2023. Που πάμε;

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Προς το παρόν έχουμε
καθαρά Δευτέρα στο Βόλο.
25 Μαρτίου υπό διαβούλευση για κάπου έως 3 ώρες από Αθήνα
Τέλος Απριλίου Άμστερνταμ, Κοπεγχάγη-μαλμο και ολίγο Βιέννη.
Για καλοκαιρινές διακοπές βλέπουμε όταν μάθουμε το πότε..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.004
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Μάλλον Κω κατά τον Απρίλη ή τον Μάη δεν ξέρω ακόμα ίσως συνδυαστεί και με Ρόδο. Μπορεί και κανένα road trip Βόρεια Ελλάδα ή Σικελία. Μέχρι καλοκαίρι αυτά. Μετά βλέπουμε αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο. Μόνο η Κως είναι σίγουρη βασικά εκτός απροόπτου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.985
Likes
40.871
Ενα Πασχα να μη γινεται κουλουβαχατα το προγραμμα... Περσι η Aegean ακυρωσε τα παντα, φετος η Ryan αλλαξε τις ωρες επιστροφης προς το τρισαθλιο. Προλαβα κι εσωσα την κατασταση- Πασχα στη Μασσαλια και τη Νικαια και το σκεφτομαι για ακυρωση (αφου ειναι δυνατον) του καλοκαιρινου στη Γαλλια γιατι ποσες φορες Γαλλια πια σε λιγους μηνες.
 
Last edited:
Μηνύματα
135
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Κεντρική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πάσχα & καλοκαίρι(λιγάκι) στα αγαπημένα μας Λουτρά Ωραίας Ελένης στο εξοχικό. Αύγουστο Κρήτη στην άδεια μας και σκεφτόμαστε για Οκτώβριο ή Βελιγράδι ή Μιλάνο 🙏
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.408
Θα αναφέρω μόνο τα κλεισμένα ταξίδια
Απρίλιο Μπρατισλάβα
Ιούνιο Βαρκελώνη και Λισαβόνα - Πόρτο
Από κει και πέρα είναι όλα ρευστά.Τα μέρη που δεν έχω πάει και θέλω να δω είναι ακριβά μέχρι στιγμής και θέλω να περιορίσω τις επαναλήψεις
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα μείνω κι εγώ στην αναφορά των κλεισμένων, τα οποία είναι ένα Βερολίνο το Μάρτιο, Ιορδανία 9 ημέρες το Πάσχα και μία πολύ πρόσφατα booked Κρακοβία για το τριήμερο (που θα γίνει τετραήμερο) του Αγίου Πνεύματος.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Πάντα αργά βλάπω το θέμα με το "που πάμε του χρόνου".
Ιανουάριος είχε Σρι Λάνκα και ήταν καταπληκτικά.

Φεβρουάριος μέχρι το τέλος έχει κοντινά της Κ.Μακεδονίας.
Μάρτιος την Κωνσταντινούπολη (και επειδή θα πάω οδικώς σκέφτομαι λίγα παράλια μέχρι το Αϊβαλί και Μοσχονήσια αν θα μπορέσω να έχω μια εβδομάδα).
Απρίλιος Γεωργία.

Μάιος με Σεπτέμβριο λόγω δουλείας ο,τι προκύψει (θα θελα να είναι Σέριφος/Σίφνος νωρίς τον Ιούνιο) ή ένα Όσλο, μια Ιταλία για να διατηρηθεί η "ετήσια" επίσκεψη.

Οκτώβριος Ουζμπεκιστάν και Κιργιζία
και καλώς εχόντων των πραγμάτων Δεκέμβριος Κολομβία/Περου.

Από κει και πέρα, αν κάτι βγει, Ζανζιβάρη παίζει επίσης αν θα χωρέσει κάπου στον ημερολόγιο.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Τα κλεισμένα προς το παρόν είναι μόνο δύο:
1. Στοκχόλμη το Μάρτιο και
2. Σαρδηνία τέλη Αυγούστου-αρχές Σεπτεμβρη (ακόμα high season για αυτούς, δυστυχώς, αν κρίνω από τις τιμές στα καταλύματα). Μας έχει βγει δύο φορές στη Σικελία ο συνδυασμός εξωτερικό (Μεσόγειος)+διακοπές οπότε λέμε να το επαναλάβουμε φέτος, αλλάζοντας νησί.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

paefstra

Member
Μηνύματα
12.985
Likes
40.871
2. Σαρδηνία τέλη Αυγούστου-αρχές Σεπτεμβρη (ακόμα high season για αυτούς, δυστυχώς, αν κρίνω από τις τιμές στα καταλύματα). Μας έχει βγει δύο φορές στη Σικελία ο συνδυασμός εξωτερικό (Μεσόγειος)+διακοπές οπότε λέμε να το επαναλάβουμε φέτος, αλλάζοντας νησί.
Και η Μαλτα παει για διακοπες.
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.248
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Και η Μαλτα παει για διακοπες.
Καλή ιδέα και η Μάλτα, πράγματι. Οπως και η Κορσική αλλά είναι πιο ακριβή και από τις δύο (Σαρδηνία και Μάλτα)!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.450
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom