισουμε τις ομορφιες της Αλβανιας η πλοιο για Ανκονα.
Για Πάσχα ελπίζω πως δε θα έχει αλλαγή ή ακύρωση η Μάλτα. Έχω κλείσει τα εισιτήρια από Ιούλιο.
Ήδη έχουν αλλάξει δύο φορές την ώρα.
Αν ακυρωθεί, θα καμωθώ εδώ, δε θα ψάχνω άλλα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εγω φευγω για Μασσαλια στις 27 και ελπ[ιζω να μην φαω ακυρωση..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom