2022. Που πάμε;

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Βγηκαν τα award της SAS για το καλοκαιρι του 22 και, πιστη στη συνηθεια να κλεινω 10 μηνες πριν, εκλεισα Στοκχολμη με ολοημερο stop over στο Οσλο επιτηδες για την αλητεια γιατι κοστιζαν 25 ευρω τα εισιτηρια συνολικα με βαλιτσα. Ενδεχομενως να μπει στο σχεδιο το Γκετεμποργκ η το Ελσινκι, θα δουμε τους επομενους μηνες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Για πείτε καμία ιδέα για award από Θεσσαλονίκη για καλοκαίρι 2022 (για εβδομάδα ή 10ήμερο αρχές Αυγούστου)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Για πείτε καμία ιδέα για award από Θεσσαλονίκη για καλοκαίρι 2022 (για εβδομάδα ή 10ήμερο αρχές Αυγούστου)
Αν θες να κλεισεις με πολυ φτηνους φορους, η SAS για Σκανδιναβια ενδεικνυται. Μεχρι Τρομσο και Λοφοτεν, αν οδηγεις στο εξωτερικο.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Αν θες να κλεισεις με πολυ φτηνους φορους, η SAS για Σκανδιναβια ενδεικνυται. Μεχρι Τρομσο και Λοφοτεν, αν οδηγεις στο εξωτερικο.
Αντε...... άντε βραδιάτικα.:rolleyes-80::rolleyes-80:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Αντε...... άντε βραδιάτικα.:rolleyes-80::rolleyes-80:
Εχει και Φεροε ειδα, για ξεκουραση. 3 πτησεις αλλα με αρχοντικη διανυκτερευση σε ξενοδοχειο στο αεροδρομιο, γινεται.
Τρωει πολλα μιλια βεβαια, εγω 60.000 ανα ατομο δεν θα εδινα, αλλα η τιμη ειναι πατος. Τωρα που γυριζει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Με έχετε κολάσει με την SAS, ψάχνω για Ισλανδία, η παρέα θέλει δύο εβδομάδες το επόμενο καλοκαίρι, θα το κάψουμε κυρ-Στέφανε!
Βεβαια περιμενε αλλαγες ωρων, ημερομηνιων κλπ ως τοτε, αλλα δεν θα σας κρεμασει με πληρη ακυρωση του ταξιδιου, δεν θα χασετε λεφτα. Μην κλεισετε τιποτε αλλο μεχρι να οριστικοποιηθουν τα δρομολογια περιπου 2-3 μηνες πριν το ταξιδι.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Βεβαια περιμενε αλλαγες ωρων, ημερομηνιων κλπ ως τοτε, αλλα δεν θα σας κρεμασει με πληρη ακυρωση του ταξιδιου, δεν θα χασετε λεφτα. Μην κλεισετε τιποτε αλλο μεχρι να οριστικοποιηθουν τα δρομολογια περιπου 2-3 μηνες πριν το ταξιδι.
Και τα εισιτήρια δε θα τα κλείσω από τώρα. Θα περιμένω λίγο και θα τα κλείσω γύρω στο Νοέμβριο-Ιανουάριο (για ταξίδι αρχές Αυγούστου).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Και τα εισιτήρια δε θα τα κλείσω από τώρα. Θα περιμένω λίγο και θα τα κλείσω γύρω στο Νοέμβριο-Ιανουάριο (για ταξίδι αρχές Αυγούστου).
Η εμπειρια μου λεει οτι δεν τα βρισκεις SAS +SAS δυο πτησεις αλλα μπαινει η Lufthansa στη μια που ανεβαζει τρελα τους φορους, σε σημειο να μην αξιζουν 15.000 μιλια. Εσεις ξερετε.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Η εμπειρια μου λεει οτι δεν τα βρισκεις SAS +SAS δυο πτησεις αλλα μπαινει η Lufthansa στη μια που ανεβαζει τρελα τους φορους, σε σημειο να μην αξιζιυν 15.000 μιλια. Εσεις ξερετε.
Ναι, θα το κοιτάξω. Αφού έχασα την ευκαιρία να κάνω το ταξίδι από Φρανκφούρτη απευθείας όταν έμενα εκεί, τώρα οι πτήσεις είναι πιο πολύπλοκο ζήτημα, τόσο οικονομικά όσο και από πλευράς χρόνου-κυρίως αυτό.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
530
Likes
2.280
Εγω οπως παντα δεν κανω σχεδια απο τοσο νωρις. Εδω δεν εκανα σε προ κοβιντ εποχες, θα κανω τωρα; Παντα δυο με τρεις μηνες πριν το πολυ αποφασιζω για τα εκτος Ευρωπης κ ενα μηνα το πολυ για τα εντος Ευρωπης (συνηθως 10 μερες τωρα με την Κορονα). Δεν μπορω να προγραμματισω τη ζωη μου γυρω απο το ταξιδι αλλα μονο το αναποδο. Οκ, μπορει ετσι να μην εκπληρωνονται ολα τα σχεδια αλλα σιγα το πραγμα, δεν θα παω εκει, θα παω αλλου.

Εχω μια Σαουδικη Αραβια για Νοεμβριο 2021, θα κλεισουμε τα εισιτηρια με πολιτικη ακυρωσης. Περιμενω να κλεισει η αδεια μου κ ας ελπισουμε οτι ως τοτε δεν θα εχουν αλλαξει τα πραγματα λογω Κορονας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom