2023. Που πάμε;

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Μήπως να περνάμε μια πρωτοβουλία για ΠΑΓΚΌΣΜΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΉ ΑΠΕΡΓΊΑ.... δικής μου έμπνευσης... Λέω μήπως. Να ξεκινήσουμε από εδώ μέσα...?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Μήπως να περνάμε μια πρωτοβουλία για ΠΑΓΚΌΣΜΙΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΉ ΑΠΕΡΓΊΑ.... δικής μου έμπνευσης... Λέω μήπως. Να ξεκινήσουμε από εδώ μέσα...?
Εμπαργκο λεγεται, αλλα η αγορα θα αυτορρυθμιστει, καμια ανησυχια :p
 

Extra muros

Member
Μηνύματα
146
Likes
942
Προσφορά και ζήτηση λέγεται, όταν βγαίνουν έρευνες σαν της Tripadvisor που λένε ότι το 95% των ερωτηθέντων θα κόψουν άλλες δαπάνες προκειμένου να πάνε διακοπές, δε θα σταματήσουν πουθενά μέχρι εκεί που τους παίρνει. Αυτά τις καλές εποχές βέβαια, γιατί όποτε σφίγγουν τα γάλατα, όπως με τον κόβιντ, το αόρατο χέρι της αγοράς μπαίνει βαθιά στην τσέπη του φορολογούμενου.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.667
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Τέρμα οι αναβολές, 4 μέρες τέλος μαρτιου Βέλγιο, μάλλον για Βρυγη😐 και Γάνδη, με Ryan παρακαλώ με κάτι ώρες οι πτήσεις άλλο πράγμα. Το καλοκαίρι μάλλον road-trip 2 βδομαδες. Περίμενα χρόνια την ακτοπλοϊκή σύνδεση με Ελλάδα. Και βλέπουμε…
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
... Και αφού αύριο ξεκινάει η επιστροφή στην καλύτερη χώρα του κόσμου, πλάκα κάνω μην πέσετε να με φάτε οι μεν και οι δε... 23 με 27 Φεβρουαρίου μια Αλεξανδρούπολη για να επισκεφτώ μετά από 30 και... Χρόνια τα μέρη από όπου υπηρέτησα την καλύτερη όπως προείπα... Και κάπου τον Οκτώβρη προς το τέλος αγόρασα αλλά αμέλησα να το αναφέρω, το καλοκαιρινό 31 Ιουλίου ATH - PDL, 05 Αυγούστου PDL-FNC και από εκεί πίσω 15 Αυγούστου. Και σίγουρα κάνα δυο Νάξες στο χωριό της συζύγου για να δούμε την μαμά..(πεθερά μου) :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
... Απορώ με την ενάντια στο ζώδιο μου εγκράτεια, Αιγόκερως γαρ, έκλεισα και τα Χριστουγεννοπρωτοχρονιάτικα για Τρανσυλβανία, Μεντιας και Τιμισοάρα διαμονές και αυτοκίνητο για γύρω γύρω όλοι.....
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Για την ώρα δεν έχει κλειστεί τίποτα ακόμη αλλά σκεφτόμαστε με την σύζυγο να κάνουμε δύο οδικά.
Το πρώτο σε Νυρεμβέργη και γύρω περιοχή, περίπου για 8 μέρες στις αρχές Μαΐου.
Το δεύτερο σε Βενετία και Σλοβενία ( Λουμπλιάνα, λίμνη Μπλέντ, Bohinj και γύρω περιοχή) περίπου 8-10 μέρες στο τέλος Μαΐου με αρχές Ιουνίου, ανάλογα το πως θα βολέψουν οι πτήσεις.
Κλείστηκαν και τα δικά μας.
Αρχές Μαϊου Θεσσαλονίκη - Νυρεμβέργη και επιστροφή από Στουτγκάρδη, οκταήμερο.
Τέλος Μαϊου Θεσσαλονίκη - Βενετία μέσω Αθηνών, οκταήμερο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.967
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Για το 2023 έχω κλείσει 5 μερες τον Απρίλιο Μόναχο και 10 μέρες τον Ιούλιο τον -ταξιδιωτικό-στοχο-ονειρο-ετων- γύρο της Ισλανδίας.
Προστέθηκε για αρχές Μαρτίου μια εβδομάδα στην Γεωργία!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom