2023. Που πάμε;

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αφού βρήκες το νησί που ναι και το βασικότερο (εγκρίνω με τα χίλια), ψάξε εγκαίρως για αεροπορικά προκειμένου να βρεις φθηνή μετάβαση, καθώς επίσης και να αποφύγεις τη διανυκτέρευση σε Ρόδο ή Κω.

Δρομολόγια υπάρχουν, κάτι θα σε εξυπηρετεί, μπορείς να μπεις στο openseas και να τσεκάρεις το περσινό πρόγραμμα τους για το νησί. Αν προκύψει κι ένα σχετικά οικονομικό αεροπορικό είσαι τέλεια.
Προσοχή μόνο στους χρόνους, τα αεροδρόμια αμφοτέρων των νησιών είναι αρκετά μακριά από τα λιμάνια τους και θέλουν μια ώρα τουλάχιστον χρόνο μετάβασης.
Αγαπημένε, θα χρειαστώ τα φώτα σου για Αμοργό.
Το έχω κατά 90% αποφασίσει για φέτος, θα εξαρτηθεί και από το αν θα παίξει μεγάλο ταξίδι στο εξωτερικό το καλοκαίρι.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αγαπημένε, θα χρειαστώ τα φώτα σου για Αμοργό.
Το έχω κατά 90% αποφασίσει για φέτος, θα εξαρτηθεί και από το αν θα παίξει μεγάλο ταξίδι στο εξωτερικό το καλοκαίρι.
Εννοείται οτι θέλεις, βιάσου όμως, τα καταλύματα είναι λίγα και η ζήτηση μεγάλη!:)
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Καλησπέρα έχω κλείσει για Βουδαπέστη 18-23/6. Σκεφτόμουν μήπως έκανα μια ημερήσια στην Μπρατισλάβα.Θα ήθελα τα φώτα σας;;;; ευχαριστώ
Αξίζει μια ημερήσια στη Bratislava. Καλοκαίρι του 2019 από Βουδαπέστη πήγαμε στη Βιέννη για μια διανυκτέρευση και την επόμενη μέρα από Βιέννη πήγαμε Μπρατισλάβα και επιστροφή Βουδαπέστη. Όμορφη πόλη να την επισκεφτείτε!
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
2 βδομάδες περίπου Νέα Υόρκη, Νιαγάρα, Ουάσινγκτον και roadtrip Ντίσελντορφ, Γάνδη, Βρύγη, Κολωνία με ίσως κάποιες ημερήσιες δεξιά αριστερά για Χριστουγεννιατικες αγορές, στολισμένες πόλεις κτλ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κλείστηκαν κάτι ακόμα. Το πρόγραμμα πτήσεων μου για το πρώτο εξάμηνο του 2023 (προυπόθεση για κάποια είναι η διεξαγωγή εκλογών στις 9 Απριλίου, αλλιώς φεύγουν τρείς πτήσεις και μπαίνουν τρείς άλλες, επίσης κλεισμένες με flexibility)...
q1-2travels.gif

Αυτά για το πρώτο εξάμηνο (54 πτήσεις, 21 χώρες, 7 ημέρες άδεια μόνο). Για το 2o εξάμηνο, έχω κλείσει μόνο ένα εισιτήριο για Μπογκοτά για τον Οκτώβριο (3 εβδομάδες). Λογικά, αν η κατάσταση βελτιωθεί, θα πάω Περού, αν όχι βλέπουμε...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Κλείστηκαν κάτι ακόμα. Το πρόγραμμα πτήσεων μου για το πρώτο εξάμηνο του 2023 (προυπόθεση για κάποια είναι η διεξαγωγή εκλογών στις 9 Απριλίου, αλλιώς φεύγουν τρείς πτήσεις και μπαίνουν τρείς άλλες, επίσης κλεισμένες με flexibility)...
View attachment 419465
Αυτά για το πρώτο εξάμηνο (54 πτήσεις, 21 χώρες, 7 ημέρες άδεια μόνο). Για το 2o εξάμηνο, έχω κλείσει μόνο ένα εισιτήριο για Μπογκοτά για τον Οκτώβριο (3 εβδομάδες). Λογικά, αν η κατάσταση βελτιωθεί, θα πάω Περού, αν όχι βλέπουμε...
Σημειωνεται το city hopping με αεροπλανα σε ολη τη Νορβηγια, το σωστο το προστυχο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom