Αλβανία Κροατία Μαυροβούνιο 24/7/09 Μαυροβούνιο - Κροατία μέσω Σκοπίων - Αλβανίας!!

Taxidiwtis

Member
Μηνύματα
25
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν/Α ΑΣΙΑ
η δική μου απορία...

γιατί τυπου αυτοκίνητο μιλάμε?

αν δεν θεωρηθεί διαφημιση δλδ να μας πεις το αμαξι για να παρω μια ιδεα...
αν αναφερεσαι στο δικο μας gamate nissan Qashqai
 

Tolis-gef

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Έχω κάνει το ίδιο ταξίδι πριν 2 μήνες, είναι πολύ προτιμότερο να πας μέσω Αλβανίας (από Κρυσταλοπυγή) για Ελμπασάν παρά την διαδρομή από Σκόπια - Οχρίδα - Ελμπασάν.
Ο δρόμος είναι καλός.
Εκεί που δεινοπαθείς είναι τα 40 χμ από Σκόδρα έως σύνορα Μαυροβούνιο. Ο δρόμος είναι "βομβαρδισμένος" !
Έκανα Θεσσαλονίκη - Μπούτβα 14 ώρες με 2 περίπου ώρες συνολικές στάσεις.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Έχω κάνει το ίδιο ταξίδι πριν 2 μήνες, είναι πολύ προτιμότερο να πας μέσω Αλβανίας (από Κρυσταλοπυγή) για Ελμπασάν παρά την διαδρομή από Σκόπια - Οχρίδα - Ελμπασάν.
Ο δρόμος είναι καλός.
Εκεί που δεινοπαθείς είναι τα 40 χμ από Σκόδρα έως σύνορα Μαυροβούνιο. Ο δρόμος είναι "βομβαρδισμένος" !
Έκανα Θεσσαλονίκη - Μπούτβα 14 ώρες με 2 περίπου ώρες συνολικές στάσεις.
παρά την διαδρομή από Σκόπια - Οχρίδα - Ελμπασάν-γιατι?μια χαρα ειναι 0 δρομος προσφατα που πηγα
 

Tolis-gef

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
παρά την διαδρομή από Σκόπια - Οχρίδα - Ελμπασάν-γιατι?μια χαρα ειναι 0 δρομος προσφατα που πηγα
Γιατί τα χιλιόμετρα είναι πολύ περισσότερα. Αν θες να πας μέσω ΦΥΡΟΜ τότε θα πας:
Θεσσαλονίκη - τελωνείο Νίκης (Φλώρινα) - Bitola (Μοναστήρι) - Οχρήδα - Ελμπασάν: 374 Χλμ.
Ή πας Θεσσαλονίκη - Κρυσταλοπυγή - Πόγραδετς - Ελμπασάν: 393Χλμ.

Θεσσαλονίκη - Σκόπια - Οχρίδα - Ελμπασάν. 491 Χλμ.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Γιατί τα χιλιόμετρα είναι πολύ περισσότερα. Αν θες να πας μέσω ΦΥΡΟΜ τότε θα πας:
Θεσσαλονίκη - τελωνείο Νίκης (Φλώρινα) - Bitola (Μοναστήρι) - Οχρήδα - Ελμπασάν: 374 Χλμ.
Ή πας Θεσσαλονίκη - Κρυσταλοπυγή - Πόγραδετς - Ελμπασάν: 393Χλμ.

Θεσσαλονίκη - Σκόπια - Οχρίδα - Ελμπασάν. 491 Χλμ.
πολυ περισοτερα αλλα με μεγαλα κοματια διπλο δρομο ασε που απο σκοπια αλβανια νεκρα στα συνορα-ουτε 5λεπτα δεν καναμε
 

Tolis-gef

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

matrix9293

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Συναλλαγμα

Ωραίο ταξίδι το οποίο θα το κάνω τον αύγουστο απο Ηπειρο. Μια ερώτηση που μετατρέπεις ευρω σε kuna(κροατικο νομισμα) και πόσο σου παίρνουν προμήθεια ?
Κατι άλλο για πες τιμες φαγητου για 2 ατομα σε μαυροβουνιο και κροατια ??
Ετχαριστώ .
 

Derpino

Member
Μηνύματα
14
Likes
52
συνεπως ποιον δρομο προτεινετε ?Τα χιλιομετρα ειναι πανω κατω τα ιδια αλλα δεν εχω ιδεα πως ειναι ο δρομος!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom