2023. Που πάμε;

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
Υπάρχει η σκέψη για Σουηδία προς το τέλος του έτους (καλώς ερχόντων των πραγμάτων) και πάντα υπάρχει στο μυαλό και Πόλη! Μια (επιπλέον) επίσκεψη στην Πόλη, δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν ξέρω αν έκανα καλά που έκλεισα τόσο νωρίς αλλά έκλεισα για πρωτοχρονιά Βουδαπέστη με Aegean flex βέβαια (6 άτομα). Συνήθως (προ covid) για Χριστουγεννιάτικες εξορμήσεις έκλεινα τον Απρίλη. Φέτος το αποφάσισα αργά (Αύγουστο) και την πάτησα, οι τιμές στον Θεό, κι έτσι έμεινα Ελλάδα. Ωραία η ιδέα Πρωτοχρονιά στη Βουδαπέστη, αυτό που δεν ήξερα ήταν η διαφορά των τιμών από Χριστούγεννα Πρωτοχρονιά στα ξενοδοχεία πχ 4 διανυκτερεύσεις Χριστούγεννα 1370 ευρώ ενώ Πρωτοχρονιά 1750 το ίδιο ξενοδοχείο. Μια φορά είπα να πάω κάπου πρωτοχρονιά και θα μου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι και μάλιστα μετά από το καλοκαιρινό 10ήμερο στη Νορβηγία. Παίζει να μου στοιχίσει η Βουδαπέστη περισσότερο, λέμε τώρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Εχω βογγηξει για να κλεισω σε νορμαλ, δηλαδη κοντα στου 2021-22, τιμες τις διαμονες του καλοκαιριου 6 ολοκληρους μηνες πριν χωρις να ριξω τα στανταρ.
Αν συνεχιστει αυτο το βιολι και τα επομενα χρονια, δεν θα τα παμε καλα.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.504
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Εχω βογγηξει για να κλεισω σε νορμαλ, δηλαδη κοντα στου 2021-22, τιμες τις διαμονες του καλοκαιριου 6 ολοκληρους μηνες πριν χωρις να ριξω τα στανταρ.
Αν συνεχιστει αυτο το βιολι και τα επομενα χρονια, δεν θα τα παμε καλα.
Πριν μερικές μέρες, μεσοβδόμαδα δηλαδή, στον hot τουριστικό προορισμό Reims (δεν κυκλοφορούσε ψυχή) 100ε/βραδιά σε δυαστερο ξενοδοχείο. Ευτυχώς ήταν για επαγγελματικους λόγους και δεν τα πλήρωσα από την τσέπη μου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Αν το πας αναποδα, Μαρτη σε νησι και καλοκαιρι εκτος Ελλαδας(οχι βεβαια Ολλανδιες και Στοκχολμες που ειχα το θρασος να επιδιωξω το '23 και εφριξα) κατι θα γινει.
Δεν πιστευω οτι υπαρχει νοημων ανθρωπος που θα τολμησει καλοκαιρι σε νησι φετος, γι' αυτο το λεω.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν το πας αναποδα, Μαρτη σε νησι και καλοκαιρι εκτος Ελλαδας(οχι βεβαια Ολλανδιες και Στοκχολμες που ειχα το θρασος να επιδιωξω το '23 και εφριξα) κατι θα γινει.
Δεν πιστευω οτι υπαρχει νοημων ανθρωπος που θα τολμησει καλοκαιρι σε νησι φετος, γι' αυτο το λεω.
Τώρα αν σου πω οτι έχω κλείσει απ το Δεκέμβρη τις θερινες διακοπές σε Πάρο-Αντίπαρο :bleh: ευτυχώς σε λογική τιμή για Αύγουστο μήνα... καλά στην Ίο δε βιάζομαι να κλείσω εκεί τόχω πάρει απόφαση ότι θα τα σκάσω αλλά πάω κάθε χρόνο σε συγκεκρ ξενοδοχεία

Πάντως γενικά έχουν πάρει την ανηφόρα οι τιμές παντού οχι μόνο Ελλάδα, αλλά αφού ο κόσμος πληρώνει κ πάει κ δε μένουν άδεια τα ξενοδοχεία ε τι να κάνουν κ αυτοί; μπίζνες κάνουν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Για τρεις ημέρες (μεσοβδόμαδα),ίδιο μήνα πέρυσι ξενοδοχείο στο Στρασβούργο 240 ευρώ ,εφέτος 340!μιλάμε για μεγάλες αποκλίσεις..
Με εβαλες να τσεκαρω αυτο που μειναμε τον Αυγουστο. Ακριβως ετσι, σχεδον 50% πανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom