2022. Που πάμε;

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Κι εμάς το Ελσινκι μας το ακύρωσε η Aegean 3 φορές. Βρήκαμε πτήσεις βέβαια σχετικά βολικές αλλά χάσαμε το απευθείας Αθήνα Ελσινκι όποτε μια ταλαιπωρία στις μετεπιβιβαστεί τη φάγαμε. Όλα αυτά αρχές Μαρτίου. Τώρα για επόμενο σκεφτόμαστε μια Νάπολη με low cost απευθείας από Ηράκλειο
 
D

Delmem38110

Guest
πολλές αλλαγές πολλές ακυρώσεις.
έχουμε κλείσει διπλές αναχωρήσεις και επιστροφές για ασφάλεια.
και από plan A και B καταληξαμε να εχουμε και πλαν Ω.
και μένουν ακόμα 4 μήνες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.936
Likes
40.784
Εχω αρρωστησει να τσεκαρω καθε μερα αν ειναι στη θεση τους οι πτησεις του Πασχα. Ειμαστε ηδη στο plan b. Επειδη ειναι open jaw, και ας ειναι απλα ευρωπαικο, αυξανονται οι πιθανοτητες η μια απο τις δυο να φαει ακυρο.
Το καλυτερο ειναι να κλεινονται πολυ πολυ απλα ταξιδια, οχι περιπλοκα.
Ευτυχως δεν φορτωθηκα πολλα vouchers για εξαργυρωση, δεν ειναι ομαλη η χρονια
 

polyvios20gr

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
θα κοιταω απευθειας πτησεις απο Κερκυρα... οπου με περνει οικονομικα και χρονικα αποφασισαμε φετος να τα κανουμε τα ταξιδακια μας...
Σε λιγες μερες το πρωτο μετα covid βερολινο, με 120€ δυο ατομα και βαλιτσα
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Βλέποντας πάντως πως έχει εξελιχθεί μέχρι στιγμής η χρονιά και με την τεράστια ανασφάλεια που επικρατεί, μόνο μια απάντηση μου ΄'ερχεται στο νου.

Κατά διαόλου....
 

Vera rd

Member
Μηνύματα
6
Likes
20
Καλησπέρα και από εμένα, όλα αυτά που λέτε σκέφτομαι κ εγώ...θέλω να κλείσω ταξίδι για τέλος Οκτωβρίου Ταϊλάνδη και δεν ξέρω τι να κάνω;;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα και από εμένα, όλα αυτά που λέτε σκέφτομαι κ εγώ...θέλω να κλείσω ταξίδι για τέλος Οκτωβρίου Ταϊλάνδη και δεν ξέρω τι να κάνω;;;
να κλεισεις 20 μερες- ενα μηνα πριν. ποιος ο λογος να κλεισεις 7 μηνες πριν? για την (ψευδαισθηση πολλες φορες) του φθηνοτερου εισητηριου? θα βρεις ανετα και 2,3 μερες πριν μην αγχωνεσαι. κι αν ειναι πιο ακριβα θα ειναι λιγοτερο απο τη ζημια των ακυρωσεων κλπ. ειδα εισητηρια για αφρικα σε 5,6 μερες απο σημερα παμφθηνα, πολυ φθηνοτερα απο 5 μηνες πριν.
κλεινω λαστ μινιουτ, μαζευω μιλια. αυτο ειναι το πνευμα της εποχης. πολυμηνους προγραμματισμους ξεχαστε τους. ειναι η εποχη covid+war. κλειστε για το επομενο σκ μονο.
 

Vera rd

Member
Μηνύματα
6
Likes
20
να κλεισεις 20 μερες- ενα μηνα πριν. ποιος ο λογος να κλεισεις 7 μηνες πριν? για την (ψευδαισθηση πολλες φορες) του φθηνοτερου εισητηριου? θα βρεις ανετα και 2,3 μερες πριν μην αγχωνεσαι. κι αν ειναι πιο ακριβα θα ειναι λιγοτερο απο τη ζημια των ακυρωσεων κλπ. ειδα εισητηρια για αφρικα σε 5,6 μερες απο σημερα παμφθηνα, πολυ φθηνοτερα απο 5 μηνες πριν.
κλεινω λαστ μινιουτ, μαζευω μιλια. αυτο ειναι το πνευμα της εποχης. πολυμηνους προγραμματισμους ξεχαστε τους. ειναι η εποχη covid+war. κλειστε για το επομενο σκ μονο.
Ναι ίσως και να έχεις δίκιο. Έτσι είναι πια τα πράγματα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση, κάπως ξεαγχώθηκα
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα και από εμένα, όλα αυτά που λέτε σκέφτομαι κ εγώ...θέλω να κλείσω ταξίδι για τέλος Οκτωβρίου Ταϊλάνδη και δεν ξέρω τι να κάνω;;;
μόνο αν έχετε μίλια επιβάλετε να κλείσετε πολύ νωρίς γιατί η διαθεσιμότητα εξαντλείτε και πάλι όχι για όλους τους προορισμούς.
διαφορετικά όπως είπε ο @Samion, χαλαρά λίγο πριν την αναχώρηση.
μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο τουλάχιστον.
σήμερα διάβασα πως ίσως χρειαστεί 4η δόση.
και είναι και ο πόλεμος στη μεση.
 

Vera rd

Member
Μηνύματα
6
Likes
20
μόνο αν έχετε μίλια επιβάλετε να κλείσετε πολύ νωρίς γιατί η διαθεσιμότητα εξαντλείτε και πάλι όχι για όλους τους προορισμούς.
διαφορετικά όπως είπε ο @Samion, χαλαρά λίγο πριν την αναχώρηση.
μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο τουλάχιστον.
σήμερα διάβασα πως ίσως χρειαστεί 4η δόση.
και είναι και ο πόλεμος στη μεση.
Ναι αυτά σκέφτομαι κ εγώ και διστάζω. Μάλλον ανυπομονώ να ταξιδέψω ξανά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.936
Likes
40.784
Εχετε προσεξει τις τιμες της Aegean για το επομενο καλοκαιρι?
Εχω κλεισει με μιλια αλλα 670 ευρω το ατομο για economy δεν ειναι καπως πολλα για Ιουλη?


Screenshot_20220321-152640_Samsung Internet.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom