2024 ! Που θα πάμε ? ε ? που ?

coftaras1974

Member
Μηνύματα
36
Likes
76
Δεν λέμε αδίκως ότι όλοι οι δρόμοι οδηγούν στην Ρώμη... Είναι ανεξάντλητη... Δεν φτάνουν μια και δυο φορές ...
Για μενα παντως ειναι σιγουρα το επομενο ταξιδι μου στην Ευρωπη ...
Απλα περιμενω να βρω τα "κατάλληλα" αεροπορικά εισιτήρια την "κατάλληλη " περίοδο
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.200
Likes
20.638
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν λέμε αδίκως ότι όλοι οι δρόμοι οδηγούν στην Ρώμη... Είναι ανεξάντλητη... Δεν φτάνουν μια και δυο φορές ...
Γούστα είναι αυτά αγαπητέ :) Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ, και η Ρώμη και η Ιταλία γενικώς!
 

8avos

Member
Μηνύματα
667
Likes
6.737
Μπράβο βρε συ! Άξιος!
Ηταν Αξιος,μια ταινια του Κ. Γκουσγκουνη,αυτο μ ρθε στο μυαλο :bleh:

Ε,καλα,δεν εκανα και τιποτα!Υπαρχει πολυς κοσμος που αξιζει αυτον τον τιτλο!

Εμεις εδω το χομπυ μας κανουμε και οποιος δημιουργει τις συνθηκες,πηγαινει οπουδηποτε θελει
 

Vicks

Member
Μηνύματα
643
Likes
1.927
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ηταν Αξιος,μια ταινια του Κ. Γκουσγκουνη,αυτο μ ρθε στο μυαλο :bleh:

Ε,καλα,δεν εκανα και τιποτα!Υπαρχει πολυς κοσμος που αξιζει αυτον τον τιτλο!

Εμεις εδω το χομπυ μας κανουμε και οποιος δημιουργει τις συνθηκες,πηγαινει οπουδηποτε θελει
:) :) :)

Εμένα με εντυπωσίασε το φέρρυ από Δανία. Οι περισσότεροι το κάναμε αυτό το ταξίδι-όνειρο αεροπορικώς.
Γύρισα πριν λίγες μέρες από γύρο Σκωτίας, πολύ όμορφη φύση, αλλά σαν την Ισλανδία δεν έχει (στην Ευρώπη τουλάχιστον).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
:) :) :)

Εμένα με εντυπωσίασε το φέρρυ από Δανία. Οι περισσότεροι το κάναμε αυτό το ταξίδι-όνειρο αεροπορικώς.
Γύρισα πριν λίγες μέρες από γύρο Σκωτίας, πολύ όμορφη φύση, αλλά σαν την Ισλανδία δεν έχει (στην Ευρώπη τουλάχιστον).
Σα την Ισλανδια δεν έχει, παγκοσμίως πιστεύω! Μπορεί τα τοπία να θυμίζουν Νορβηγία στα φιόρδ, Κιργιστάν στις στέπες, Ιρλανδία στους απόκρημνους βράχους, κλπ κλπ όμως νομίζω ότι συνολικά ως χώρα η Ισλανδία είναι μοναδική στον κόσμο ! Σε τοπία και ομορφιά, μια ομορφιά που δε πρόκειται ποτέ να αλλοιωθεί. Γι’αυτό και όσοι την επισκέπτονται , άμεσα θέλουν να επιστρέφουν σε αυτή. Αν είχε και το πολιτιστικό εθνοτικό και ιστορικό υπόβαθρο του Κιργιστάν, μπορεί και να την έβαζα πρώτη στην καρδιά μου! Για την ώρα την έχω στο Νούμερο 3, μετά το Κιργισταν και το Ουζμπεκισταν που μου κλέψαν την καρδιά !!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
643
Likes
1.927
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σα την Ισλανδια δεν έχει, παγκοσμίως πιστεύω! Μπορεί τα τοπία να θυμίζουν Νορβηγία στα φιόρδ, Κιργιστάν στις στέπες, Ιρλανδία στους απόκρημνους βράχους, κλπ κλπ όμως νομίζω ότι συνολικά ως χώρα η Ισλανδία είναι μοναδική στον κόσμο ! Σε τοπία και ομορφιά, μια ομορφιά που δε πρόκειται ποτέ να αλλοιωθεί. Γι’αυτό και όσοι την επισκέπτονται , άμεσα θέλουν να επιστρέφουν σε αυτή. Αν είχε και το πολιτιστικό εθνοτικό και ιστορικό υπόβαθρο του Κιργιστάν, μπορεί και να την έβαζα πρώτη στην καρδιά μου! Για την ώρα την έχω στο Νούμερο 3, μετά το Κιργισταν και το Ουζμπεκισταν που μου κλέψαν την καρδιά !!
Μόλις γύρισε μία γνωστή μας από Ουζμπεκιστάν και Κιργιστάν και ξετρελάθηκε.
Νέος προορισμός στον ορίζοντα.
Προς το παρόν επόμενος σταθμός, σε τρεις εβδομάδες, Τυνησία! Η ιστορία σου, ευαγγέλιο!
 

8avos

Member
Μηνύματα
667
Likes
6.737
:) :) :)

Εμένα με εντυπωσίασε το φέρρυ από Δανία. Οι περισσότεροι το κάναμε αυτό το ταξίδι-όνειρο αεροπορικώς.
Γύρισα πριν λίγες μέρες από γύρο Σκωτίας, πολύ όμορφη φύση, αλλά σαν την Ισλανδία δεν έχει (στην Ευρώπη τουλάχιστον).
Κοιτα,δεν τρεφω αυταπατες.

Αν δεν ειχα και γω αυτο το αυτοκινητο π εχω,ωστε να μπορω να διανυκτερευω μεσα,ουτε εγω θα πηγαινα οδικως.

Το αεροπλανο ειναι η λυση που μπορει να κανει υλοποιησιμο τετοιο ταξιδι,οποτε λογικοτατο να το χρησιμοποιουν οι πιο πολλοι που πηγαν στο νησι.

Επισης ηταν που ηθελα να κανω καποιες διαδρομες και με την βεσπα,δλδ και παλι αμαξι χωρις βεσπα δεν θα το κανα.Κατι τετοιο εξαιρετικα δυσκολα να ξαναγινει απο Ελλαδα,αν και το ευχομαι!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.885
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom