2022. Που πάμε;

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.272
Likes
7.904
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.... από Βουδαπέστη να δείτε τι τιμές έχει για όπου και όποτε ! αντί Αθήνας βάλτε BUD και θα :suicide:
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Μαιο και εγω κοιταω για Ιταλια καπου.Αλλιως πεφτει και η ιδεα της Λισαβονας.Δεν θελω βορεια καπου.Παντως δεν ξερω αν το παρατηρησατε και εσεις αλλα οι τιμες ειναι αρκετα υψηλες παντου
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μαιο και εγω κοιταω για Ιταλια καπου.Αλλιως πεφτει και η ιδεα της Λισαβονας.Δεν θελω βορεια καπου.Παντως δεν ξερω αν το παρατηρησατε και εσεις αλλα οι τιμες ειναι αρκετα υψηλες παντου
ναι κι εγω το παρατηρησα. μιλαμε ληστες σκετοι.

Screenshot_20220403-191134.jpg
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Προβληματίστηκα για το αν θα γράψω σε αυτό το θέμα, καθώς τον Γενάρη του 20 που έγινα μέλος, αυτό ήταν από τα πρώτα θέματα που έγραφα ( το αντίστοιχο " 2020 Που πάμε" ) και εν τέλη να τι πάθαμε.
Ας κάνω την προσπάθεια μου να πω τι έχω κανονίσει και ο Θεός μαζί μας😂.......:

Πολωνία Αύγουστος 9 μέρες
Πράγα 2-6 Οκτωβρίου. με συμφοιτητές
Παρίσι 12-19 Δεκεμβρίου

Έχει παίξει μια Κύπρος στο μεταξύ και λογικά θα έχουμε και μια Ελβετία σε συγγενείς

Αυτά έχει το πρόγραμμα για φέτος ως τώρα
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.272
Likes
7.904
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Πριν το πατήσει ο Πούτ-ης ! το πάτησα εγώ μετά το 2004 επιστροφή στην Καλοκαιρινή Ανατολική ακτή των Η.Π.Α ! 28 Ιουλίου μέσω Βιέννης για Washington και 14 ημέρες έως τις 6 Αυγούστου αλητεία με αυτοκίνητο από Norfolk , Delaware , Atlantic City , ολίγη από Pennsylavnia και Hamptons :xalara:για την άφιξη στο Μεγάλο μήλο που τόσο μας έχει λείψει ... Fingers crossed as countdown begins !
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Νομιζω οτι μολις 14 μερες πριν το ταξιδι μπορω να πω με σχετικη βεβαιοτητα οτι θα παω το πρωτο ταξιδι της χρονιας στη Φινλανδια.
Προηγηθηκαν 3 ακυρωμενα ταξιδια, ενα απο την εταιρεια με επιστροφη χρηματων και μιλιων και ενα no show που θα παρω πισω τους φορους απο τις εταιρειες και η χασουρα ειναι ελαχιστη. Και μισο ταξιδι το 2022 no show πανω στην Πρωτοχρονια που οπως καθε low cost δεν επιστρεφει φορους για μικροποσα.

Εχει φοβηθει το ματι μου φετος.
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ενώ είχα πει ότι δεν θα βγω εξωτερικό το καλοκαίρι και θα μαζέψω χρήματα για Νέα Υόρκη, τελικά δεν άντεξα κι έκλεισα ένα οικογενειακό επταήμερο ταξίδι Βαρκελώνη και πέριξ αρχές Ιουλίου με Aegean (μου έκλεισε το μάτι το -20%). Πρώτη φορά κλείνω ταξίδι Απρίλη για Ιούλιο. Συνήθως Νοέμβρη, Δεκέμβρη άντε Γενάρη. Και δεν έχω ιδέα ούτε που θα πάω εκτός Βαρκελώνης. Το ταξίδι όμως πάντα ξεκινά με την αγορά του εισιτηρίου. Με περιμένει μελέτη. Καλά ταξίδια σε όλους.
 
Last edited:

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Το 2022 ξεκίνησε όμορφα με απρόοπτο ταξιδι τον Φεβρουάριο στη Χαϊδελβέργη και ολίγη Φρανκφούρτη. Μέσα σε 2 μερες έκλεισαν τα 3 επόμενα:Wroclaw αρχες Ιουνίου, Μάλτα τέλη Ιουνίου και ένα Ντουμπρόβνικ μέσα Ιουλίου κατόπιν απαίτησης της παρέας. Ελπίζω να μην έχουμε ακυρώσεις (αν και συνηθίσαμε τα 2 τελευταία χρόνια...)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική

patrizia

Member
Μηνύματα
185
Likes
172
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Δεν ξερω ποσες μερες διαθετεις συνολικα για αυτο το ταξιδι αλλα αν μπεις βορειο Περου και συνεχισεις Λιμα δεν θα πας στο Ματσου Πιτσου?Παντως υπαρχει ποταμοπλοιο απο pucalpa για iquitos και απο iquitos στην Leticia και μπαινεις παλι Κολομβια.Εγω τετοιες μερες το 2012 ημουν στην Λιμα και πηρα πτηση για iquitos και μετα με ποταμοπλοιο εφτασα στα συνορα Περου Κολομβιας Βραζιλιας.Στην Ταμπατινγκα περπατωντας περνουσες τον συνοριακο ελεγχο και εμπαινες Λετισια Κολομβια ,εγω συνεχισα για Μαναους.
Αυτο στο λεω σε περιπτωση που εισαι στο Περου και δεν μπορεις να γυρισεις απο Εκουαδορ αλλα και ποιος ο λογος να ξαναμπεις Εκουαδορ.
να κλεισεις 20 μερες- ενα μηνα πριν. ποιος ο λογος να κλεισεις 7 μηνες πριν? για την (ψευδαισθηση πολλες φορες) του φθηνοτερου εισητηριου? θα βρεις ανετα και 2,3 μερες πριν μην αγχωνεσαι. κι αν ειναι πιο ακριβα θα ειναι λιγοτερο απο τη ζημια των ακυρωσεων κλπ. ειδα εισητηρια για αφρικα σε 5,6 μερες απο σημερα παμφθηνα, πολυ φθηνοτερα απο 5 μηνες πριν.
κλεινω λαστ μινιουτ, μαζευω μιλια. αυτο ειναι το πνευμα της εποχης. πολυμηνους προγραμματισμους ξεχαστε τους. ειναι η εποχη covid+war. κλειστε για το επομενο σκ μονο.
Αυτό ισχύει και για τον Αύγουστο πλέον? Ή επειδή είναι ο μήνας με την περισσότερη κίνηση καλύτερα να κλείσω τώρα?
Για Μόναχο ενδιαφέρομαι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom