2022. Που πάμε;

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Tα τελευταία 10+ χρόνια δεν έχω σημειώσει απουσία στο νησί καμιά χρονιά, οπότε είναι ένα από τα αγαπημένα μου Κυκλαδονήσια.
Α! Ωραία ξεκινάμε!! Οποτε αν χρειαστώ κατι εχω τουλαχιστον 1 ατομο να απευθυνθω! :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τελικά χθες αποφάσισα για τελος Αυγουστου να στήσω το υφασμάτινο μωβ σπιτάκι μου στο καμπινγκ στην Σέριφο!
Είχα μπει σαν περαστικός από το κάμπινγκ, έμεινα μάλιστα και για καφέ και μπάνιο, με την οργάνωση και τη ποιότητα του τότε να μου κάνουν εντύπωση για κάμπινγκ νησιού. Για τη Σέριφο τι να πω... Τη λάτρεψα σα νησί, καταπληκτικά χρώματα, Κυκλαδίτικη χώρα, καλές παραλίες, ωραία ατμόσφαιρα, τα έχει όλα και είναι και ιστορική. Αν έχετε και κάποιο μέσο για να την εξερευνήσετε ακόμα καλύτερα.
Ειμαι πολυ ενθουσιασμένη γιατί απο Κυκλάδες έχω πάει μονο στην Ναξο 15 μέρες πριν 5 χρόνια!
Ανεπίτρεπτο στα όρια του ασυγχώρητου. :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
@psilos3 εχει φτασει 2 Αυγουστου, γραφεις στο Που Παμε και δεν εχεις κανει τσεκ ιν σε νησι.
Τα Υστερα του Κοσμου, μαζι με τα hostels του @taver φετος.

Για να ειμαι on topic, σε λιγες μερες φευγω Γαλλια Λουξεμβουργο για να γλιτωσω κλασικα τον 15Αυγουστο εδω. Και ενα ταξιδι αστραπη στη Β. Ελλαδα μετα.
Ενω πιστευω οτι θα αφησω ενα νεφρο στο Λουξεμβουργο, η Γαλλια ειναι ακομη και φετος ενας πολυ προσιτος προορισμος, αρκει να μην πας Παρισι. Γενικα οπου πηγα το καλοκαιρι του '22 (Ιταλια, Σλοβενια, Πορτογαλια) μας βγηκε παμφθηνα σε σχεση με νησια.
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 εχει φτασει 2 Αυγουστου, γραφεις στο Που Παμε και δεν εχεις κανει τσεκ ιν σε νησι.
Υπεμονή και όλα θα γίνουν στο χρόνο τους. Αύγουστος πλέον... ;)
καλοκαιρι του '22 μας βγηκε παμφθηνα σε σχεση με νησια.
Μαύρη, πικρή αλήθεια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.617
Likes
50.264
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η
Είχα μπει σαν περαστικός από το κάμπινγκ, έμεινα μάλιστα και για καφέ και μπάνιο, με την οργάνωση και τη ποιότητα του τότε να μου κάνουν εντύπωση για κάμπινγκ νησιού. Για τη Σέριφο τι να πω... Τη λάτρεψα σα νησί, καταπληκτικά χρώματα, Κυκλαδίτικη χώρα, καλές παραλίες, ωραία ατμόσφαιρα, τα έχει όλα και είναι και ιστορική. Αν έχετε και κάποιο μέσο για να την εξερευνήσετε ακόμα καλύτερα.

Ανεπίτρεπτο στα όρια του ασυγχώρητου. :haha:
Σέριφος με τι συνδυάζεται;
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Αν έχετε και κάποιο μέσο για να την εξερευνήσετε ακόμα καλύτερα
Θα παιξει ενοικιαζομενο μηχανακι και αμαξι, θα μοιρασω τις μερες ανάλογα σε ποια μεριά του νησιού θελω να παω καθε μέρα...

Ανεπίτρεπτο στα όρια του ασυγχώρητου. :haha:
Ναι, αλλά έχω γαζώσει Ιόνιο! ;)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ακριβώς αυτά, συν Φολέγανδρο & Σίκινο νότια, μιας και έχει 4 φορές τη βδομάδα πλοίο, αλλά και τη Πάρο στα βόρεια σε δύο ώρες με Bluestar.
Θα παιξει ενοικιαζομενο μηχανακι και αμαξι, θα μοιρασω τις μερες ανάλογα σε ποια μεριά του νησιού θελω να παω καθε μέρα...
Θα τις μοιράσεις ανάλογα του πως θα φυσάει κάθε μέρα και δε θα σε δυσκολεύει στο μπάνιο. ;)
Να το εξαντλήσεις το νησί αφού θα υπάρχει όχημα, αξίζει. Άχαστη η επισκεψη στα ορυχεία.
Ναι, αλλά έχω γαζώσει Ιόνιο! ;)
Πολύ πράσινο, καθόλου λευκό. Ασφυκτυώ! :haha:
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Θα τις μοιράσεις ανάλογα του πως θα φυσάει κάθε μέρα και δε θα σε δυσκολεύει στο μπάνιο. ;)
Να το εξαντλήσεις το νησί αφού θα υπάρχει όχημα, αξίζει. Άχαστη η επισκεψη στα ορυχεία.

Πολύ πράσινο, καθόλου λευκό. Ασφυκτυώ! :haha:
Ναι, κατι κατάλαβα για τον αέρα, θυμάμαι και στην Νάξο που κάναμε αμμοβολή καποιες μέρες στις παραλίες... Λευκό στο Ιόνιο εχει στις παραλίες του που ταιριάζει πολύ με τα τυρκουάζ νερά, και αν θες λευκά σπίτια πηγαινε στο Χωριό στους Οθονούς! :cool:
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Εκλεισα το πρωτο ταξίδι για τον χειμώνα ... αρχες Δεκεμβρίου για Πράγα. Απο τωρα για τον Δεκέμβριο 200ε πήγαινελα ????????
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Εκλεισα το πρωτο ταξίδι για τον χειμώνα ... αρχες Δεκεμβρίου για Πράγα. Απο τωρα για τον Δεκέμβριο 200ε πήγαινελα ????????
Τα ερωτηματικά τί σημαίνουν; Θέλεις να ρωτήσεις κάτι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Εκλεισα το πρωτο ταξίδι για τον χειμώνα ... αρχες Δεκεμβρίου για Πράγα. Απο τωρα για τον Δεκέμβριο 200ε πήγαινελα ????????
Μπορει και να βιαστηκες γιατι ισως οι τιμες ισορροπησουν αναλογα με τη ζητηση, μπορει και οχι. Κλεισε τωρα τη διαμονη ακυρωσιμη να βγαλεις τα σπασμενα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom