2023. Που πάμε;

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
Τα τελευταια χρονια ειχαμε προγραμματισει road trip σε Τσεχια και Βουλγαρια αλλα λογω covid πηγαν ακλαφτα.Το ιδιο και για Ισραηλ+Ιορδανια. Αν δε γελαει ο Θεος με τα σχεδια αυτα ισως γινουν φετος καποια απο αυτα. Για παραλιες, μεταξυ Κω-Νισυρος και Πατμος-Λερος-Λειψοι. Ειδωμεν!
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Δεκαπενταυγουστος στη Στοκχολμη. Με μερικα μιλια για Aegean και επιστροφη Norwegian στα 60 ευρω πηγαινε ελα(!).
Απο περσι το κυνηγαω αυτο το ταξιδι αναβολη στην αναβολη.
 
Last edited:

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Η Μασσαλία που έκλεισα προχτές με μίλια για Ιούνιο μου ακυρώθηκε σήμερα το ένα σκέλος της πτήσης!

Λέει ότι έχω την επιλογή να πάρω credit voucher +10%. Σε τι υπολογίζεται το 10% αφού είχε κλειστεί με μίλια;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Η Μασσαλία που έκλεισα προχτές με μίλια για Ιούνιο μου ακυρώθηκε σήμερα το ένα σκέλος της πτήσης!

Λέει ότι έχω την επιλογή να πάρω credit voucher +10%. Σε τι υπολογίζεται το 10% αφού είχε κλειστεί με μίλια;
Αυτοματοποιημενη οδηγια ειναι. Παιρνεις πισω τα μιλια και τους φορους και περιμενεις τη Volotea.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Η Μασσαλία που έκλεισα προχτές με μίλια για Ιούνιο μου ακυρώθηκε σήμερα το ένα σκέλος της πτήσης!
Επειδη την πατησα περσι, οι εποχικες πτησεις ειναι λαθος να κλεινονται τοσο νωρις. Φαγαμε ακυρωση 1,5 μηνα πριν το Πασχα σε εποχικη και τρεχαμε, οταν οι τιμες ηταν στον Θεο.. Τοσο νωρις να προτιμας δρομολογια που πεταει ολη τη χρονια. Που και παλι ειχαν αλλαγες, αλλα οχι "κρεμασμα"
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Σωστό μεν, αλλά ήταν ιδανικές πτήσεις με μίλια για τριήμερο Δευτέρας Αγ. Πνεύματος. Αφού τις βρήκα, δεν γινόταν να τις αφήσω!
 
Last edited:

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ζηλεύω λίγο που μπορείτε να κανονίζετε τόσο νωρίς,γτ λόγω δουλειάς δεν μπορώ οπότε χάνω τις λεγόμενες καλές τιμές και κυρίως κάποιες πτήσεις με μίλια που ξεπουλάνε... Μόνο σκέψεις μπορώ να κάνω.. Οπότε σκέφτομαι για Ασία του χρόνου καθώς πολλές ασιατικές χώρες ήταν λίγο '' σφιχτες'' να το πω έτσι κατά τη διάρκεια της πανδημίας.. Ιαπωνία σε λιγο καιρό ανοίγει και για individual travel, εκεί έχουμε παει όμως οπότε ίσως μια Κορέα αν διαθέτουμε 2 εβδομάδες ή μια Ινδονησία αν κάνω κάτι για 20-25 μέρες και πάνω.. Απο Ευρώπη ίσως καμια Κωνσταντινούπολη, Βορεια Πολωνία, Αζόρες... Βέβαια τζάμπα τα γράφω αφου ξέρω στο τέλος θα πάω σε μερη που δεν εχω αναφέρει, κατι που γινεται τα τελευταία χρόνια, αλλα τελοσπαντων.. Ας δούμε αν μπορούμε να κλείσουμε τη χρονιά με κάτι όμορφο..
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ζηλεύω λίγο που μπορείτε να κανονίζετε τόσο νωρίς,γτ λόγω δουλειάς δεν μπορώ οπότε χάνω τις λεγόμενες καλές τιμές και κυρίως κάποιες πτήσεις με μίλια που ξεπουλάνε... Μόνο σκέψεις μπορώ να κάνω.. Οπότε σκέφτομαι για Ασία του χρόνου καθώς πολλές ασιατικές χώρες ήταν λίγο '' σφιχτες'' να το πω έτσι κατά τη διάρκεια της πανδημίας.. Ιαπωνία σε λιγο καιρό ανοίγει και για individual travel, εκεί έχουμε παει όμως οπότε ίσως μια Κορέα αν διαθέτουμε 2 εβδομάδες ή μια Ινδονησία αν κάνω κάτι για 20-25 μέρες και πάνω.. Απο Ευρώπη ίσως καμια Κωνσταντινούπολη, Βορεια Πολωνία, Αζόρες... Βέβαια τζάμπα τα γράφω αφου ξέρω στο τέλος θα πάω σε μερη που δεν εχω αναφέρει, κατι που γινεται τα τελευταία χρόνια, αλλα τελοσπαντων.. Ας δούμε αν μπορούμε να κλείσουμε τη χρονιά με κάτι όμορφο..
Τους βλέπω και τους καμαρώνω όσους συμμετέχουν στο θέμα με ταξίδια κλεισμένα. Φέτος είναι για μένα μία διαφορετική χρονιά, πραγματοποιήθηκαν τα τρία ταξίδια που είχα κανονίσει πέρυσι τέτοιο καιρό, αλλά λόγω νέων συνθηκών στη δουλειά, έχω πολλά επαγγελματικά ταξίδια, σε σημείο που να περιμένω πλέον τριήμερα και αργίες για να κοιμηθώ και να ξεκουραστώ.
Το μόνο προσωπικό ταξίδι που συζητιέται για το 2023 προς το παρόν είναι το Περού, καθότι υπάρχει καλή και δοκιμασμένη παρέα έτοιμη. Θα ήθελα και κάτι προς Βόρεια Αφρική - Μέση Ανατολή το Πάσχα (πραγματικά έχω γκώσει πια από τη λατρεμένη Ευρώπη) αλλά είναι νωρίς ακόμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Ζηλεύω λίγο που μπορείτε να κανονίζετε τόσο νωρίς,γτ λόγω δουλειάς δεν μπορώ οπότε χάνω τις λεγόμενες καλές τιμές και κυρίως κάποιες πτήσεις με μίλια που ξεπουλάνε... Μόνο σκέψεις μπορώ να κάνω.. Οπότε σκέφτομα
Moνο που ισως παρατηρεις οτι εχουμε σκοτωθει να κανουμε τα κουμαντα μας τις περιοδους των σχολικων διακοπων που συρρεουν εκατομμυρια ευρωπαιοι και ελληνες τις ιδιες μερες για διακοπες, με κοστη αντε γεια. Εμεις ζηλευουμε οσους ταξιδευουν για 9 μηνες οποτε θελουν και μεσοβδομαδα.
Ο καθενας κουβαλαει τον δικο του σταυρο :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Θεσσαλονικη για Πρωτοχρονια με κοστος 38 ΚΤΕΛ συν 29 πτηση skyexpress με 8 κιλη βαλιτσα. Το νεανικο 29 συν 26. Θα περιμενει πολυ ο ΟΣΕ να μας ξαναδει πελατες αν δεν ριξει τις τιμες.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.981
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
....τστστσ... Μα με το Κτελ....τστστσ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom