2022. Που πάμε;

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Ψαχνομαι για Πασχα του 22. Βασικη μου επιθυμια ειναι το Στρασβουργο, που ακυρωθηκε περσι το Πασχα. Αλλα αγνοω αν φετος η easyjet θα βαλει δρομολογιο Αθηνα Βασιλεια που βολευε πολυ. Ουτε ξερω αν θα το ρισκαρα να κλεισω με easyjet παλι που καποιες ακυρωσεις τις κανει οπως περσι που ακυρωσε.

Η προθεση μου ειναι να κλεισω δωρεαν ακυρωσιμα εισιτηρια Aegean με μιλια . Αν και δεν ξερω σε ποιο απο τα κοντινα αεροδρομια θα βρω πηγαινε ελα πασχαλιατικα, να προτιμησω ποιο απο ολα?
Παρισι
Ζυριχη
Στουτγκαρδη
Φρανκφουρτη?

Έχω πάει και από Στουτγκάρδη και από Φραγκφούρτη, οδικώς βέβαια με νοικιασμένο αμάξι. Δεν θυμάμαι ποια πόλη είναι πιο κοντά, αλλά στην πτήση από Θεσσαλονίκη προς Στουτγκάρδη συνταξιδευα με μια κοπέλα που έμενε Στουτγκάρδη και μου έλεγε ότι πολλές φορές τα σαββατοκύριακα πήγαιναν με την παρέα της για βραδινή έξοδο στο Στρασβούργο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Η αποφαση που πηρα ειναι να επιλεξω πτηση για Παρισι.
Έχω πάει και από Στουτγκάρδη και από Φραγκφούρτη, οδικώς βέβαια με νοικιασμένο αμάξι. Δεν θυμάμαι ποια πόλη είναι πιο κοντά, αλλά στην πτήση από Θεσσαλονίκη προς Στουτγκάρδη συνταξιδευα με μια κοπέλα που έμενε Στουτγκάρδη και μου έλεγε ότι πολλές φορές τα σαββατοκύριακα πήγαιναν με την παρέα της για βραδινή έξοδο στο Στρασβούργο.
Πολυ αργα. Μολις βρηκα πασχαλιατικα με 45 ευρω Παρισι με Sky Express σε αριστη ωρα και με 8κιλη. Ααααν ακυρωθει, βλεπουμε. Σιγα το ποσο για Πασχαλιατικο, συνηθως δυσκολευομαι να βρω με μιλια τετοια μερα και η αναχωρηση ειναι πανακριβη, αντιθετα με την επιστροφη.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Η αποφαση που πηρα ειναι να επιλεξω πτηση για Παρισι.
Πολυ αργα. Μολις βρηκα πασχαλιατικα με 45 ευρω Παρισι με Sky Express σε αριστη ωρα και με 8κιλη. Ααααν ακυρωθει, βλεπουμε. Σιγα το ποσο για Πασχαλιατικο, συνηθως δυσκολευομαι να βρω με μιλια τετοια μερα και η αναχωρηση ειναι πανακριβη, αντιθετα με την επιστροφη.
Εσένα μέχρι το Πάσχα σε βλέπω να έχεις κανα 5-6 εισιτήρια στο χέρι και να ψάχνεις να δεις πιο θα χρησιμοποιήσεις τελικά :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Εσένα μέχρι το Πάσχα σε βλέπω να έχεις κανα 5-6 εισιτήρια στο χέρι και να ψάχνεις να δεις πιο θα χρησιμοποιήσεις τελικά :haha:
Φυσικα. Για το διημερο στη Βιεννη πεταξα της Ryan των 13 ευρω που θα γινοταν 3ημερο γιατι κοβεις φλεβες το βραδυ στη Βιεννη οπως ξαναειδα :D.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Εγώ Πλεύρης θελοντος ετοιμάζω ταξίδι με το σύζυγό χωρίς τα 3 τέκνα μια βδομαδουλα στη νέα Υόρκη! Έχω κλείσει όλο τον Μάιο κ όλο τον Ιούνιο από μια βδομάδα ξενοδοχεία στη γνωστή πλατφόρμα με δωρεάν ακύρωση!
Αρχές του 22 Πάλι, ένα διήμερο με την Ράιαν σε οποιοδήποτε προορισμό της τελευταίας στιγμής!
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.969
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Με την ελπίδα να πραγματοποιηθεί(μιας και πήρα φόρα ξανά με τα ταξίδια τελευταία) θα υποδεχθούμε το 2022 στην Πορτογαλία! Για μετά δεν έχω αλλά πλάνα,αλλά ονειρεύομαι την Ισλανδία για το καλοκαίρι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom