2023. Που πάμε;

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Καλά, αν ήταν να ακούω αυτές τις αρλούμπες (κάτω από 10 μέρες μην ξεκίνησεις καν / σαν τα ελληνικά νησία τίποτα / τι πας να κανεις εκεί, δεν έχει τίποτα) δεν θα εκλεινα τα 80 κράτη που πήγα ταξίδι...
Βέβαια υπάρχει και η άποψη του "εν τέλει πας για να δεις την χώρα ή να καρφιτσώσεις την σημαία;" , αλλά περί ορέξεως..
 
Last edited:
Μηνύματα
109
Likes
602
Στα σπιτια των ταξιδιωτων της εαρινης περιοδου κολλαμε ολοι κοβιντ εγκαιρα εναν μηνα πριν για να μη διαταραχθουν τα ταξιδια μας.
Ευπροσδεκτες και 5 μερες αδειας. :p
Μην υποτιμάτε τον κόβιντ.
Εγώ κόλλησα στο Μαρόκο και στη επιστροφή στην Ελλάδα έμεινα 10 μέρες στο νοσοκομείο συν γενικώς είχα 1 μήνα πολύ άσχημες διάρροιες{4/5 φορές τουαλέτα την ημέρα} έχασα 12 κιλά. Διαλύθηκα.
Δεν ήταν ο απλός κορωνοϊός που κυκλοφορούσε Ελλάδα. Απλά μην τον υποτιμάτε. Και εμβολιασμένος είμαι. Και δεν είμαι τίποτα -ήντα ακόμα. Μην τον υποτιμάτε.

Συγνώμη για το εκτός θέματος.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ακριβώς. εντελώς ανευθυνη στάση "να κολλήσουμε να πάρουμε αδεια". όποιος πάει μια βόλτα από τον ευαγγελισμό ας πάει στο τμήμα long covid να δει παιδιά που την τεταρτη (!) φορά που κόλλησαν κοβιντ έπαθαν χρόνια αναπνευστικά, δίπλα μου ήταν δύο εικοσάχρονο που 8 μήνες μετά τη νοσηση δεν μπορούσαν να ανέβουν τις σκάλες, ο ένας πρώην κολυμβητής. δεν είναι της πλάκας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Βγηκαν αρνητικα τα pcr το απογευμα, false alarm απο τις διαδικασιες του ΙΚΑ. Αυτο που περναμε ειναι πιο βαρυ απο οσο ο κοβιντ την πρωτη φορα. Η αδεια ειναι αδεια, αλλα επειδη γενικα δεν αρρωσταινω λογω ανοσιας εξ επαγγελματος, ειμαι σοκαρισμενη απο το ποσο βαρια ιωση κυκλοφορει και δεν θα ηθελα κι αυτην να την εχω κολλησει σε ταξιδι.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.263
Likes
7.827
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
«Verba volant, scripta manent»....🙇‍♂️
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Επειδη μου βγαινει ως διαφημιση στα σοσιαλ μια κακομοιρικη μονοημερη κρουαζιερα σε 3 νησια του Σαρωνικου σε μια μερα, απο περιεργεια κοιταζα την τιμη. Προπερσι κοστιζε 50 ευρω. Περσι πηγε στα 100, κραξιμο ο κοσμος στα σχολια "πατε καλα? διπλασιασατε την τιμη σε εναν χρονο" κλπ
Φετος 141 ευρω.
Σκεφτομαι πως πηγαμε περσι Πορτογαλια με 150 ευρω/ατομο ξενοδοχεια και πτησεις και κλαιω, προπερσι Μαλτα με 150 ξενοδοχεια και πτησεις και Ναπολη ξενοδοχεια και πτησεις (ολα καλοκαιρι) και κλαιω.
Περιμενω το Τουρισμος για Ολους 150 ευρω να κλεισω ενα βραδυ στην Υδρα να το καψουμε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επειδη μου βγαινει ως διαφημιση στα σοσιαλ μια κακομοιρικη μονοημερη κρουαζιερα σε 3 νησια του Σαρωνικου σε μια μερα, απο περιεργεια κοιταζα την τιμη. Προπερσι κοστιζε 50 ευρω. Περσι πηγε στα 100, κραξιμο ο κοσμος στα σχολια "πατε καλα? διπλασιασατε την τιμη σε εναν χρονο" κλπ
Φετος 141 ευρω.
Εμείς πήγαμε πέρυσι (άνοιξη) αυτή την εκδρομή με 65 ευρώ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εκπτωση 47%. Ενταξει, εμενα μου βγηκε η κανονικη τιμη.
σορυ απο περιεργεια: η διαφημιση ηταν στα ελληνικα? γιατι η φουλ τιμη 141€ (την ειχα δει και 150€ το 2019) δεν αναφερεται σε ελληνες...ανετα την εκλεινες σε πρακτορειο και τοτε και τωρα στη μιση τιμη με ελληνικο διαβατηριο παντα.
λιγο σχετικο: εδω πασχαλινη 4ημερη κρουαζιερα με το υπεροχο Olympia πουλιεται στα 400€ ολα μεσα, θα πουλαγαν 140 αιγινα? ελεος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
σορυ απο περιεργεια: η διαφημιση ηταν στα ελληνικα? γιατι η φουλ τιμη 141€ (την ειχα δει και 150€ το 2019) δεν αναφερεται σε ελληνες...ανετα την εκλεινες σε πρακτορειο και τοτε και τωρα στη μιση τιμη με ελλημικο διαβατηριο παντα.
λιγο σχετικο: εδω πασχαλινη 4ημερη κρουαζιερα με το υπεροχο Olympia πουλιεται στα 400€ ολα μεσα, θα πουλαγαν 140 αιγινα? ελεος.
Νομιζω στα αγγλικα. Απο πρακτορειο. Φετος δεν μου βγαινει η εταιρεια που την κανει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom